1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да симнам музика?

Дискусија во 'Музика' започната од inn, 14 април 2010.

 1. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  Како да најдам програм за симнување на песни кој е најбезбеден и од каде вие симнувате песни
  несакам цело време да дремам на youtube :) некако тапа ми е
  ај ве молам ако можете да ми оставите и линкови за да симнам некој добар програм
   
  На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.539
  Допаѓања:
  31.546
  Пол:
  Женски
  http://www.listentoyoutube.com

  Ова е програма преку која што песните од YouTube може да се претворат во Mp3 формат. Се копира url од песната на YouTube и се кликнува на paste во полето Enter YouTube Url на линков. Потоа се кликнува на go за да се претвори песната во Mp3. Откако песната ке биде претворена се кликнува на download Mp3, па на go и песната е симната од нет. Јас на овој начин симнувам песни од нет.
   
  На tigrica92, tHeBeAuTyFoReVeR и sonuvacka им се допаѓа ова.
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Јас симнувам преку LImeWire, можат и песни и клипови да се симнуваат.
   
 4. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  фала на информациите :)
   
 5. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Jas simnuvam preku torrent i zakon e. Se sto treba da naprvis e da go downloadiras od http://www.bittorrent.com/
  a posle za sto i da sakas da simnes teba samo da go napises imeto na pesnata,filmot ili bilo sto dr i da napises vo prodolzenie "torrent". Pose toa ce vidis zeleno ikonce na sajtot ce go liknes na "download torrent" i toa sto ce ti se spusti samo double click pa ok i ce ti se spusti. :)
   
 6. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  нешто ми одбива несака да се симне незнам што е
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас спуштам на оваа страна http://www.medioteka.net/ . Треба само акаунт да си направиш. А доколку тука ја нема песната ја спуштам преку Imesh.
   
 8. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Јас симнувам од http://www.4shared.com и таму право можеш да ја слушнеш песната ако ја сакаш ке ја симнеи и право на страната има антивирус каспески кој ке каже дали има вирус или не. Па види ти на кој начин најдобро ке ти одговара и пиши што ке направиш. Поздрав
   
  На tweetygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. inn

  inn Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  29
  како и да е фала ви
  се снајдов со youtubedownloder брзо е и ефикасно од спот ти го конвертира во мп3
  :)
   
 10. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1

  преку lime wire се фака вируси ќе ти дадам програмче за симнување песни и клипови www.imesh.com
  симни го програмчево а башка има и многу други поволности програмњето е топ ;)
   
 11. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  јас симнувам песни преку DVD video soft free studio смао се копира линко од јутјуб и се пастира таму и готово, многу е лесно и едноставно :)
   
 12. trapalce

  trapalce Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  1
  понекогаш снимките од you tube се лоши,со многу слаб квалитет на звук ама и тоа е ок, обично симнувам од страни со јак квалитет на звук :D
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  i jas isto,brzo i lesno se simnuva i nema pesna sto ne moze da se najde
   
 14. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Limewire на оваа програма симнувам мислам дека е најбезбедна :)) :$
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.190
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  http://video2mp3.net
  :)
  Само се копира линкот од јутјуб и се симнува песна :)
   
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Ќе си симнеш програм за симнување со помош на торенти, на пример МикроТорент, битТорент, КометТорент... А потоа од страните како што се:

  http://thepiratebay.org/ ,
  http://zamunda.net/ ,
  http://www.mininova.org/

  и многу други, ќе си го побараш фајлот(музички, видео, книга, што и ад е) по име и презиме :) , ќе си симнеш торент и ќе го активираш со некоја од гореспомнатите програми ( МикроТорент, битТорент, КометТорент).

  Линкови за симнување на програмите:

  http://www.utorrent.com/downloads

  http://www.bitcomet.com/doc/download.htm

  Значи кој и да го симнете од овие (не се големи максимум 8 мега) потоа лесно и брзо ќе си ги симнувате бараните фајлови :)
   
 17. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Јас симнувам песни од јутјуб преку програмата DVDVideoSoft Free Studio youtube to mp3 downloader ;)
   
 18. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  њњњ.беемп3.цом односно www.beemp3.com ми е најдобра и најпрактична секогаш си спуштам од тука :inlove:
   
 19. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  24
  имаш мн програми за симнување музика
  Limewire
  Bearshare
  Imesh
  Areas
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  5.838
  Копирам линкот од песната од јутуб и одма на јутубето паст http://www.video2mp3.net/ :)