1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се преземе иницијатива?

Дискусија во 'Секс' започната од Elence93, 3 септември 2013.

 1. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  Повеќето жени имаат проблем со тоа да превземат иницијатива кога се работи за секс, менување пози, изразување желби, исполнување на своите и/или неговите фетиши. Како да чекаме тој да стори нешто и да знае се' што ние во моментот сакаме, а доколку не го стои тоа, ќе оставиме за некој нареден пат (ако воопшто некогаш се случи). Како потполно да се препуштиме и да бидеме отворени кон нешто ново? Како да не изгледа дека го правиме тоа само за негово задоволство, туку и дека имаме и ние некои "скриени карти" во нас? Конкретни идеи за превземање иницијатива :)
   
 2. dejana2

  dejana2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  38
  А зошто да чекаме тој да го стори она што ние во моментот го сакаме, а ако не го стори тоа па да чекаме за нареден пат? :^) Т.е. да очекуваме од дечкото да ни ги чита мислите? Нели е себично тој секогаш да си ги кажува желбите а ние нашите да ги потиснуваме и да чекаме тој да се сети... :)
  Како прво од каде тој ќе се сети што сакам јас во моментот?
  Едноставно, кога ти одговара нешто си кажеш, исто и кога не ти одговара. Ако сакаме да добиваме внимание треба и да го прижаме истото :)
   
 3. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.760
  Допаѓања:
  5.112
  Пол:
  Женски
  Да, тоа е и целиот проблем, можеби не се објаснив добро, прашањето ми беше Како, со конкретни примери да превземеме иницијатива, наместо да чекаме на него и на крајот двајцата да не сме задоволни колку што би можеле :)
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.