1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се справам со бубулициве?

Дискусија во 'Лице' започната од natasavip, 16 декември 2009.

  1. girlllllll

    girlllllll Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2

    kako sto kazav prethodno deka rezultatite se vidlivi - no imam eden problem mi ostanaa belezi (crvenilo po liceto imam -nez kako da opisam) :( :( :( moze li nekoj da mi kaze nekoj sovet ... dali e mozno da se o4istat .... :( :( :(
     
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99

    Во однос на годините тоа е нормално и не мораш да одиш кај Анчевски, ако немаш во план да фрлиш огромна сума пари. Само добро чисти го лицето наутро и невечер пред спиење со асодерм сапун и потоа купи си лосион од невен и нанесувај го, ќе имаш резултати доколку редовно го правиш тоа. поздрав и со среќа
     
  3. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Дали некоја досега користила skinoren крем мислам дека е германско производство но го има во сите аптеки
     
  4. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3

    Јас користам скинорен.И да ти кажам право не помага многу.Очекував дека ќе биде многу ефикасна оваа крема,но се разочарав.А ти ?
     
  5. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    и јас користам скинорен еве веке 7 месеци и кај мене имаше резултат само сега последниве недели нешто пак почна да ми излегува по некоја бубулица може е од тоа што сум нешто нервозна во последно време незнам што ми бидна :worried:hock: :lol: :lol:
     
  6. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    7 месециииии? :o Јас 2 месеци и еве се откажав..Неколку недели немам ставено Скинорен.Само наутро и навечер се мијам со Бекутан сапун.Многу ми е мрсно челото и носот,а другите делови од лицето ми се суви.

    НЕЗНАМ ВЕЌЕ ШТО ДА НАПРАВАМ !
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јас користев Antiacne од Докторс, а понекогаш за сушење на бубулиците Asquam - лосион нешто како прополис.
     
  8. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    7 месеци си ја користам кремата секоја вечер така ми кажа дерматологот да не ја прекинувам, а резултатот ми се покажа откако ја потрошив првата тубичка... така да продолжи да ја користиш зашто си се откажала??????????? па ти сакаш од 1-2 месеци лицето да ти се исчисти епа неможе така треба подолго време за тоа...
     
  9. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    А какво ти е лицето ? Мислам, какви брунчиња имаш? Воспалени/невоспалени,со бел гној/без гној.. ?

    Јас имам шишки (сигурно веќе имаш прочитано) и од шишките ми е воспалено челото..

    Иначе сабајлево кога станав освен другите брунчиња на образите,ми испаднало и внатрешнооо на десниот образ ;( :? :x :x Многу се нервирам...
     
  10. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    епа не се нервирај толку зашто и тоа влијае на мозолчињата колку повеќе се нервираш толку повеќе ти искачаат :? баш и ја тоа приметив... иначе мене не ми се некои воспалени али имаат малку гној т.е порано ми беа повеќе имав и некои внатрешни така ми се правеа и со гнојчиња ама откако користам скинорен после првата тубичка ми се исчистија и сега баш приметив дека кога сум многу нервозна ми искача пак по некое мозолче... значи многу влијае и нервозата :evil: така да само смирено и трпеливо ;)
    и пробај шишките барем кога си дома прибери ги да не ти бидат на челото
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    за каква кожа е гелов????????и колку е тоа поскап :?: :lol:
     
  12. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Avene e za koza sklona kon akni i mislam deka e okolu 700 den.
     
  13. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Авене има за секаков тип на кожа, јас користев за чувствителна кожа, 670 денари од аптека го купив. Сега чекам пак да набават таков ист, и повеќе време трае. Мириса како сено, како трева, многу е убав, по миењето кожата е неверојатно чиста и нежна.Само по неколку миења се забележува разлика во сјајот и мекоста.Исто е убава термалната вода ама не е за редовна употреба.Барем мен кожниот лекар така ми кажа. Француска фирма го произведува, е поскап спрема оние од Авон, Орифлејм, и обичните од парфимерии, ама е ептен добар.
     
  14. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    и ја користев авене ама мене не ми одговараше на кожата ми се перутеше од таа крема и престанав да ја користам... :?
     
  15. ljup4ence

    ljup4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ЧУВАР КУЌА Е ЕДНО РАСТЕНИЕ ТАКА ЗЕЛЕНО Е И ИМА МАЛИ ЛИСТОВИ КОДА КЕ ГИ ИСЧУПАШ ТЕЧЕ ТЕЧНОСТ ОД НИВ.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      4,6 KB
      Прегледи:
      508
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Ако тоа е чувар куќа растение, тогаш популарно е наречено артичока. КАј нас го има со векови, ама никој не знаел за што се користи. Старите го давале на прасиња, демек има многу вода и е добро за да немаат тие многу сало. Сега слушам било препорачливо за намалување на холестеролот, дијабет и слични болести.Расте по ѕидови, на површината, најгоре. Морав да бидам малку оф топик, ама да ви кажам.
     
  17. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Пробај со еден производ кој се наоѓа скоро во сите аптеки претежно го има во зегин се вика chloramphenicol жолто со портокалово е паковано значи ѓи чисти мозолчињата :)
     
  18. thegirl

    thegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14
    jas koristam klindamicin i sum zadovolna isto taka i so limonot sho prethodno kazaja ima efekti:)
     
  19. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Дали збориш за овој гел, гел за миење на лицето? Или ...?? Јас го имам истиот, многу сум задоволна, лицето не ми се суши воопшто, а со сите претходни што ги имам користено ми беше суво и затегнато.А трае многу време, се става многу малку,посебно ако го користиш со сунѓерче за миење лице. Инаку кај нас е 550 ден.
    [​IMG]
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Не, ваков, и ова е гелче, уствари cold cream пишува на него, ама стварно е преубав. Некни пак си купив, 690 од друга аптека. А таков имаше околу 600 беше и тој. КАко и да е стврано е супер, еве и ти си забележала позитивни резултати. Се нанесува по малку, и трае.
     

    Прикачени фајлови:

    • avene.jpg
      avene.jpg
      Големина на фајлот:
      31,6 KB
      Прегледи:
      434