Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Браво штом успевате од тоа да се поправите, јас со години неколку пати во неделата со тоа ми почнува денот, изгледа ќе треба да се помирам дека нема да се поправам во блиска иднина.
   
 2. Убавицатаа_69

  Убавицатаа_69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво на Сите..... Нова сум во форумов и сакам да ве прашам дали имате некој совет за мене..
  Имам 15години, Висока сум 1,68 од прилика а имам 43 килограми...Сега ќе почнам со Средно и сакам да се поправм. Ми треба ваша помош. Имате ли совет за мене???
  Фала однапред
   
  На Pabi19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.814
  Пол:
  Женски
  Земај протеини
   
 4. Убавицатаа_69

  Убавицатаа_69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Во ред... Барем за 2 месеци да има видливи резултати
   
 5. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Ne e do proteinite, jas zamene ti kazuam deka ako imas brz metabolizam jades poslem nekoj period odis odma u wc efekt so i da pies zaludno ti vo tie godini si za toa ne se optovaruvaj i jas bev na tvoi godinii isto so uste ne probav da piam za apetit. Ama sega ima i drugi metodi apcinja odi nalekar sovetuvaj se so lekar da ti dade apcinja na prirodna baza ne zimaj na svoja raka moze samo da te poduat i naednas da stnaes i 80 kg
   
  На Mrs.Precious и Убавицатаа_69 им се допаѓа ова.
 6. Убавицатаа_69

  Убавицатаа_69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Знаш ли ти некој апчиња освен пивски??
   
 7. Roxy1991

  Roxy1991 Активен член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  62
  Пол:
  Женски
  Nz tocno da ti kazam da ne te izlazam ama po aptekite ima sekakvi jas edino sum piela samo koa mi bil naruse apetitot sum zimala po edna doza vitaminski tolku za toa ti vikam oti si nalekar, imase edni jas so gi piev oligovit mislam deka se vikaa pak prasaj si ne pij na svoja raka sama
   
  На Убавицатаа_69 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Мејз

  Мејз Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2018
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  3.814
  Пол:
  Женски
  Би требало да имаш, сепак за било какви резултати треба време:) Јади повеќе, а можеш да почнеш и да тренираш
   
 9. Убавицатаа_69

  Убавицатаа_69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Trenirav Rakomet.... Sega pravam pauza
   
 10. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Во фаза си кога телото ти е во пубертет,растиш,ти се развиват хормоните.
  Немој да користиш никакви суплементи чак ни пивски квасец.
  Протеините се единствена градлива материја на мускулна маса и опоравак. Ти требаат хидрати за да покачиш телесна маса. Хидратите се примарен извор на енергија и воедно сврзуваат вода на пример 1грам хидрат сврзува 2.2 грама вода. Кога ќе се сврзи хидрат и вода, се добива гликоген. Ти предлагам да јадеш овез измешан со банана и смрзнати јаготки или некое свежо овошје. Јади повеќе варен компир,варени макарони,батат,леб,грашак..
  Ке се попрајш за 3 недели.
   
 11. Убавицатаа_69

  Убавицатаа_69 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Фала ви
   
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.575
  Пол:
  Женски
  Јас не можам никако да се поправам...
   
  На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  sigurno konzumirash dovolno hrana kolku sto ti e potrebno...t.e. imas oset da ne se prejades
  debeleenjeto nastanuva 70% slucai od prejaduvanje makar i po malku da prejaduvas na sekoj obrok
   
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.575
  Пол:
  Женски
  Имам 3 оброци во текот на денот и измеѓу јадам овошје. Протеини јадам повеќе
  Баш проверив и крвна слика одлична ми е па решив да не се замарам подобро е вака
   
  На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MarianaBT

  MarianaBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  455
  koga ti e podobro taka ne se zamaraj da.. mozebi previse energija trosis na toa da se zamaras pa nemozes da se popravis :)
   
 16. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  700
  јадење големи порции храна повеќе пати во денот
   
 17. Maremama

  Maremama Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  255
  Пол:
  Женски
  Ако може совет..таман ќе се поправам и пак ослабнувам јадам многу ама ништо не ми се фаќа..единствено бев супер кога се породив ама со доењето пак ослабев..и си останав така скоро секој ден јадам хамбургер благо ...дали треба да внесувам повеќе протеинска храна? И кога вежбам уште бетер ослабнувам па се откажав и од тоа .затегнато мие телото .ама барем уште 5 6 кила да имам. ..имам без метаболизам инаку. ....дури мислам се се сушам некако ;(
   
  На Skorpija25 и Sandybeach им се допаѓа ова.
 18. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  401
  Има ли некој диета ..... јадам ама пак исто ,,, пишете некој совет
   
 19. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Можеби едноставно такво ти е телото и организмот , имам и јас една другарка колку и да јаде не се здебелува џабе . Пробај да јадеш повеќе оброци во текот на денот и немој секој ден да јадеш хамбургери ќе си наштетиш на желудникот ова од искуство.
   
  На Maremama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Каква диета ? Сакаш да се здебелиш или?