1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се преведе книга од македонски на друг јазик?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Tanjamm, 2 мај 2020.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.079
  Допаѓања:
  11.222
  Дали ова се врши преку домашни или исклучиво преку странски издавачки куќи? Ако некој има инфо нека пише. Ние сме мал народ, и превод на нашите книги е потребен за да допре убавината на литературата пошироко.