1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поцрне побрзо по природен пат?

Дискусија во 'Тело' започната од meredith, 18 април 2010.

  1. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    Koлки пари е кантарионовото масло од аптека
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    А ова со маргаринот има нешто вистина или? :^) Да не носам безвеза маргарин од дома на одмор :D
     
  3. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Каков маргарин, маргаринот си има своја намена во кујна. Не си играј играчки, може алергија да добиеш или меури да ти се направат. Ќе си ставаш млеко првите 4 дена потоа мачкај се со масло за темнеење, и тоа со некој фактор затоа што сонцево воопшто не чини. Штитете се луѓе, не си го фрлајте здравјето само за да изгледате поцрни. Поздрав
     
    На MrsH и Barbie-mwa им се допаѓа ова.
  4. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Јас топло би ги препорачала производите на Каротен ( http://www.sarantis.gr/en/product.asp?productsID=12 ) од досегашното искуство и асортиманот што го нудат, а посебно млеката и спрејовите за потемнување. Оваа година си пијам и бета каротен и очекувам да имам најдобри резултати до сега ;)
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Колку чини маслото од кантарион во аптеките?

    Јас имам многу бел тен, и сега сакам да потемнам ама не и да поцрнам, обично не горам* на сонце туку потемнувам со тек на време, ама сакам да добијам некоја карамел боја. Совет?
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    јас се мачкам со едно маслиново масло (со некакви специјални други екстракти) и баш су мзадоволна 2/3 дена и одма тен 3 нијанси потемен од мојот :) и така си го користам цело лето и бојата си ми стои до ноември :P
     
  7. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    А каде го има тоа маслиново масло?
     
  8. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Во сите поголеми маркети.
     
  9. kociraba

    kociraba Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Маринче а од каде го купи тој гел?
     
  10. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Другарки мои се мачкаа со најобичен путер за јадење и навистина многу поцрнеа. Јас си викав може лесно црнеат, па затоа, но ставив и јас на нозете за да пробам и навистина ми беа поцрни од остатокот од телото. Само малку е непрактично бидејќи цела кожа е мрсна, ама дефинитивно помага.

    Инаку јас многу лесно црнеам и немам проблеми со горење на кожата, освен на носот - секогаш горам таму и морам да се мачкам на секој половина час со Блек ап (фактор 15 користам).
     
  11. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    Ај да ви кажам и јас еден начин за црнеење. :D Можда го има ова пишано поназад, ама немам толку време да ја чешлам цела тема. Ајм сори. :$
    Намачкајте се со кока кола. Помага 100%. Една моја познаничка била во Грција и на плажа кутрата не можела да потемне. И не знам како, што, зошто, некој морнар и рекол да се мачка со кока кола. Јесте дека било непријатно, чешало по малце и све остало, ама исончана е, и тоа солидно.
    Јас ова го немам пробано на мене, немам потреба,темнеам многу брзо, а уште и кока кола да ставам на мене... :rofl:
     
  12. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Го има скоро во сите добро опремени парфимерии, продавници за козметика...
     
  13. Mendence

    Mendence Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    јас во уље за сончање ставам малку маслиново масло, мегјутоа секако одма црнеам
     
  14. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Прочитав дека со маргарин имало големи ефекти,и ништо не ме кошташе да понесам лани 1 кристал на одмор. Го исеков на парчиња и го ставив во шише од сок. Првите 5 дена се мачкав со заштитен фактор,а и изгорев на некои места(а никогаш не сум изгорела,ама овојпат мн избрзав и малце се мачкав). По 5от ден се мачкав само со маргаринот,и уште првиот ден,само што ставив на нозете во рок од 15 мин се приметуваше разлика на темнеење.Годинава апсолутно не тргам без кристал ;) Лошо е што е мрсна кожата и неможеш се да облечеш за од плажа до хотел/соба,искучиво пешкир,иако после сончање ке влезеш во вода,сепак кожата е пак мрсна.Препорачувам маргарин,не се покажа штетно нит кај мене,нит кај пријателите што пробаа,само зависи сепак од типот на кожа.
     
    На biba.ana му/ѝ се допаѓа ова.
  15. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Маслиново масло е најдобро решение. Проверено
     
  16. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Сериозно ова :D Има многу други начини да се потемни по природен пат и наместо со маргарин да се мачкаш купи си Бекутан или Џонсон масло исто така кантарионовото масло е многу ефикасно, само немој да го користиш првите неколку дена. Прво користи крема со спф и малку потемни па после маслото. Не е убаво за кожата да се изложува одеднаш на големо ултравиолетово зрачење, плус си заработуваш и предвремено стареење и не дај боже рак.
     
  17. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    каков маргарин бе не сте нормални :D
    со заститен фактор се гори а не па со маргарин ке се спрзиз,сонцето никад не било постетно само усте маргарин фали :^)
     
  18. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Значи ова лето, маргаринот и маслиновото масло под мишка и правец на плажа. И успут лепче и салатка, да си ставиме на душичката де :wasntme:
    Дефинитивно ова лето ке пробам со маргарин. Ке го ставам во старо шише од млеко за сончање и ке го ставам на сонце да се стопи. Никој нема да знае дека се мачкам со маргарин. јееј :evil: Освен ако не ме лижне :wasntme:
     
  19. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Луѓе и јас лани користев за одмор маргарин кристал и навистина резултатот беше :clap: само што првите неколку пати ставав крема со заштитен фактор,истото планирам да го користам и оваа летоо :rofl:
     
  20. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    леле ...немојте да се зезате со маргарини со масла.....послебно оние цуствителните...ефектите од сонцето може да ги осетите и покасно!! фотостареење на кожата е најлошо нешто....за неколку години после такво сончање со маргарини со масла кожата може да ви стане ко баба !!! си постојат масла за интензивно потемнување еве сега најновото на алкалоид блек ап на пример и мнооогу други што специјално се направени за таа намена и се користат последните 2 3 дена од одмор . :*