Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Машки
  teretana, dobra hrana, dobar trening, dobar son, pamet vo glava i ke ima napredok :) :clap:
   
 2. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.094
  Пол:
  Женски
  Мене не ми помогна за поправање:(
  Јас имам апетит,ама не се поправам:(
   
  На Skorpija25, happygirl11 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 3. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.602
  Допаѓања:
  14.770
  Пол:
  Женски
  Лично искуство немам, ама имам читано по интернет и форуми дека дава ефект.
  Јас пиев јајца од потполошка, ама ги пиев со шеќер.За здравје онака ги пиев.Супер се.

  @anaja1 истата мака ја имам.
   
  На happygirl11 и anaja1 им се допаѓа ова.
 4. N.2106

  N.2106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2017
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  17.360
  Пол:
  Женски
  Јас си го имам истиот проблем.
  Имам брз метаболизам и за еден ден симнувам килажа.
  Исхраната треба да ти се состои од потеини и јаглени хидрати.
  И да биде во 5,6 оброка во денот.
  Секако и да се вклучат и вежби.
   
  На Feminka22 и anaja1 им се допаѓа ова.
 5. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  523
  Пол:
  Машки
  350grama hidrati, 100grama masti i 120grama proteini i ke kacite tezina ito kako :)
  Ne e loso i da si dodadete gejner kako dodatok. Primer hard gainer serious mass ili super mass gainer. 1350kalorii po doza.
   
  На N.2106 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
  Каде го купи и колку е? И за колку време се здебели?
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  21.597
  Пол:
  Женски
  Практен сируп и само во Турција го има:)Не е скап околу 250-300 наши ден. Ех на времево маки да се здебелам , сега имам околу 5кг вишок :D:D:D:D
   
  На anaja1 и Kikiccc им се допаѓа ова.
 8. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.249
  Допаѓања:
  7.094
  Пол:
  Женски
  Го има кај нас?
  Колку време пиеше?
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
  Рече само во Турција го имат :(
   
 10. mssuniquee

  mssuniquee Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.026
  Допаѓања:
  21.597
  Пол:
  Женски
  Не кај нас го нема мислам ама побарај пак јас пред 3 години сум го пиела.. 2 шишиња испив јас бидејки многууу ми се спиеше од него..
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
  Немат лек :/
   
 12. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  9.653
  Пол:
  Женски
  И јас мака мачам со килажава.1кг не можам да качам:( Висока сум 163цм а имам 42,43кг (одамна се немам мерено,да не паднам во депресија:lol:). И да се случи чудо да добијам 1кг+ ,малку да сум под стрес 2 кг ќе симнам:emo:. Има периоди кога јадам мн, а после тоа имам периоди кога со сила едвај јадам. Ќе рече после некој лесно ви е на вас.Само газето ми е добро :lol: ама и тоа ќе си отиде ако продолжам вака(facepalm)
   
 13. Ana.brojka

  Ana.brojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  76
  Зошто е неaктивна темата? Каде сте девојки? Пишете било што, како иде со килажата, ајде лето иде мора да се разгоднеме малку. :wasntme:Доста темиве за слабеење се активни.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.602
  Допаѓања:
  14.770
  Пол:
  Женски
  Јас почнав повеќе да јадам некако, паралелно почнав и да вежбам да се стегнам малце.
  Ама килце уште немам каченоо..
   
 15. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
  Некоја дан се здебеле, неки резултат девојки? Гледам не е активна темата :/
   
 16. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  7.274
  Пол:
  Женски
  И јас пробувам да се здебелам барем 5кг ,висока сум 165 с имам 52 кг ... Пробав со пивски квасец ама не ми помогна ниту Б6 не ми помогна а долг период ги пиев ;(
   
  На Skorpija25 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  477
  Пол:
  Женски
  IMG_20190404_212258.png
  За што се користи ова на сликата ако знае некој?
   
 18. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Антиоксиндат напиток боагат со витамини а другото е збрегов протеин. Многу добар вкус и е одличен напиток како додаток во исхраната. Содржи и хидрати и протеини само што тие протеини не се комплетни пошто не ги содржи сите амино киселини.
   
  На Kikiccc му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.797
  Допаѓања:
  10.873
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да качам килажа, некои 4-5 кг. Висока сум 177 и паднав на 57 кг. Кога вежбам доста слабеам. Препорака за исхрана, некој суплемент, протеин, шејк? Никогаш не сум користела суплементи, па ич немам искуство на темава.
   
 20. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Покачи го внесот на хидрати и следи напредок во наредни 3 недели. Ако немрдаш на вага,зголемуваш постепено хидрати за некој 50грама и следиш напредок. Хидратите се битни за покачување на телесна тежина а протеинот е основен градител на мускулна маса. Тренирај како што си тренираш по твој режим но само смени на исхрана. На сабајле јади варени јајца со малку леб и одма после јади овез со банана и замрзнато овошје,малина или јаготки. За ручек тестенина со месо мешавина од свинско,јунешко,телешко или пилешки стек. После тренинг ориз со месо или јајца. Пред спиење една рака лешник,кикири,или бадеми.
  Од страна на суплементи би ти препорачал веј протеин од трек нутритион и да си правиш шејк во текот на денот. Во шејкот стависи намирници по твој избор и додај една дозека веј. Ќе качиш тежина гарантирано.
  Грамажата на овезот,ориз,гриз,компир,грашак,тестенина, зависи колку можеш да изедеш во еден оброк. Гледај секој ден да неси испод 180г. хидрати.
  На секој производ пишува колку гр. на хидрати содржи на 100г.
  така да некој период читајги состојките и после ќе знаеш кој производ што и колку гр. содржи.
  Протеините држиги од 1 до 1.5грам протеин на 1кг. телесна тежина. Дневно ти се потренни од 57 до 85гр. протеини. ;)