Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Машки
  Провери во големите маркети или во продавниците на Аронија био космос.... :)
   
 2. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  кај одеше на теретана ? :D

  a кај се наоѓаат ако сакаш да ми кажеш? :)
   
  Последна измена од модератор: 28 јуни 2017
 3. ушко

  ушко Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  700
  Пол:
  Машки
  Hmmm незнам каде се наоѓаат не сум од ск ама тинекс веро рамстор сигурно имаат мислам :)
   
 4. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.283
  Допаѓања:
  9.090
  Пол:
  Машки
  Од тоа понездраво здебелување амин. Тие калории се од шеќер, сахароза. Тоа е бел убиец за целото. И нема да те здебели како што сакаш, туку ќе те замасти целата. Точно дека повеќе ќе тежиш на вага, ама не е само бројката на вагата битна. Битно е да си здрава и убаво да изгледаш.

  Јас со фитнес и добра исхрана за 2 години качив 12 килограми. Ама мораш да вежбаш и да јадеш разноврсна храна богата со протеини (месо, јајца, млеко, сирење), сложени шеќери (ориз, компир, пченка, грашак и сл.), овошје и зеленчук, многу вода се разбира... јади барем 4 пати дневно и гледај да биде секој ден во исто време ако ти дозволува распоредот. Навикни се кога ќе станеш да јадеш одма, иако некои не можат тоа особено слабите луѓе :)
   
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.768
  Допаѓања:
  14.929
  Пол:
  Женски
  Во Гтц на втори кат имаш продавница за здрава храна,во Центар позади Кочо Рацин школото.
   
  На Згодната му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Matotheja

  Matotheja Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  8.035
  Пол:
  Женски
  Јас па сакам само нозете и задникот да ги здебелам. Има вежби за по дома ефикасни ?
   
 7. MoonHighlight8

  MoonHighlight8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  5.520
  Пол:
  Женски
  Имам ваков проблем веке скоро 1 година ...од 57-8 кг ослабев до 49 без никакви диети само од себе ..немам апетит воопшто ..на лекар ми кажаа да пијам б-комплекс за да ми се зголеми апетитот...ги пиев подолго време ама немаа никакво дејство ...има ли во аптеки некои апчиња за здебелување и да се без рецепта ? Пробував што повеќе да јадам ама не може со сила ..веќе не знам што да правам ..некој совет ?:worried:
   
 8. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам феминки кажете како да се здебеламмм?
   
 9. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Bulking diet.
  Vnesuvaj 3grama hidrati na kg. Telesna tezina. 1,5gr. Protein na 1kg telesna tezina i 1gr. Masti na 1kg. Telesna masa.
  Hidrati: ovez,oriz,grav,grasak,lejka,kompir.
  Masti: kikiri,bademi,lesnici,fstaci,leneno seme,cija seme,kokos,avokado.
  Proteini: mleko,jogurd,meso,jajca,riba,tuna,sirenje,kaskaval.
  Antioksidanti: brokula,cimet,suva papaja,smokvi.
  Hidrati od koj sejkeri: dextroza,fruktoza,maltodextrin,grozje,ananas,banana,crni slivi,kalinki.
  Sekojden si pravis kombinacija i vnesuvaj dovolna kolicina na kalorii. Kaloriite proizlegvat od proteinite hidratite i mastite. 1gram protein 4kalori. 1gram hidrati 4 kalori. 1gram masti 9 kalori.
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  2.296
  Пол:
  Женски
  Креатин и теретана строго мускулна маса нема поубаво :)
   
  На martin01 и Kikiccc им се допаѓа ова.
 11. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Дали имат некој пробано и дали имат ефект за здебелување?
   

  Прикачени фајлови:

 12. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  тоа IMUNIX е витамински комплекс кој содржи неколку вида на витамини Ц,Б6,Б12,К2,Д3. ниту еден витамин неможи да помогни да се качи телесната тежина! тоа се само витамини и штитат од настин,грип и други видови на болести и немаат никаква врска со покачувањето на телесната маса. ако сакаш да се поправиш тогаш внесувај хидрати(овез,грав,грашак,ориз...хидрати од шејкери - благи,слатки,торти).
  протеини(пилешко, јунешко, телешко, свинско, риба, туна во вода, млеко, сирење, сувомеснати производи, јајца). пред спиење бадеми,лешници,ореви,кикиритки и ке видиш како ке се поправиш. не се лажи со витамините од искуство ти кажувам :)
   
  На mia zarovska и Kikiccc им се допаѓа ова.
 13. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  0910121854-00_001.jpg mnogu kvalitetni multivitamini, stitat od nastin i dosta go pokacuvat apetitot. Mislam seuste gi ima vo aptekite. Gi piev pred nekoja godina ama apetit se otvora itoa mnogu.
   
  На Skorpija25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  Јас имам апетит,ама не се поправам...тоа е проблемот:D
   
  На Skorpija25 и martin01 им се допаѓа ова.
 15. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Teretana e resenie :P
   
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.106
  Пол:
  Женски
  Нема шанси за тоа:lol:
   
 17. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Probaj vo domasni uslovi :) nisto ne e strasno. Ke se custvuvas preubavo.
  Redovno najadena,odmorena i izgled soliden. So fizickata aktivnost ke ti se otvori pogolem apetit i ke stavis cista telesna tezina bez salo :)
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Femiinista

  Femiinista Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  јас бев многу слаба имав 45 кг изгкедав преслабо .
  не држев никакви совети ни диети само од себе се здебелив за еден месец.
  јадев едно пет пати во ден чоколадо на вечер и кога че ми текнеше. за ручек месо обавезно ..пред руќек голема салата и собнав видеа за домашно вежби и сум презадоволна од својот сегашен изглед.малце целулитче под задникот али нема гајле не ме плаши од чоколатцето е хехе
   
 19. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Женски
  Од кој ги јадиш чоколадите?
  И ја сакам да се здебелам ама тешко
   
 20. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  FB_IMG_1528046693525.jpg gejner za lujge koj tesko kacuvat telesna tezina. Ne e potrebno da se vezba dovolno e pred spienje da pies edna doza. Clenkata se popravila od sejker a toj sejker od cokoladoto ne e zdrav i ke nanesis salo koe posle nekolku meseci ke ti smeta.
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.