1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Сега за празнициве ионака сакајќи-несакајќи качуваме по некое килце :) Мислам дека и дебелеењето и слабеењето ако не се здрави, не вредат. Може некој ќе се здебели со нездрава храна и оп ете ти сало, масни наслаги, нечисто лице....така да пазете и со поправањето. Она секое утро мед и маргарин не ми изгледа воопшто ок, па си бара организмот различна храна, различни сосотојќи, нели во секое јадење си има шо нешто што му треба на организмот, а секој ден се исто....хм, јас не би
     
  2. sweetGirl123

    sweetGirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    Женски како да кажам во аптека? пивски квасец таблети само? :) иима повеќе произведители или едни се? :* позз
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Мене мајка ми ми ги купуваше жолто кутивче е пакувањето, таблетите се во бело шишенце и би требало да ги има од повеќе производители.
    Инаку јас се откажав од таблетите, качив само 2-3 кила и што не иде не иде!(во меѓувреме пак ослабнав :doh: ) Сега јадам 4 пати на ден измеѓу ждерам све живо и диво под името чипсови, смоки, грицки, чоколади и добро е за сега ги вратив изгубените ама ми фалат уште и ужасно ме нервира почетокот на полугодието ..школо, нервози, глупости и пак немање време за појадок, кој фала богу беше редовен овој месец и најзаслужен за поправањето. Значи, женски, само редовни и обилни оброци му е мајката!
     
  4. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    А сите вие што сакате да се здебелите,да дојдевте кај мене на :pizza: :coffee: :d: :beer: :music: :music: :music: “чување“ едно месец дена? Функционира без лажи без преваре???
     
  5. Kala007

    Kala007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    И јас си го имам истиот проблем :( За 3 месеци изгубив 11kg (без диета) и никако неможам да си ги вратам килцата :worried: Постојано гледам да јадам ама џабе нејќе :( Единствено што ми преостана се тие од пивски квасец ..
     
  6. sweetGirl123

    sweetGirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6





    а знаеш од прилика која цена се?
     
  7. danika

    danika Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Кај мене не делуваше баш тој пивскиот квасец што го пиев 3*2 таблети,на АмосВитал.Кон крајот на декември имав 55 кг (а висока сум околи 167цм),е сега овој месец нагло ослабев,сега сум 50кг. Бев настината подолго време немав апетит и веднаш слабеам :( Сега повторно се враќам во нормала со исхраната,и баш како што има и во другите постови,мора да се потрудам со пообилна храна,ми останува да се надевам дека ќе ја донесам на некој ред мојава килажа :^)
     
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Ај и јас ќе се обидам со она маргарин и мед, ама сега за доручек и не би можела да јадам, зашто сабајле и онака секогаш се брзам и каснам за школо. :lol: Јас значи не сваќам, тотално не сваќам, како секој ден гнетам по цело чоколадо и ништо. :?: Не, навистина јадам многу брза храна, како чипсови, смоки, благо, а посебно хамбургери. Ама незнам, можеби е и до метаболизмот. Сепак, зависи тоа и од градбата на човекот, јас имам па многу слаби нозе, ама па мајка ми исти има, иако си јаде жената и на другите места е пополнета. :?:
     
  9. anabela90

    anabela90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    сакам да прашам дали некоја од вас има пиено протеини, оние што ги земаат кои одат во теретана, за зголемување на мускулната маса??? :*
     
  10. bubuu

    bubuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    Значи морав после секој прочитан твој писан збор морав да го проверувам никот (кој пишал) зашо ја сум тотално иста ама тотално со моите 47 кила си останав нема потреба ни да одам на системацки окапав со килажава со години и никако да мрднам нагоре само одвреме навреме надоле 2 килца и така..... ;(
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Кој сака да се поправи го канам еден месец да живее со мене.
    Само да ве предупредам, една жена цел ден ќе трча по вас со полно тањирче, сто пати ќе вика: земи, касни, пробај, дојади....
    И немој после диети да ми барате ;) :D
     
    На blueeparadise и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Не би требало да бидат поскапи од 200/300 денари преку сила, ама зависи колкава грамажа ќе земеш, пошто ги има во шишенце и во ќесичка. :)
     
  13. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Луѓе ако сакаше да се здебелите, купете ги ОЛИГОГАЛ со селен, коштаат околу 180 денари.
    И за 3 недели отприлика ке се здебелите видно.
    Да им се плукнам, јас ги зедов пошто се витамини а+ц+е со селен. Пошто морам да го зајакнам имунитетот. Кога гледам, содржеле и пивски квасец. Затоа ми беше чудно јадев исто плус и помалку јадам, а се збеделив 3 кила за три недели. :@
     
  14. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Сум пробала секакви витамини, чаеви, а и пивски квасец и од ништо не видов некои забележителни резултати... Затоа сега пробувам нешто друго, редовно вежбање и поредовна исхрана од претходно, нели кога се троши повеќе енергија, организмот бара да се надополни тоа... Исто така многу е битно на секои 2 часа да се внесува нешто, овошје и зеленчук, некои грицки или нешто благо... ова е од едноставна причина, да не му дозволиме на организмот да ги троши резервите, туку да ја користи храната која што ја внесуваме тогаш... Можеби не е којзнае што, но мене ми помага, качив 4-5кг, што ми се немаше случено многу години наназад... А и помалку нервози = повеќе килограми... ;)
     
  15. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Znaci tie sto se pusaci a sakaat da se zdebelat, pod itno prvo od cigarite da se otkazat. Jas go imam istiot problem, sakam da se zdebelam. Koga mi se jade a me mrzi da pravam nesto za jadenje palam cigara i veke ne mi se jade... Znaci za dzabe so gi pijam tabletite od pivski kvasec, koga ne jadam redovno.
    pred 2 godini isto gi piev, prekinav so cigari na odreden period odnosno dodeka gi piev apcinjata 2 meseci i se zdebeliv 8 kg. taka da ima pozitivni rezultati :) ama bez cigari!!! jadev postojano, pocnav so 6 apcinja na den i sekoja vtora nedela dodavav uste po 2 apcinja vo denot i porasnav kako testo :D :D :D
    Kako i da e, sala na strana, mn mi pomognaa!!!
     
  16. LaRissA

    LaRissA Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Здебелување...

    Висока сум мах.1.60 (сигурно помалку),не сум задоволна од својата висина ни од мојата тежина.Имам 32/35 килогтами..јадам колку шо можам али имам брз метаболизам и тоа ме нервира |( дали некој имал сличен проблем?како се справил со него?некоЈ совет?
    ПС.баш ми е мило додека сите бараат диета ја јадам колку шо можам повише :lol:
     
  17. afroditaa92

    afroditaa92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site...nov clen sum na forumov i kako i site i jas si imam problem so moeto dosta slabicko telo...visoka sum 170 cm a imam 50 kg...veke so godini ne ja menuvam ovaa tezina...mozebi samo za 1-2 kg ...navistina sakam da se zdebelam malku...nema vitamini koi gi neam probano a za ovoj pivski kvasec imam slusano deka se stetni za zeludnikot :worried: imavte li vide problemi pri koristenjeto??? fala odnapred i pozz
     
  18. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Јас лично немам проблеми со апчињата од пивски квасец. Полека ке го навикнеш желудникот и нема да си имаш проблем. Почни со 3 пати по 2 апчиња во денот по јадење, па секоја наредна недела додавај по едно апче плус на секое пиење. Има ефект.
     
  19. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Помагајте.Имам 14 год а тезам 43 кила. јадам многу повеке од другарките сто се подебели од мене. сите ми се чудат како ми се јаде на секој 3 саати. Постојано несто јадам а пак не се здебелив. исто и везбам помогнетеееееееееееееееее
     
  20. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Па добра си ти, јас на 24 години имам 44 кг :lol:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.