Како да се совлада срамежливоста?

Дискусија во 'На работното место' започната од delvi, 24 декември 2009.

 1. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  2.686
  Пол:
  Женски
  Ахх...ист проблем си имам,понекогаш ми доаѓа да се закопам вземја од срам! :@ Исто така, од срам не можам да им се пулам во очи на луѓето кога разговарам(така еднаш се сеќавам..беше лани кога требаше нешто да му кажам нешто баш на тој што се свиѓавме..и верувале или не се закопав од срам..неможев па не нему воопшто да му кажам :tmi: :$ се завртев на другата страна со главата па да зборам :tmi: А тој пак се пули натака да види и тој што има таму..Гледа ништо нема :D мн се засрамив) ,потоа се губам поради тој срам досега можев милион пати да си фатам дечко но тој срам ме убива..Сега брзо(демек идниот дечко,друарка ми ми го местеше) на тел ме побара да се слушнеме.. го одбив и ми се налути дтето! :x Кога бев помала воопшто не бев срамежлива дури сета вистина им ја плескав во лице на луѓето без никаков срам,си флертував и се хахах.. 8) ,а сега скроз се повлеков во себе... незнам зошто.. ;( :worried: :x
   
 2. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.593
  Оперирана сум од таа болест :D
   
  На Chanell* и "Zoki" им се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.394
  Пол:
  Машки
  Пуста моја слаба точκа :headbang: сρамежливоста
   
 4. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.912
  Допаѓања:
  22.963
  Пол:
  Женски
  Немам проблем со ова..
  Совладана е оддаааамнаа:D