1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја врзам марамата

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Anely, 1 април 2011.

 1. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Здраво, јас сум нова овде и како што видов немаше ваква тема тука. Имам марама што е волкава должина и сакав да ве прашам на кои начини да ја врзам?
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Со волкава должина е марамата
   
 3. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  па исто како што е на сликата или мала машничка ќе врзеш...
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Мислев на други начини освен како на сликата...! :)
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336

  На рака врзи си ја.
  Не мораше за ова да отвараш нова тема, имаш теми во кои можеш да прашаш.
   
 7. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Како што реков нова сум, незнаев каде да се обратам! ;) ;) ;)
   
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Јас мислам дека темата е океј, можеме да постираме слики како да си ги врзуваме марамите :)
  [​IMG]
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  Во темата може да се ставаат пр. и други марами и начини на нивно врзување, не мора да остане само за марамата на Анели. :) Може да се преименува само. :)
   
 10. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  558
  и мене ми се допаѓа темата, и јас често имам проблем со врзување на марамите, а ги имам мн и сакам да ди носам ;)
   
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Супер тема, јас не знам да врзам од страна машна на марама, никако не ми успева, се голема ми е или со неа изгледам како роденденски поклон. :D

  Еве неколку начини :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На BeYourself, baguf4e и marama им се допаѓа ова.
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.994
  Допаѓања:
  4.854
  Пол:
  Женски
  ^^^ Ау Роси Браво!!
  Си ми дала идеја за секоја марама што ја имам да ја врзувам на различен начин
  :clap:
   
 13. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  На Anely му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
 15. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Колку и да гледам слики, видеа.. никогаш нема да се научам да врзувам марами :x Да е жива и здрава сестра ми, секогаш е тука за мене :lol:

  Еве и од мене неколку начини, можеби и ќе се научам :wasntme:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 16. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Имам голема марама, од оние како квадрати што се. Дали имате идеа како може да ја врзам, а напред да дојде како панделка (панделка како на мини маус)?
   
 17. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  имам една преубава марама ама е многу кратка :worried: а многу би сакала да ја носам . Како да ја врзам а да изгледа убаво бидејќи кога ја врзував јас испаѓаше пре кратка и изгледаше ко да се давам-.-
   
 18. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  инди грл марамата преклопи ја на средина да дојде како триаголник и потоа свиткај ја почни од краевите и завивај до крај не знам дали ме сфати барав слика да ти покажам но немаше јас така си ги носам кратките марами и не ми излегуват кратки.
   
  На IndieGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
 20. Miss.Waldorf

  Miss.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  16
  хахаха никогаш не носам ваквии иако мајка ми ги обожава =)