1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја оженам девојка ми?

Дискусија во 'Канта' започната од Depresivensum, 4 август 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Па ништо не правиш, дојде овде и ја навреди и девојка ти и пола форум.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.337
    Допаѓања:
    83.596
    Пол:
    Женски
    @Depresivensum тоа шо си депресивен по никот се гледа туку си и очаен а богами и 90%сигурна сум дека си тролче :)
     
    На cresa-jagoda и Dust им се допаѓа ова.
  3. Someday

    Someday Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    1.773
    Пол:
    Женски
    Ти или си прост другар или нас не правиш прости тука.
    Кој ѓавол бараш со сила да ја затрудниш женска ти кига таа не сака. Па уште на советување ќе ја праќал. Со ваков памет ти си за на психијатар и ако не се смениш усвет ќе фати типката
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    молам?? во целава каша ги замеша и твоите? аплауз и за твоите. на душа девојчево ќе си го носиш. батали, не си ти ни за риби во аквариум да чуваш арно ти рекла. чим си се пожалил бре на твоите. дечко, да ги тргниш твоите од работата под најхитно, оти ова можи да заврши со татко и пред врата - со пушка! аман бе, бетер си од турска серија. колку години има таа бе? на нејзини години мајка ти те родила....? од кое село си ало? во кој век живејш? или овде мајтап си играш со сите? (се извинувам на сите што живеат во село - ама мора чоеков да ја свати поентата)
    арно ти вели и арно ти прај. да одам и да ја избацвам ми иди. или ќе го средиш хаосов или ќе си се мажи таа - ама за друг.

    не трола овој гарант одма модераторите да си реагираат ова го нема по светот
     
    Последна измена од модератор: 4 август 2017
    На sj *O*, cresa-jagoda и forumce им се допаѓа ова.
  5. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.982
    Допаѓања:
    166.595
    Пол:
    Женски
    Па ваков материјал тамам работа да испродуцира деца.
    Со женски видовме дека не знае, нека проба со машки наредно.
     
    На cresa-jagoda и DAngel им се допаѓа ова.
  6. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    многу лошо правиш неможеш ниедна жена ти да натераш да роди дете таа кога ќе е спремна тогаш ќе роди.
    Како си се осмелил да ја праќаш кај твоите да ја обедуват па во кој век живеме ств не ми е јасно(facepalm) во 15 век не живеме момче живеме во 21 век каде што секој за себе си одлучува а не да ја терам женами или девојками да оди на советување едноставно не сака и тоа е тоа.Нормално дека она ке посака друг после сето ова ..ств срамота немам коментар искрено!
    Јас одма би нашла друг после зборот оди кај моите за дете!Дури нема ни да дознаеш дека сум нашла.
    Еве и јас сакам детенце и сеа треба да го носам мојот на бајачки и кај таткоми?
    Многу грешки си направил не верувам дека девојкати ќе сака нешто со тебе па камоли заеднички живот.
    Остај ја да си го живее животот додека е уште во убави години нека си најде некој што ќе ја сака и почитува,а ти што си го заебал цел живот гледај да се средиш ти да размислиш за понатака
     
    На sj *O*, cresa-jagoda и Dust им се допаѓа ова.
  7. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.080
    Допаѓања:
    3.070
    Пол:
    Женски
    ааа не не, ќе си заврши со скршена кичма - нема мн мн галење кај мажите. геј геј ама има мускули
     
    На cresa-jagoda, Dust и Yowannty им се допаѓа ова.
  8. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    па моите цело време прашуваат кога дете ајде време е, кога допрва, и роднини и сите, братучедка ми ги израсна двете а ја уште немам, и што да им кажам?
    Значи имав план да иде кај моите, да и кажат дека мора дете, дека ке и се смеат сите, ама кога тоа и го кажав ми вика-јас не живеам за другите, мене па они ми се смешни што наместо да родат деца од љубов, рагаат за комшии. Туку баталете за дете, прво како да ја вратам врската? Што да направам, како да бидеме срекен пар?
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас мислам дека некој и има магија фрлено на девојка ти да не сака деца. Не знам од каде си, распрашај се за бајачки, гатачки, оџи, ова мора под итно да се реши :worried:
    Може некој од другарите твои само за да ти наштети, или некоја злобна тетка или комшивка ако имаш. Сериозна е работата, види да се среди што е можно побргу, додека не останала неплодна од магијата :worried:
     
    На Gosh, sj *O*, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  10. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.096
    Допаѓања:
    37.561
    Пол:
    Женски
    Од која планина си дечко? Во кој век живееш?
    Човек да не знае дали да плака или да се смее на твоево.
     
    На sj *O* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.720
    Допаѓања:
    122.045
    Абе не мора да значи дека е трол има вакви што се замислуваат мажи па малтретираат девојки да се прават "големи" во психата. Tи као прво не си мал други да те лажат што да и правиш а и имаш бујна фантазија - не ми е чудно тоа да си го смислувал и правел на таа |( Попаметна работа не си имал (facepalm) Какви парови има да се чудиш, завчера во гет кафе се степаа двајца среде полн кафич 8-|
     
    На cresa-jagoda и DAngel им се допаѓа ова.
  12. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Од Скопје сме ама од различна населба
     
  13. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.125
    Пол:
    Женски
    Немој бре така, па ако се залета некоја добра душа небитно што е машко, пак и него ќе го малтретира :(

    :rofl: :rofl: :rofl:
    Дај стварно, кој е модератор на катчево, нека ја летне веќе еднаш темава в канта :^)
     
    На Dust и Yowannty им се допаѓа ова.
  14. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Добро јас ке добијам ли совет како член на овој форум? Ве прашав како да ја спасам врската а вие зајдовте од смеење.
     
    На ♣ Alba Viduam ♣ му/ѝ се допаѓа ова.
  15. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Па и моите ме прашале кога свадба време ви е па ја сум им рекла кога сакам јас рано ни е не сме спремни и толку така и ти ако си МАЖ ама изгледа не си ќе им кажеш кога ке се осеќаш спемен неможеш ти со сила да тераш некој за да не ви биде срам од народот....па народе како што знам не сме под турско ропство
    нема да ја спасиш врската таа веќе е пропадната немај надеж веке во таа врска
    тебе сите ти се смееат што се понашаш како недораснат и како заборавен во минатото со вакви терања за некоја да ти роди дете за да не ве пука срам!!
    Остај ја девојката греота е да биде со некој како тебе.
     
    На sj *O* и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  16. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Моите викаат дека мора да е спремна, дека сите се само она не е. Туку како да ја вратам? Ја губам....
     
  17. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.096
    Допаѓања:
    37.561
    Пол:
    Женски
    Остави го девојчето и фати си некоја со шамија од тие планинските села. Одма ќе ти роди дете и сите роднини и родителите ќе ти бидат среќни.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda и eli25 им се допаѓа ова.
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас ти дадов совет, види некој магија да не ви направил да сте несреќни во врската.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Depresivensum

    Depresivensum Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    И затоа кога некоја девојка бара совет одма и помагате, многу сте расисти
     
  20. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    :rofl: Расисти бе
     
    На Gosh, sj *O*, crimson и 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.