1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја оженам девојка ми?

Дискусија во 'Канта' започната од Depresivensum, 4 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    @Depresivensum еве јас ќе ти кажам како да постапиш, со оглед на тоа дека бараш совет. И јас пред некоја година бев во врска со тип кој можам да речам дека е сличен на тебе во поглед на лажењето. Секако не одеше до таа крајност како што си направил ти ама можам да кажам дека доста ме повреди со лагите. Јас како личност сум трпелива па простив многу глупости што ги направи, ама кога ми дојде веќе преку глава ставив крај на врската. Не можам да дозволам некој (кој и да е) да се зае*ава со мојата психичка состојба, затоа што тоа што тој го правеше, а во случајов ти си правел нешто уште полошо е непростливо и може да се каже дека е психичко измачување на другата личност. Како и да е порасни и сфати дека некои нешта никогаш нема да може да се како што биле и кажи и дека си подготвен да ја почитуваш секоја нејзина желба, па дури и ако сака да раскинете. Ако реши да те остави ќе поплачеш неколку дена, ќе излезеш и ќе се напиеш некоја чашка раскажувајќи им на другарите колку глуп си бил што си направил така и после неколку такви ноќи поминати во жалење за пропаднатата љубов, ќе се прибереш и ќе продолжиш понатаму. Неа ќе ја оставиш да биде среќна со некој што ја заслужува, а ти ќе најдеш некоја која ќе ја гледаш што би рекле постарите како капка на дланка. :hai:
     
    На _minnie, Someonespecial, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Наздравје нека ти е...

    Јас ваков како тебе ќе го обесам за јајца на сред плоштад додека има геј парада и ќе пишам знак - мразам гејови..па да те исчукаат добро за без пари|(

    Ти ќе и кажеш дали и е време за дете? Дали воопшто треба да раѓа?
    Кој фактор си па ти? Нула си дечко..дно дна..
    Не секој сака деца, не секоја може да роди (а тоа решава да си го задржи за себе бидејќи има партнери како тебе)и апсолутно никој не треба да и сугерира на жената кога е време за нешто...алооо девојката едвај 24год има(facepalm)

    Најдобар совет што можеш да добиеш е да ја оставиш на раат. Не ја заслужуваш. Море не неа, едно влакно од косата не и заслужуваш. Не само што не си созреан, туку си полн со предрасуди а како што гледам и посесивен си..немало да најде друг како тебе..пих:rofl:
    Во право си, ќе најде 200 пати подобар(y)
     
    На Gosh, buba4e89, VictoriaSan и 13 други им се допаѓа ова.
  3. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    28 години и тежиш на земјата и ти ги слушаш ДРУГАРЧИЊАТА?? И тука сакаш помош за да се ожениш со неа оти очигледно ја губиш?? ваууу....морам вака малку да се потсмирам, а додека моето алтер его писка - читај вришти - ќе ти кажам неколку работи.
    Прво, почни да се понашаш како 28 можи? Кој човек кој се смета за доволно зрел за брак и да има деца - да се понаша бетер од дете? Си разбрал дека другар ти ја бендисва неа и сака да ти ја преземи. Бравос бре, каков убав заклучок. Ако си стварно стварно каков што овде се прикажуваш - жртва, оди и сето ова напишано во коментарот прво кажи и го и на крајот кажи и извини, бев будала, нема да се случи пак таква глупост. И СТОЈ СИ НА ЗБОРОТ! Оти следниот пат, нема да има следен пат....Ќе те избриши за 2 секунди.
    Второ, ако вака си и направил - и таа е уште со неа - умира за тебе, те сака, будало! Море мене вака некој да ми напраеше - ќе те избришев и немаше ни да ти кажам зошто.
    Трето, со брак ќе ја спасваш врската, дали стварно? Прво спаси ја врската како чоек, па после минимум 1 година запроси ја. Оти ако нешто тргни наудолу од кога ќе стапите во брак, а таа е трудна или веќе имате дете - нема назад. Сега имате опција и да се разделите и да немате последици. После тоа - толку. Ќе има последици, дали по психа, дали без деца/со деца...
    Четврто, не знам која религија си - АМА ГОСПОД НЕКА ТИ Е НАПОМОШ!
     
    На sj *O* и Dust им се допаѓа ова.
  4. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Фала што сте сурови.Она ми рече дека не сум риби у аквариум да гледам а не дете.
    Јас и кажав дека ми се смеат роднините дека дете немаме, кажа не ме замарај за проста маса.И кажував да поседи кај моите сама, да се договорат за дете, ми вика лечи се.Што е најлошо немам идеа што да направам се е напната.Не сака да седи со моиве пријатели, цело време пробувам да и кажам дека не е во право, и викам мајка ми ме израснала на твои години и ми вика не сум мајка ти.
     
  5. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Не знам како девојката воопшто и останала со тебе.
    Да ми кажува некој дека пати по бившата, да читам разговори со женски е не би го трпела ни еден ден. Зошто кога би останала сигурно ќе го обесам.

    Сега девојка ти можеби е уште со тебе за да ти наплати за секое понижување, за секоја нејзина солза.
    Епа ако, така и ти треба. Кога осеќаш на свој грб тогаш сфаќаш.
     
    На Gosh, sj *O*, mode-kristina и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ама таа знае дека е од лажен фб, сто пати и докажувам, и пак не верува.Не само што не верува туку и ме прави и незрел и будала.
     
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Па..иди лечи се, штом таква дијагноза за лечење ти поставила :)

    Како бре да се договорат за дете?
    Од кое село зад 7 планини и ридови си ти?
    Со кого да се договара за дете? Со твоите ли?
    Арно ти рекла...
     
    На Gosh, crimson, sj *O* и 10 други им се допаѓа ова.
  8. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    А што има да се договора со твоите за дете? :D Искрено да ти кажам не е смешно што немаш дете, смешно ти е однесувањево и паметот кој го носиш во главата.
     
    На sj *O*, Tan4ence, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  9. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Ти луд ли си? Да седи со твоите да се договорат за дете?
    Па таа детето со нив ќе го прави или со тебе?
    Ти немаш памет за некој на 28 г.
     
    На Gosh, Tan4ence, sj *O* и 5 други им се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Таа со мајка ти и татко ти ќе прави дете или грешно сфатив? :rofl: :bow:
     
    На Gosh, crimson, buba4e89 и 9 други им се допаѓа ова.
  11. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Па да им каже кога сака за да знаат моите да тргаат пари.
    И да ја подучат. Ама ми вика ти не си за една риба да ти дадеме у мал аквариум а не дете и брак.
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  12. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Не, не те прави незрел и будала, ти стварно си таков.
     
    На Gosh, sj *O*, Zaljubena26 и 10 други им се допаѓа ова.
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.562
    Пол:
    Женски
    Па не си ни за риба дечко
    Ма ни за мравка не си
    Неспособен си да се гледаш себе, штом твоите треба да тргаат пари за дете
    Јас ни лебарка не би ти доверила...
    Како паметни девојки налетуваат на мажи како тебе па и 4год им кратите од животот..еве уште не ми е јасно


    Нека земат твоите тебе да те подучат, а не неа :)
     
    На Gosh, sj *O*, Zaljubena26 и 9 други им се допаѓа ова.
  14. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    И што е најлошо ми вика ќе ми се падне некое глупо дете ко тебе, после што праиме?
    И викам зашто си таква, ми вика- ти ми викаше дека сум никаква, тогаш што ќе ти е дете од никаква?
    Инаку моите сака да и кажат како да затрудни, и што да направи за да се фати.И да ја убедат дека е време.
     
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.800
    Пол:
    Женски
    :rofl: :rofl: :rofl:
    Едно 100% сум сигурна дека тролаш со секое ново напишано мислење, покрај се распуст е. Ама премногу ми го направи денот вака утрински за да ми е гајле. :rofl: :l:
    Ако си сериозен пробај остај неандретализамот во пештерата, затвори го добро со камен, па пробај да ја сфатиш девојката, жити се. Немате секс до сега за твојте да ја научат како да затрудни? Теоретски ќе ја учат, или некој родител ќе демонстрира? 8-|
     
    На Gosh, sj *O*, Tan4ence и 8 други им се допаѓа ова.
  16. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Наместо неа да ја подучат, тебе нека те седнат и малку нека те подучат. Детето знеш, по нарачка се прави и раѓа па сега она треба да седне и да им каже кога точно, да си планираат луѓето. :^)
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Јас кога се фативме и се смеев дека е студент, дека губи време,бидејки немаше работа, а братучедка ми одма роди после средно.Сега мојата девојка заврши, успеа со работа, толку е млада а се виде.И увидов дека од љубомора така ми збореа. Не знам што да направам.
    Моите сакаа да траат пари затоа што не работев, и дека и таа студент.Сакаа да реализираат планови за нас но ништо.
     
  18. Lianna Anna

    Lianna Anna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2017
    Пораки:
    2.458
    Допаѓања:
    19.574
    Пол:
    Женски
    Добро дечко, со кого девојчето треба да прави дете?! Со мајка ти и со татко ти?! Како бе со нив да се договори?! Еве не знам. Шокирана сум.

    И мене да ми кажеш дека ти смеат што немате деца и јас ќе ти речам не ме замарај со проста маса. Чак што више, нема ни да бидам со тебе.

    Каде пишува на колку години треба да имате деца?! Како очекуваш да бидеш татко, а судејќи по пишуваново уште си дете.

    Точно, не ти е мајка. Мајка ти нема да ти раѓа деца и име да ти продолжува. Ами жена ти. Затоа треба да ја сакаш, цениш, чуваш, почитуваш.

    Сакаш совет?! Остави ја. Не ја форсирај. Смени се. Порасни. Не ги мешај твоите родители, а уште помалку пак роднините во врската. Вие двајца треба да носите одлуки. Никој друг за вас.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Someonespecial и 3 други им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Може да и кажеш на девојка ти да се зачлени тука, да и го дотераме паметот.
    За пола саат ќе те остави.
    Туку после мака со тебе ќе си има, верувам нема на мира да ја оставиш од страв сам да не бидеш, да не дојде ред да нема кој деца да ти роди.
    Престаре човек, 28 години имаш. Мајка ти и татко ти по брза пошта бебе ќе ви нарачаат, па со нив да се договори?
    Не сме сурови, ти си заглавен некаде во некое средновековие кога просечниот животен век бил 30 години, па до 13 ако немале деца стари биле.
    Нејзина одлука е кога ќе се мажи, ќе има деца, зарем треба од твоите пари за детето да чека, па да присоберат?
    Искрено се надевам дека ќе те остави, реално, додека не го превземе тој чекор секогаш ќе има едно бебе за чување.
     
    На Gosh, sj *O*, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  20. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Ох леле мајко. Ќе се убијам...
    Дечко ти дефинитиво памет немаш, а изгледа ни твоите.
    Што има тие да кажуваат како да затрудни?
    Ти не знаеш деца како се прават?
    Еве јас ќе ти кажам.
    Секој ден 3 чаши вода, 3 лажици шеќер. Фаќа 100 %
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, forumce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.