1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се совлада срамежливоста?

Дискусија во 'На работното место' започната од delvi, 24 декември 2009.

  1. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Ахх...ист проблем си имам,понекогаш ми доаѓа да се закопам вземја од срам! :@ Исто така, од срам не можам да им се пулам во очи на луѓето кога разговарам(така еднаш се сеќавам..беше лани кога требаше нешто да му кажам нешто баш на тој што се свиѓавме..и верувале или не се закопав од срам..неможев па не нему воопшто да му кажам :tmi: :$ се завртев на другата страна со главата па да зборам :tmi: А тој пак се пули натака да види и тој што има таму..Гледа ништо нема :D мн се засрамив) ,потоа се губам поради тој срам досега можев милион пати да си фатам дечко но тој срам ме убива..Сега брзо(демек идниот дечко,друарка ми ми го местеше) на тел ме побара да се слушнеме.. го одбив и ми се налути дтето! :x Кога бев помала воопшто не бев срамежлива дури сета вистина им ја плескав во лице на луѓето без никаков срам,си флертував и се хахах.. 8) ,а сега скроз се повлеков во себе... незнам зошто.. ;( :worried: :x
     
  2. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.125
    Допаѓања:
    17.687
    Оперирана сум од таа болест :D
     
    На Chanell* и "Zoki" им се допаѓа ова.
  3. "Zoki"

    "Zoki" Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    1.032
    Допаѓања:
    9.127
    Пол:
    Машки
    Пуста моја слаба точκа :headbang: сρамежливоста
     
  4. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Немам проблем со ова..
    Совладана е оддаааамнаа:D