1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја крстам ќерка ми?

Дискусија во 'Канта' започната од Cufka Pufka, 3 ноември 2017.

?

Како да ја крстам ќерка ми?

 1. Драган

  82,1%
 2. Драгана

  17,9%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cufka Pufka

  Cufka Pufka Нов член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Кога се земавме со мм одлучив да го земам неговото презиме Наков и да не го менувам за да се знае дека ми е од мажот, а и за да си имаме едно исто презиме како семејство и утре децата да не се бунат ако имаме различни. И сега за некој месец ќе родам ќерка, а сакам да ја крстам по татко ми. Другарка ми ме убедува дека требало да бидам доследна на моите принципи, па и нејзиното име да не го менувам за да се знае од каде е. И сега ќерка ми да ја крстам Драган?!?!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Да, да во право е другарка ти. Драган крсетете ја. Потоа ако имате машко, може по мајка ти да го крстите, Јагода на пример :lol:
   
  На Mari-Ja, stilas7, crimson и 19 други им се допаѓа ова.
 3. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  37.140
  Пол:
  Женски
  хаахахахахааха добар одговор, ме насмеа
   
  На L.i.n.a.a, kukla21, Arthur и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  8.478
  Пол:
  Женски
  Да. Сосема логично размислување. Топ си одговара и со презимето. Гласав за Драган.
   
  На blonde_supergirl, Nine25, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.486
  Допаѓања:
  274.044
  Пол:
  Женски
  ок,дознавме како се презиваш
  како се вика татко ти
  дај го уште твоето име и клуч да ставиме
   
  На crimson, Bozica1980, cresa-jagoda и 14 други им се допаѓа ова.
 6. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.615
  Пол:
  Машки
  И пол да му смените и оригинал Драган да биде.
   
  На Mari-Ja, cresa-jagoda, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.328
  Допаѓања:
  58.252
  Пол:
  Женски
  Абе ајде, крсти ја таму Симона, Елена, Ангела... што има врска ова другарка ти што вели.

  Другарка ти нека си ја крсти ќерката Драган.
   
  На cresa-jagoda, Arthur, elimkd и 8 други им се допаѓа ова.
 8. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  2.973
  Пол:
  Женски
  6 гласа за Драган..
  Идемо даље
   
 9. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  како и да ја крстиш што име и да носи за тебе ќе си биде најубава најмила и најсакана немора да ја упропастиш со името ама не се секирај за тоа многу нека ти е здраво и живо!!
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  4.824
  Пол:
  Женски
  Јaс мислaм Трпкo дa јa крстиш. :rofl: Зa пoлеснo дa ги трпи ситуaциите вo живoтoт 8)
   
  На Mari-Ja, blonde_supergirl, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  87.216
  Ич не сфаќам како успеваат новиве членови од врата уште тема да отворат, па и анкета да постават.
  Мајку му стара, кога побрзо се ориентираат каде, што, како.

  И да, Драган е фраерски.
   
  На blonde_supergirl, cresa-jagoda, jovana03 и 12 други им се допаѓа ова.
 12. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  25.148
  Пол:
  Женски
  Драган, дефинитивно. :rofl:
   
  На Mari-Ja, kukla21, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Машки
  па како да чекаат со месеци зашто го отвориле профилот?
   
  На eli25 и sanjaeva им се допаѓа ова.
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.113
  Допаѓања:
  149.407
  Пол:
  Женски
  Јас мислам ич да не ја крстиш..
  Секако ќе ја унакажеш..

  Немате грам мозок, Господ нека ве чува само..

  Кога веќе сакаш универзално крсти ја Андреја.. и машки и женски има такви..

  :headbang::headbang::headbang:
   
  На Mari-Ja, blonde_supergirl, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Trolls, trolls everywhere...
  [​IMG]
   
  На stilas7, Bozica1980, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.261
  Допаѓања:
  122.293
  Пол:
  Женски
  Кумот да си го прашате 8-|
   
  На Mari-Ja, cresa-jagoda, kukla21 и 4 други им се допаѓа ова.
 17. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  37.140
  Пол:
  Женски
  Најглупата тема некогаш отворена?
  Вања исто така е универзално.
   
  На cresa-jagoda, eli25 и Dust им се допаѓа ова.
 18. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  87.216
  Мирољубивата Сесил, со арно, со фино, нежничко :rofl:
   
  На blonde_supergirl, Bozica1980, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.261
  Допаѓања:
  122.293
  Пол:
  Женски
  Па да има кој да колне девојчето коа ќе му се смеат за името :angel:
   
  На Mari-Ja, Bozica1980, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 20. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  87.216
  Може и Драга Н. Наков

  Значи
  Драга Н (со точка) Наков :party:
   
  На Mari-Ja, blonde_supergirl, Bozica1980 и 8 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.