1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја победам мрзливоста

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од katence1993, 12 април 2011.

 1. katence1993

  katence1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ногу сум мрзлива а несакам да бидам :@ Ме мрзе да си земам да јадам да се бањам да се облечам да учам некогаш има моменти кога ме мрзе и до вц да отидам. Сум пробала да ја победам мрзливоста но никако да го постигнам тоа :( некаков совет ?
   
 2. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  :D извини ама ме изнасмеа ова, па што да правиш движи се биди активна помалку лежи. Ама не сфаќам те мрзи веце да појдеш?! Да не е некој друг проблем работава? :?:
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Најпрво треба да имаш волја, па потоа ќе ја победиш мрзливоста, инаку така тешко ..
   
 4. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Леле Катенце на 15 години те фатила мрзата па што ќе правиш кога ќе имаш 30 или 40 години.... , каде ти е енергијата младешка или можеби си разочарана на љубовен план па се ти се гледа тешко и мрзливо, а кога човек е заљубен мисли лета и ништо не му паѓа тешко и мрзливо, а ако те мачи нешто друго пиши можеби ние од форумов ќе ти помогнеме со некој совет од искуство, а за мрзливост навистина незнам како да ти помогнам освен да ти кажам најдиси некоја занимација која ќе те исполнува и која ќе те направи среќна.
   
  На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anne.d.Sweet

  Anne.d.Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  Лелеее и јас го имам истиот проблем.. :((... Стварно незнам како да ја „тргнам„ мрзава од мене...хД

  инаку катенце и јас сум тука-некаде со твоја возраст.. имам 14 хД
   
 6. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.634
  Допаѓања:
  3.389
  Станите од кревет/ стол!
  Подобар совет... АМИН!
   
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Имаш само 16 години, а што ќе правиш за 20, 30 години од кревет нема да се поместиш :D Движи се секој ден излегувај, средувај си ја собата па имаш само 16 години па сега треба да си најактивна :^)
   
  На kitfox2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Постави си цели и доколку имаш волја сигурно ќе ги исполниш!Треба и да се потрудиш малку.На пример денес постави си цел да ја исчистиш собата.Ако те фати мрза викни си гости :D :D тогаш сигурно ќе мораш да средиш.Мотивирај се на некој начин.Ти си знаеш најдобро.Оди вози ролерки,велосипед или пак соберете се поголемо друштво пешачете до некоја блиска чистинка каде што ќе можете да се забавувате. Има безброј работи што може да ги правите на овие години.Мислам СЕ може да правите.Шетајте,забавувајте се. Лелелее...незнам како ви се седи цело време дома пред компјутер.Ќе умрам јас така. :D :D :D
   
  На kitfox2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bibko

  Bibko Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  41
  Одлични идеи ти дале погоре,излези шетај забавувај се, поставувај си прво поситни а потоа и поголеми цели,труди се да бидеш што поактивна. А ако не успееш, оди на лекар, испитај хормоните или иди на психолог
   
 10. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  325
  Мислам дека најголем лек против мрзеливоста е спорто .... за жал и јас го имам истиот пробем и никако да се наканам да трчам или да правам некоја др. физичка активност . Понекогас и не излегувам преку ден одшто ме мрзи и седам на фб.... зараза
   
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Штом си мрзелива да одиш во тоалет или пак да се избањаш, пробај да си го решиш проблемот сама со себе. :D Мене стварно не ми паѓа на памет нешто со кое ќе се оди против тоа.
   
 12. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Хм .. еве вака, ќе станеш од пред компјутер и земеш да си ја средуваш собата или да и помагаш на мајка ти !
   
 13. anonermous78

  anonermous78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Спорт и само спорт :D
   
 14. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  601
  Пол:
  Женски
  Темава како јас да сум ја отворила! Истиот проблем го имам..толку сум мрзлива што кога ми се моча понакад ме мрзи да станам и да идам у вц! :D не да не е смешно али ај..знаеш како..ја се трудам да си наоѓам што повеќе занимации да правам нешто,затоа што ако се залегнам ќе биде уште полошо! Сеа периодов дека е жешко глеам да шетам навечер да возам ролерки..тешка работа е мрзава!
   
 15. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Ќе ти кажев ама ме мрзи :yawn:


  Хехе шала.
  Секого понекогаш го фаќа мрза, но да те мрзи да се бањаш или да одиш во вц? :^)
  Се е до тебе и до тоа како размислуваш. Мораш сама себе да се натераш да станеш и да ги извршуваш обврските. Со тек на време ќе стекнеш навика и ќе ти биде многу полесно. Најди си некоја занимација, биди постојано во движење, немој да се заседуваш :D
   
 16. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  мрзи ја :rofl: се зафркавам
  нишо неможеш како наминала така заминала....
   
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  како бре да те мрзи да идеш во вц или да се бајнеш? дај малку акција од тебе,собери сила стани среди си соба направи некој ручек да ги изненадиш твоите,излези да се прошеташ,оди кај некој на кафе или повикај некој кај тебе на кафе,дружи се со луге....разбирам да те фати мрза на ден два (па и недела дена) ама во тоа не разбирам да се иде до толку да се мрзи да се избајнеш или да се измо*аш
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  хахахаха така ни вика на една моја другарка татко и стално кое ке не види такви мрзливи. НЕ заркава дека ќе му направиме дупка на троседот :lol:
  Јас неможам мн да давам совети, зашто не сум поарна ама можам да кажам дека ми се поднамали мрзата, само со добар план. Ќе си испалнирам што да правам прецизно и точно во колку саат. И некако ми е жал да не си го исполнам планот. Како да добивам златни гаќи на крај на денот, ама сеедно барем не ме мрз веќе да одам до продавница :P
   
 19. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Аххх и јааас имам проблем со мрзеливостаа.. ме мрзи да одааамм вода даа зеаамм ахаха
   
 20. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  Епа ништо брате.
  Ке си умреш пред компјутер, сама и тажна. :(

  Шала.

  Како може бре да те мрзи вода да си донесеш, да јадеш?! :^)
  Јас за едно од овие би трчала преку 2357845 планини и мориња! :!: Станувај од Фемина и магла! Земи баскет, фудбал, ракомет, нешто што те исполнува. Трчај, фотографирај, дружи се. Не може да те мрзи да живееш.