Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  12.094
  Пол:
  Женски
  Фала ти. Неделава почнав со вежбање, па ме плаши да не симнам многу килажа. Инаку, каде можам да го најдам протеинот?
   
 2. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Еве од оваја продавница можеш да го нарачаш
  https://hardcoreshop.mk/shop/100-whey-100-2275-gr-bag/
  Го имат на попуст моментално. Имат и помали паковања.
  Јади повеќе и нема да паѓаш на тежина :)
   
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Јас сум цел живот ваква, и почна да ми смета веке, едвај 50 кг, немам додуша ни толку, и дете родив и одма се вратив на старата килажа за неполни 3 месеци. Во принцип гледам да се хранам здраво колку можам, брз метаболизам и тоа е. Кои витамини ги препорачувате, освен пивски квасец оти не ги можам ич :|.
   
  На Skorpija25 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JProud

  JProud Нов член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Β complex ќе ти го отвори апетитот загарантирано :)

  @anggell
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Пред неколку години ги користев ама немаше некој ефект, ке ги пробам пак, благодарам
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.145
  Пол:
  Женски
  Кажете нешто и јас сакам да се поправам. Имам само 47 кила. И како мала бев ваква и сеуште сум. А како мала мајка ми не ми даваше да пиам такви разни таблети за зголемување на апетит велеше дека ќе се здебелам само ако јадам повеќе... Хелп
   
  На Ladygugche и Kjutche им се допаѓа ова.
 7. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.145
  Пол:
  Женски
  Апчињата пивски квасец може да ги користат деца од 13 години? Зс внуката прашувам
   
  На Ladygugche и Kjutche им се допаѓа ова.
 8. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.145
  Пол:
  Женски
  Од денес почнав да ги конзумирам апчињата пивски квасец па белки ќе има резултати после неколку месеци барем да се поправам 5-6 килца..
   
  На Ladygugche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  IMG_20190425_222108.jpg
  Многу подобро и поздраво од пивски квасец.
  Се дебелеј гарантирано :nod:
   
  На Bitter-Sweet и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 10. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Што се овие освен банана гледам..?
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Овез,јаготки и банана.
   
  На Kjutche и Kikiccc им се допаѓа ова.
 12. BlairLevine

  BlairLevine Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Ke moze li nekoj da mi preporaca gejner i kako se pie? dali mozam da dodadam vo smoothies ili?
   
 13. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Гејнер се пие измеѓу оброк.
  Ти го препорачувам serious mass
  BSN true mass gainer, muscle pharm combat xl, mass xxl, impact weight gainer.. Овие гејнери се најквалитетни. Немој да купуваш од евтините пошто се чкарт и полни се со дехтроза.
  Го пиеш само со млеко,не додаваш ништо пошто во една доза од serious mass имаш 1250 калории. Во останатите има помалку. Имам користено многу врсти на гејнери и имам доста искуство сонив. Ако имаш прашања слободно пиши :wasntme:
   
  На BlairLevine му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  Вистина се дебелее од ова?
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BlairLevine

  BlairLevine Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  ke ti pisam inbox
   
 16. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  568
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Ова ми изгледа за слабеење...
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  И мене. А сакам да се поправам па би го пробала ама изгледа ова е за слабеење
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 18. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Овде има 70грама хидрати со низок гликогемичен индекс.
  Јадам секој ден овез и дебелеј ито како. Али мора да јадеш хидрати и од други извори како батат,тестенина,ориз грав....
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.360
  Допаѓања:
  8.718
  Пол:
  Женски
  Со што можам овесот да го конзумирам?
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 20. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Па зависи,мене ми е повкусен со банана и јаготки. Можеш да го мешаш со некој вид овошје или со путер од кикиритки. Можеш да си правиш смути,има многу начини :)
   
  На Mrs.Precious и Animali им се допаѓа ова.