Како да ја пронајдам лозинката од WI-FI на мојот компјутер?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jelena.rozga, 8 септември 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Поздрав феминки. Сакам да ве прашам ако знаете да ми одговорите: Знам дека на мојот компјутер имам WI-FI но незнам како да ја пронајдам лозинката зошто во компјутери многи не се разбирам, на телефонот гледам дека имам профил но не ја знам лозинката. Дали лозинката можам да ја најдам на компјутерот и каде?
   
 2. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  ај пробај вака
  1,оди Start па отвори Run и напиши ncpa.cpl и Enter
  2.кога ќе ти се отвори прозорчето одбери Wifi или Wireless Network Connection и отвори го
  3,после кликни Wireless Properties па Security и Show Characters ;)
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 3. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Фала пробав како што ми кажа и ми се отвори Local Area Conection и кликам таму ништо од ова што ми кажане пишува
   
 4. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  31.584
  Пол:
  Женски
  Ајде вака оди Старт после тоа кликаш на Control Panel и потоа кликаш Network and Internet. Потоа ќе кликнеш на ова со црвено обележано :
  Малце измешани се, али ќе се снајдеш
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   164 KB
   Прегледи:
   198
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   177,7 KB
   Прегледи:
   197
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   216,8 KB
   Прегледи:
   196
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   227,2 KB
   Прегледи:
   197
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   224,1 KB
   Прегледи:
   195
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  467
  ^
  И јас пробував вака, ама имам Windows XP и затоа не функционира :)
  Ама после проверив на рутерот и си го пронајдов пасвордот.
   
 6. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Има ли некој друг начин?
   
 7. Baby.boo

  Baby.boo Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  157
  Пол:
  Женски
  Вака сега.. ќе одиш доле десно каде што ти е знакчето за конекција.. десен клик на твоето wi-fi и Properties.. Ти се отвара ново прозорче со кодот, стискаш само Show Characters и ти се покажува пасвордот :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ssc.png
   ssc.png
   Големина на фајлот:
   287,5 KB
   Прегледи:
   86
  • Untitled.png
   Untitled.png
   Големина на фајлот:
   700,3 KB
   Прегледи:
   82
 8. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Ви благодарам за помошта, толку било лесно а јас неможев да го најдам. Го пишувало на рутерот.
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Да прашам некој да не знае некоја програма за поврзување на филипс тв со десктоп компјутер преку вифи? Пробав со mediaconnect (компјутерот не го наоѓа тв-то, а тв го наоѓа комп ама вели дека нема споделени податоци), miracast одговара само на таблет и телефон, немора да е share content може и screen mirroring за кој miracast е топ ама е андроид апликација а не програма.. да помогнам ако некој бара знам дека за lg тв е со smartshare (share content, јас го користам) а за samsung e allshare (исто го користам јас, share content)..
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 10. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  И јас сум се обидувала не ми успеало, исто имам филипс телевизор. Ако некако ти успее кажи ми и мене. А и ќе ти пипам ако ми успее мене некако. Позз..:hai:
   
  На krEM4Eto му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.534
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Женски
  Ако најдам и јас ќе пишам, само нема врска компјутеро тв е битен т.е. марката. Позз :l:
   
  На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  А како да ја променам лозинката?:?:
   
  На jelena.rozga и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 13. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  170
  Jas sum na Telekom i koga pravea promenii otvaraa nekoja nivna promena i mi go promenija pasvordot. Ne znam dali mozes ti sama da si ja smenis. Vsisnost sigurno moze, ama jas ne go znam nacinot.
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.024
  Пол:
  Женски
  Mislam ne mozes sama.. Se javuvas I ti kazuvaat sto da otvoris strana nekoja I kade sto da pises...
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.387
  пробај од тука
  http://kb.netgear.com/app/answers/d...-network-name-(ssid)??cid=wmt_netgear_organic
  мене ми успеа пред неколку години, веројатно ова било, укуцав how to change password on my router.. и ова излезе.. те води , имаш таму инструкции, само следи ги
   
  На ceca-1 и jelena.rozga им се допаѓа ова.