1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се преживее за време на немаштија

Дискусија во 'Канта' започната од efrosinija, 18 ноември 2016.

?

Како да се преживее во време на криза

 1. штедам на облека и козметика

  2 глас(а)
  100,0%
 2. готвам и купувам поефтна храна

  0 глас(а)
  0,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. efrosinija

  efrosinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2016
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  96
  Пол:
  Женски
  Темата ја отварам со цел да си помогнеме со совети,искуства и препораки како да се истурка од месец за месец..На што најмногу трошите ,а на што штедите..
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.