Како да се справам со бубулициве?

Дискусија во 'Лице' започната од natasavip, 16 декември 2009.

 1. girlllllll

  girlllllll Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2

  kako sto kazav prethodno deka rezultatite se vidlivi - no imam eden problem mi ostanaa belezi (crvenilo po liceto imam -nez kako da opisam) :( :( :( moze li nekoj da mi kaze nekoj sovet ... dali e mozno da se o4istat .... :( :( :(
   
 2. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94

  Во однос на годините тоа е нормално и не мораш да одиш кај Анчевски, ако немаш во план да фрлиш огромна сума пари. Само добро чисти го лицето наутро и невечер пред спиење со асодерм сапун и потоа купи си лосион од невен и нанесувај го, ќе имаш резултати доколку редовно го правиш тоа. поздрав и со среќа
   
 3. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Дали некоја досега користила skinoren крем мислам дека е германско производство но го има во сите аптеки
   
 4. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3

  Јас користам скинорен.И да ти кажам право не помага многу.Очекував дека ќе биде многу ефикасна оваа крема,но се разочарав.А ти ?
   
 5. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  и јас користам скинорен еве веке 7 месеци и кај мене имаше резултат само сега последниве недели нешто пак почна да ми излегува по некоја бубулица може е од тоа што сум нешто нервозна во последно време незнам што ми бидна :worried:hock: :lol: :lol:
   
 6. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  7 месециииии? :o Јас 2 месеци и еве се откажав..Неколку недели немам ставено Скинорен.Само наутро и навечер се мијам со Бекутан сапун.Многу ми е мрсно челото и носот,а другите делови од лицето ми се суви.

  НЕЗНАМ ВЕЌЕ ШТО ДА НАПРАВАМ !
   
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Јас користев Antiacne од Докторс, а понекогаш за сушење на бубулиците Asquam - лосион нешто како прополис.
   
 8. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  7 месеци си ја користам кремата секоја вечер така ми кажа дерматологот да не ја прекинувам, а резултатот ми се покажа откако ја потрошив првата тубичка... така да продолжи да ја користиш зашто си се откажала??????????? па ти сакаш од 1-2 месеци лицето да ти се исчисти епа неможе така треба подолго време за тоа...
   
 9. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  А какво ти е лицето ? Мислам, какви брунчиња имаш? Воспалени/невоспалени,со бел гној/без гној.. ?

  Јас имам шишки (сигурно веќе имаш прочитано) и од шишките ми е воспалено челото..

  Иначе сабајлево кога станав освен другите брунчиња на образите,ми испаднало и внатрешнооо на десниот образ ;( :? :x :x Многу се нервирам...
   
 10. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  епа не се нервирај толку зашто и тоа влијае на мозолчињата колку повеќе се нервираш толку повеќе ти искачаат :? баш и ја тоа приметив... иначе мене не ми се некои воспалени али имаат малку гној т.е порано ми беа повеќе имав и некои внатрешни така ми се правеа и со гнојчиња ама откако користам скинорен после првата тубичка ми се исчистија и сега баш приметив дека кога сум многу нервозна ми искача пак по некое мозолче... значи многу влијае и нервозата :evil: така да само смирено и трпеливо ;)
  и пробај шишките барем кога си дома прибери ги да не ти бидат на челото
   
 11. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.411
  за каква кожа е гелов????????и колку е тоа поскап :?: :lol:
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Avene e za koza sklona kon akni i mislam deka e okolu 700 den.
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Авене има за секаков тип на кожа, јас користев за чувствителна кожа, 670 денари од аптека го купив. Сега чекам пак да набават таков ист, и повеќе време трае. Мириса како сено, како трева, многу е убав, по миењето кожата е неверојатно чиста и нежна.Само по неколку миења се забележува разлика во сјајот и мекоста.Исто е убава термалната вода ама не е за редовна употреба.Барем мен кожниот лекар така ми кажа. Француска фирма го произведува, е поскап спрема оние од Авон, Орифлејм, и обичните од парфимерии, ама е ептен добар.
   
 14. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  и ја користев авене ама мене не ми одговараше на кожата ми се перутеше од таа крема и престанав да ја користам... :?
   
 15. ljup4ence

  ljup4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ЧУВАР КУЌА Е ЕДНО РАСТЕНИЕ ТАКА ЗЕЛЕНО Е И ИМА МАЛИ ЛИСТОВИ КОДА КЕ ГИ ИСЧУПАШ ТЕЧЕ ТЕЧНОСТ ОД НИВ.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   4,6 KB
   Прегледи:
   508
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  ^^^Ако тоа е чувар куќа растение, тогаш популарно е наречено артичока. КАј нас го има со векови, ама никој не знаел за што се користи. Старите го давале на прасиња, демек има многу вода и е добро за да немаат тие многу сало. Сега слушам било препорачливо за намалување на холестеролот, дијабет и слични болести.Расте по ѕидови, на површината, најгоре. Морав да бидам малку оф топик, ама да ви кажам.
   
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  3.510
  Пробај со еден производ кој се наоѓа скоро во сите аптеки претежно го има во зегин се вика chloramphenicol жолто со портокалово е паковано значи ѓи чисти мозолчињата :)
   
 18. thegirl

  thegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  jas koristam klindamicin i sum zadovolna isto taka i so limonot sho prethodno kazaja ima efekti:)
   
 19. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  150
  Дали збориш за овој гел, гел за миење на лицето? Или ...?? Јас го имам истиот, многу сум задоволна, лицето не ми се суши воопшто, а со сите претходни што ги имам користено ми беше суво и затегнато.А трае многу време, се става многу малку,посебно ако го користиш со сунѓерче за миење лице. Инаку кај нас е 550 ден.
  [​IMG]
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Не, ваков, и ова е гелче, уствари cold cream пишува на него, ама стварно е преубав. Некни пак си купив, 690 од друга аптека. А таков имаше околу 600 беше и тој. КАко и да е стврано е супер, еве и ти си забележала позитивни резултати. Се нанесува по малку, и трае.
   

  Прикачени фајлови:

  • avene.jpg
   avene.jpg
   Големина на фајлот:
   31,6 KB
   Прегледи:
   433