1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поцрне побрзо по природен пат?

Дискусија во 'Тело' започната од meredith, 18 април 2010.

  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Колку е кремава? И како ја нанесуваше? Само од кремава ставаше или прво нешто со заштитен фактор па после одозгора од кремава?
     
  2. Sorry Fish

    Sorry Fish Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    11
    Кремата е некаде околу 500-600 денари не се сеќавам колку беше. Првите 2-3 дена заштитен фактор 20-30 па одозгора кремата после 3 ден само крема нанесував, не изгорев. Поздрав :*
     
    На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Девојки читам овде дека имало ефекти со маргарин и тие маслата..Маргарин за јадење секако ке земат моите некој во кутија хахха... а кажете ми кое масло да го купам од кое има подобри резултати маслиновото или кантарионовото ?
     
  4. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    Кантарионово. Меѓутоа внимавај јас се испжив и од тогаш веќе никогаш.
    Маргаринот помага колку што имам пробано ама не толку колку маслово. Јас го топев и го ставав во шишенце со распрскувач, така барем не се приметува апла дека со маргарин се мачкаш.

    Како и да е еднаш имам пробано и веќе не планирам.
     
    На Candice.S и Leo-nora им се допаѓа ова.
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Леле немој со масло! Знаеш колку е штетно да седиш на сонце уште па со масло за да ти ја гори дополнително кожата. Може сега нема да приметиш ама за некоја година ќе видиш. Сонцето зголемува брчки, и многу други негативни ефекти има ако не се заштитуваш. Не ризикувај за потемна кожа да имаш долготрајни последици.
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sireni

    Sireni Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    А јас пак викам годинава ке пробам со кантарионово масло, но немислев дека има негативни последици
     
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    од патека купи си апчиња бета каротен.Многу се ефтини.Ке почнеш да ги пиеш 2-3 дена пред да ргнеш на одмор и додека си таму.
    Апчињата се како кафави топчиња
    Мокрачата од нив е портокалова, да не се плашиш.
    Ем ке примаш витамини кои селно се сврзуваат со сонцето ем че потемниш брзо
     
    На Acka22, DVAANGELA, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Sireni

    Sireni Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски

    Тнх 
     
  9. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Девојки можам ли да се мачкам маслиново масло од она за јадење. Од лидл денес купивме:lol: прв ден денес се мачкав со фактор 20 утре втор ден планирам масло да ставам. Некој искуство ?
     
  10. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.963
    Пол:
    Женски
    Не сум сигурна за вас, ама за мене оцрнување само откако ќе се испржам убаво за навек.Потоа зае*и и црнеење и се.|(
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Девојки мене ме интересира дали има некој спреј за истакнување на тенот на кожата или за пдолго да ти трај тенот?гледав имаше таков спреј во авон ама ме мрзи да порачвам да чекам,а си добив мн,убава боја сакам да ми потрај:$
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Има спреј на Дебора, мимс го фали во некоја од темиве.Нема фактор, ама помага во зачувување на тенот и кожата не се лупи.
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Од каде да го најдам женска колку е?
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да @Annath меѓутоа тој е за сончање, вака да се мачкаш со него без да изложуваш на сонце незнам каков ефект би дало и дали би ја одржувало бојата... Не пишува такво нешто на него.
    Овој си е наменет за сончање, односно за интезивирање на веќе потемнета кожа да потемне уште повеќе, но доколку не се изложуваш на сонце не верувам дека ќе има некој ефект.
    Обично афтер сан лосионите се за таа намена за пролонгирање на тенот, ги има со светки и секакви па @mime87 мислам дека афтер сан лосион ќе ти заврши најмногу работа.
     
    На Annath и simoncelicius им се допаѓа ова.
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам девојки... @mims-89 предлог некоја марка или нешто да имаш користено да си задоволна?
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Само ова на Гарниер го имам користено но немам ништо посебно да кажам.
    Убаво ја разладува кожата, хидратантно е, и дава убава нијанса на кожата ко сјај, а за тоа колку ми го одржуваше тенот стварно неможам да се сетам ама најверојатно си ја заврши работата оти тоа и му е намената.
    Околу 300-400 денари им се движи цената.
    [​IMG]
    Го гледав и ова, ова остава и ко светки ама го немам пробано.
    [​IMG]
    Гарниер општо мене супер ми се покажале, мислам дека вреди да се проба...
     
    На simoncelicius и mime87 им се допаѓа ова.
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Мимс, јас сакав да те прашам дали е поголем ефектот од тој на Дебора, или од тој на Каротен.[​IMG]

    Се мислам што да земам, дали ова, или маслото од Каротен, Дебора, или можеби нашиот стар добар БлекАп за интензивно поцрнување.

    Знам дека ова го фалеше лани или преклани, па би сакала да ми кажеш од кое мислиш дека имаше повеќе резултат.
    Сега додека пребарував за да ја постирам сликата видов дека има повеќе видови,https://www.google.com/search?q=car...2lJAB-&biw=1366&bih=643#imgrc=6ylk6t_G4z6yOM: што е разликата помеѓу нив, знае ли некоја, или ќе треба да си прочитам на веб страната:?:?

    @mime87 , земи го лосионот од Кам, 150 денари е 500мл.
    Јас си купив два, еден малку ми се виде:D
    Мирисот не му е нешто посебен, ама го пробав на кожата ми даде така убаво чувство, верувам дека ќе ја негува кога ќе ја исончам.
    Од авон го имам тоа во Тиркизна боја како спреј, и воопшто не ми се допаѓа.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    @sesilija разликата помеѓу ова што ти го постираше
    [​IMG]
    И ова:
    [​IMG]
    Е во структурата. Првото е ко гел, а второво е ко путер и плус има светки. Првото го немам користено, но сум го видела како го користат други и сум му ја забележала структурата. Многу повеќе ми се допаѓа второво зошто како што кажав остава светки, а јас си го користам и за вечерни излегувања кога сакам да ми бидат ко на Џеј Ло нозете :lol:. А во Лидл имам видено вакво и со фактор 10ка, малку поефтини се од кај нас, околу 7/8 евра се, кај нас се по 600 и нешто денари.

    Инаку морам да кажам дека дефинитивно поголем ефект видов од Дебората, но незнам дали се должи на тоа што лани само последните 2-3 дена се мачкав со Каротенот одкако претходно поцрнев со фактор 20ка или што оваа година со еден ден сончање со фактор наредните 2 ги поминав само со Дебората...
    Оваа година сум многу поцрна од лани, а лани бев 10тина дена на море, а годинава 3, не вклучуваќи го тоа што малку се сончав и на планина со фактор 20ка.

    Сепак повеќе сум за Дебората иако светките на Каротенот ми се незаменливи па морам и двете во комбинација да си ги користам.
    За Блек Ап незнам, никогаш не сум поцрнувала нешто wow од нив и не ги сакам баш, секоја година купувам различни млека бидејќи сакам се да пробам. :)
    Моја препорака Дебора маслото за интензивно потемнување.
     
    На duffi и sesilija им се допаѓа ова.
  19. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Сега им ја разгледав страната, видов дека тоа има светки, плус има уште две такви, едното со фактор 10 и мирис на егзотични цвеќиња[​IMG] , а другото со фактор 20 и мирис на кокос[​IMG] .
    Немав приметено која им е цената во Лидл, ама штом се поевтини таму, тогаш таму ќе купам некое, фала за информацијата.

    Јас имам ептен поцрнето со кантарион ставен да стои во ладно цедено маслиново масло и оставен на сонце над две недели, за 6 дена имав страшна боја и многу ми траеше, ама имам преостанато уште 100 мл од него, нема да ми стаса, а годинава не си направив ново па затоа барам нешто алтернативно.

    Од блек Ап мислам на тоа без фактор[​IMG] , го немам користено, меѓутоа и јас како тебе, постојано сакам да пробам нешто ново, па ќе видам, можеби ќе го купам и него.
     
    Последна измена: 29 јули 2015
    На simoncelicius, mims-89 и duffi им се допаѓа ова.
  20. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.221
    @sesilija јас години по ред сум верна на Блек апот и не можам да се пожалам.
    Најпрво почнувам со 20ска, првите 2 дена, колку да добијам тен, а после продолжувам со маслото , оваа е со 6ка, колку да не е без фактор.
    Ама добивам интензивна боја, преубав тен. [​IMG]Годинава од неколку дена имам фатено убава боја, со тоа што само првиот ден бев со 20ска, а потоа продолжив со 6ката.
    Па сега за одмор може да размислам да земам некој од Каротенот или Дебората, ме примамивте, признавам.^_^
     
    На simoncelicius и sesilija им се допаѓа ова.