1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се спасам?

Дискусија во 'Канта' започната од Bitanem, 7 јули 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Мислиме дека не си трудна. Ако тоа и ти беше прашањето, тогаш си има соодветна тема за такви прашања, или пак сакаш ова да биде твоја тема, како што сакаше трудничка да си има, па тогаш да ја преименуваме во животот на Битанем.
    А ако си трудна честито.
    Ако е машко јас имам некои презлоди за името:
    -Мурат
    -Осман
    -Сулејман
    а најдобро би било да му го дадете името на “пророкот“ Мухамед
    И не ни кажа ништо друго од новиот живот. Дали ви дојдоа на честитање? Дали свекрвати го побара чаршафот како доказ? Дали им гувееш како невеста? Дали му ги изми нозете на маж ти првата нок? Каков ви е сексот? Дали некој од твојата фамилија дојде да ти честита? Што ти донесоа? Итн
     
    На tessie, Danira, jb82 и 8 други им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Празничново пост-излетно попладне плаче за опуштање уз добра книга .... па уште ако е и лектира за од септември ... два зајаци со еден куршум. ;)

    Многу бргу почнало гадењето и нагоните за повраќање. Да не е од стрес само... промена на храна (ако кујната многу се разликува од вашата дома), а може и двете заедно.

    И нема потреба од исмевање на нечија религија.
     
    На Sanjichka007, girl-miri и okcenzi им се допаѓа ова.
  3. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Кој тоа се исмева на нечива религија?
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bitanem

    Bitanem Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    i jas se somnevam oti seto ova mi e nekako premnogu brzo. a uste od proano imame zboruvano na ovaa tema deka ke se dogovorime za imeto na deteto najverojatno nema da bide ni muslimansko ni hristijansko tuku nesto drugo mislam ako ne ste znaele ima iminja koi gi ima i vo dvete religii gi koristat. da ni dojdoa na cestitanje nekoi luge i od moeto i od negovoto sleo no tie sto dojdoa od moeto selo bea turci i iznenadeni za situacijata no sepak ok bese ne me delea kako nesto drugo tuku mislam deka me prifatija najobicno, svekrva mi ne mi go pobara carsavot no vide prvata nok inaku bev nevina i mnogu me bolese duri ocite mi se nasolzija nisto cudno da ne slusnal dever mi a inaku imase krv na carsavot da, so ova guvees neznam sto sakas da kazes ama se odnesuvam isto kako doma imaat peralna oblekata na mazot mi i mojata jas im ja peram denes e sabota pazaren den bevme na pazar so maz mi kupivme prasok, sjaj, najosnovnite raboti i od zlatara mi kupi zlatna belegzija :) a svekrva mi gi pere nivnite raboti. ne mu gi miv nozite na mazot mi nitu pak ke mu gi mijam neznam od kade go izvadi ova stvarno ne mi e jasno i se odnesuvam kako najnormalna nevesta neznam od kade vadite takvi raboti pa ne e ova tolkku zatucano semejstvo i luge a toa vo vrska so seksot neznam sto da kazam oti ne sum imala drugi partneri prv mi e i neznam onaka mislam deka e ok od prilika inaku od koga sum dojdena so isklucok moze 2/3 noki ne sme imale inaku postojano imame seks sto mi e malku cudno i neznam kako da go sfatam toa posle mazot mi si zapsiva kako bebence oti e sekogas izmoren a jas nemozam da spijam do 12/1 iako sabajle vo 4 stanuvame ama koga dojdeme go nizemem tutunot i legnuvame 2/3 saata inaku ne odam sekogas na tutun preku eden den. a vo vrska so toa sto mi donesoa ovde nemaat takov obicaj da nosat nesto na svadbata se nosi a svekrva mi mi dade postelnina kebinja navlaki carsav i ja srediv nasata soba iako nedostigaat nekoi raboti ama ke kupime zimata od parite od tutunot zivotot mi e ok se karame nekogas za nekoja sitna rabota ama mislamd eka me pocituva ne me navreduva i ponizuva nikogas duri bez sram me faka za raka i setame niz selo.
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.082
    Пол:
    Женски
    Темава е крш, а и мислењево на девојчево од 17, овај де уште некој месец 18.

    Се прашуваш понекогаш дали си згрешила што си избегала? Штом се прашуваш и се мислиш, Да! Си згрешила и тоа многу.
    Не сакаш деца, а не се знае дали ќе може да ја завршиш последнава година средно. О мала, зошто мислиш дека те зеле, за да те школуваат или за да им помагаш по дома.
    Е најсмешното беше Него не му било срам да те фати за рака низ село. А тебе не ти е срам? Убаво ти е да се шеташ низ турско село под рака со него?

    Сеуште не ти е касно, ако приказнава е точна, да си отидеш кај твоите, да им кажеш дека си згрешила, дека сакаш да си го оправиш животот и ако има услови да се запишеш во друг град последнава година, па и понатака да се образоваш, а ова да ти биде само една лекција.
     
    На magic.girl, sweet-bebufce, okcenzi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.529
    Допаѓања:
    59.333
    Не ми се верува какви глупости читам... :смаjлиштосекрсти:

    Ама добро, секој со своjот избор.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  7. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Битанем има ли абер од твоите? Појдете побарајте прошка ако цврсто си решена да останеш....
     
  8. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    wow i'm touched
    if you know what i mean
    :headbang:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Јас мислам дека таа не треба да бара прочка од нејзините, туку самата на себе.

    И сеа битанем не ни кажа, како тоа во рок од 10 дена ти се смени животот толку многу? Нели сакаше да се спасиш од него? За тоа и ја отвори темава и за тоа е таков насловот. Дали сакаш да ја преименуваме темава во животна промена? Пошто веке ми нема смисла темава, со целта за која беше и наменета.
     
  10. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Трудна е гарант. Не сакам да бидам безобразна можеби не е како што мислам), за да го објаснам моето мислење.
    Според тоа што го напиша дека од се и се гади сигурна сум, за некој ден ќе читаме оти е трудна и многу се среќни, иако вели дека не сака.
     
  11. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Совет: Во гравот нане стави за да не те боли стомакот... За останатово, не знам зошто бараш совети кога после не ги ни слушаш / или се контраш / или си тролче, а овде има девојки што оделиле време за тебе на форумов, да ти пишат и да те заштитат.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Цвеќенце остај гравот ај, ама и другиот ден од мирисот и се лоши и повратила.
    Епа гравот го повратила , ама и мирисот го повратила?
    Од гравот и се подул стомакот. Трудна е.
     
  13. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    Да во право си Далерон, ама зборот ми беше дека бара совети уште со првиот пост и тука феминкиве се испокараа за неа, да примеше некој совет онака добронамерно барем да земеше во предвид некое од мислењата немаше ни да дојде до ова... А ако е ова вистина, воопшто не е мое ниту да ја осудувам ниту да и се потсмевам, сите нека си се среќни, здрави и благодетни и супер нека им е понатаму во животот.
     
  14. TheFallenAngel

    TheFallenAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Значи се прочитав и не можам да се изначудам. Добро бе и ја имам 17 години, и ја сум била затрескана ама да одам бегалка за некој што ме исплашил? Нема врска што е турчин ај остај тоа настрана,што сте различна вера и се а децата какви ќе бидат? муслимани сигурно. И ако се прашуваш самата дали си згрешила, тогаш ДА. МНОГУ СИ ЗГРЕШИЛА. Не знам што уште да ти кажам, направи си тест за бременост, ако си трудна касно ти е више, ај со среќа... А школото, факултетот заборави ги...
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ако се водиме според она дека таа кога дошла бегалка за него била невина, навистина е многу рано за симптомиве кои инаку не се јавуваат или многу ретко можеби се јавуваат во првиот месец од бременоста. Инаку за факултет и за школо не е мерило само возраста на којашто се стапува во брак. Познавам пример, жена којашто се омажи на нејзини години што и ден денес учи и се надоградува. Човекот да се погоди, човекот.
     
    На makedonkamak и nena2010 им се допаѓа ова.
  16. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Е така де ама???????????
    Кој знае само она.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Па нели рече дека била невина, дури и свекрвата видела и деверот може слушнал :fubar:
    Ајде ќе почекаме уште малку да измисли уште нешто, па може ќе се вплетка во сопствената мрежа, како неколку други што направија во последно време...
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Вака сега може и да е бремена.
    Ова и е напишано на 7-ми јули.
    Ова на 30-ти јули.
    Сите работи и се случиле за 2 недели, од каде да знаеме дека таа на 8-ми веќе не пошла бегалка?
    И оп можно е да е трудна ако целиов пост не е напишан откога побегнала, затоа што многу работи се случувале на брзина. Од порано зборувале за името на бебето (чудно).
    Е кога бе и за бебе успеаа да зборуваат.
    Постојано имале секс само 2-3 пати немале, се на се во една недела колку пати?
    Нејсе нејзин проблем, ние се потрудивме да и укажеме кои се лошите страни, а ако не трола (многумина мислиме), нека и служи на чест.
    Bitanem чекаме информации.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Bitanem

    Bitanem Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Lele mnogu sum tazna sega vo ovoj moment :(( :(
     
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Ауу сочуствувам со тебе. Ама неје неолду сана?
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.