1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја победам мрзливоста

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од katence1993, 12 април 2011.

  1. katence1993

    katence1993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Ногу сум мрзлива а несакам да бидам :@ Ме мрзе да си земам да јадам да се бањам да се облечам да учам некогаш има моменти кога ме мрзе и до вц да отидам. Сум пробала да ја победам мрзливоста но никако да го постигнам тоа :( некаков совет ?
     
  2. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    :D извини ама ме изнасмеа ова, па што да правиш движи се биди активна помалку лежи. Ама не сфаќам те мрзи веце да појдеш?! Да не е некој друг проблем работава? :?:
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Најпрво треба да имаш волја, па потоа ќе ја победиш мрзливоста, инаку така тешко ..
     
  4. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Леле Катенце на 15 години те фатила мрзата па што ќе правиш кога ќе имаш 30 или 40 години.... , каде ти е енергијата младешка или можеби си разочарана на љубовен план па се ти се гледа тешко и мрзливо, а кога човек е заљубен мисли лета и ништо не му паѓа тешко и мрзливо, а ако те мачи нешто друго пиши можеби ние од форумов ќе ти помогнеме со некој совет од искуство, а за мрзливост навистина незнам како да ти помогнам освен да ти кажам најдиси некоја занимација која ќе те исполнува и која ќе те направи среќна.
     
    На richgirl998 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anne.d.Sweet

    Anne.d.Sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Лелеее и јас го имам истиот проблем.. :((... Стварно незнам како да ја „тргнам„ мрзава од мене...хД

    инаку катенце и јас сум тука-некаде со твоја возраст.. имам 14 хД
     
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Станите од кревет/ стол!
    Подобар совет... АМИН!
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Имаш само 16 години, а што ќе правиш за 20, 30 години од кревет нема да се поместиш :D Движи се секој ден излегувај, средувај си ја собата па имаш само 16 години па сега треба да си најактивна :^)
     
    На kitfox2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    Постави си цели и доколку имаш волја сигурно ќе ги исполниш!Треба и да се потрудиш малку.На пример денес постави си цел да ја исчистиш собата.Ако те фати мрза викни си гости :D :D тогаш сигурно ќе мораш да средиш.Мотивирај се на некој начин.Ти си знаеш најдобро.Оди вози ролерки,велосипед или пак соберете се поголемо друштво пешачете до некоја блиска чистинка каде што ќе можете да се забавувате. Има безброј работи што може да ги правите на овие години.Мислам СЕ може да правите.Шетајте,забавувајте се. Лелелее...незнам како ви се седи цело време дома пред компјутер.Ќе умрам јас така. :D :D :D
     
    На kitfox2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Одлични идеи ти дале погоре,излези шетај забавувај се, поставувај си прво поситни а потоа и поголеми цели,труди се да бидеш што поактивна. А ако не успееш, оди на лекар, испитај хормоните или иди на психолог
     
  10. joana18

    joana18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    269
    Мислам дека најголем лек против мрзеливоста е спорто .... за жал и јас го имам истиот пробем и никако да се наканам да трчам или да правам некоја др. физичка активност . Понекогас и не излегувам преку ден одшто ме мрзи и седам на фб.... зараза
     
  11. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Штом си мрзелива да одиш во тоалет или пак да се избањаш, пробај да си го решиш проблемот сама со себе. :D Мене стварно не ми паѓа на памет нешто со кое ќе се оди против тоа.
     
  12. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Хм .. еве вака, ќе станеш од пред компјутер и земеш да си ја средуваш собата или да и помагаш на мајка ти !
     
  13. anonermous78

    anonermous78 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Спорт и само спорт :D
     
  14. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Темава како јас да сум ја отворила! Истиот проблем го имам..толку сум мрзлива што кога ми се моча понакад ме мрзи да станам и да идам у вц! :D не да не е смешно али ај..знаеш како..ја се трудам да си наоѓам што повеќе занимации да правам нешто,затоа што ако се залегнам ќе биде уште полошо! Сеа периодов дека е жешко глеам да шетам навечер да возам ролерки..тешка работа е мрзава!
     
  15. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Ќе ти кажев ама ме мрзи :yawn:


    Хехе шала.
    Секого понекогаш го фаќа мрза, но да те мрзи да се бањаш или да одиш во вц? :^)
    Се е до тебе и до тоа како размислуваш. Мораш сама себе да се натераш да станеш и да ги извршуваш обврските. Со тек на време ќе стекнеш навика и ќе ти биде многу полесно. Најди си некоја занимација, биди постојано во движење, немој да се заседуваш :D
     
  16. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    мрзи ја :rofl: се зафркавам
    нишо неможеш како наминала така заминала....
     
  17. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    како бре да те мрзи да идеш во вц или да се бајнеш? дај малку акција од тебе,собери сила стани среди си соба направи некој ручек да ги изненадиш твоите,излези да се прошеташ,оди кај некој на кафе или повикај некој кај тебе на кафе,дружи се со луге....разбирам да те фати мрза на ден два (па и недела дена) ама во тоа не разбирам да се иде до толку да се мрзи да се избајнеш или да се измо*аш
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    хахахаха така ни вика на една моја другарка татко и стално кое ке не види такви мрзливи. НЕ заркава дека ќе му направиме дупка на троседот :lol:
    Јас неможам мн да давам совети, зашто не сум поарна ама можам да кажам дека ми се поднамали мрзата, само со добар план. Ќе си испалнирам што да правам прецизно и точно во колку саат. И некако ми е жал да не си го исполнам планот. Како да добивам златни гаќи на крај на денот, ама сеедно барем не ме мрз веќе да одам до продавница :P
     
  19. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Аххх и јааас имам проблем со мрзеливостаа.. ме мрзи да одааамм вода даа зеаамм ахаха
     
  20. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Епа ништо брате.
    Ке си умреш пред компјутер, сама и тажна. :(

    Шала.

    Како може бре да те мрзи вода да си донесеш, да јадеш?! :^)
    Јас за едно од овие би трчала преку 2357845 планини и мориња! :!: Станувај од Фемина и магла! Земи баскет, фудбал, ракомет, нешто што те исполнува. Трчај, фотографирај, дружи се. Не може да те мрзи да живееш.