1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја убедам да имаме секс?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Rakce19, 14 јули 2012.

  1. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Не можам да го најдам клипот од К-15 кога Тошо ја убедува девојка му.
    Па затоа ќе ви го раскажам
    Сцена - Тошо седи карши девојка му, (онаа плавата) ја држи за рака, ја гледа во очи и и збори:
    Тошо: „Маче, мора да ми даеш“
    Таа: „Знам, знам“
    Тошо „Свака цура кад-тад ќе дае“
    Таа: (возивнува) „Знам...“
    Тошо: „Ич да не се плашиш...прво малку ќе те здоболи како боцкање, може и крв да ти потече, ...после ќе ти биде ок, а на крајот може малку да ти се сврти во главата...ама да знаеш, за живот е..ќе ми даеш ли сега?“
    Таа: „па добро, ај“
    Тошо: „ЦАЦКОО, доаѓај и оваа ќе дава крв :lol: :lol: :rofl:
    Реклама за крводарителство да ти била :)
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mjauuuuuu

    mjauuuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2012
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    64
    хахахахахахахаха слатко ме изнасмеееаааа :rofl: :rofl: :rofl:
     
  3. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не е убаво да ја напнуваш, искрено, од женска страна ти кажуваме, не е убаво кога некој толку навалува на тоа, дури може да си помисли дека само за тоа идеш со неа.. Полека се ќе се дојде. Нема врска што има 18, можеби не е спремна.. всушност тоа и не се планира кога, така да остави ја, она самата кога ќе си се чувствува спремна ќе го направи тоа :)
     
  4. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Ало мали ! Нема што да ја убедиш ! Ако си е спремна сама ќе ти каже немој да ја напнуваш...не чини така ! Под притисок го ставаш девојчето па кога ше ти раскине од страв ќе видиш... чим сте толку заедно кога-тогаш ќе бидне на ја брзај :* ајде се најдобро
     
  5. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Немој да и досаѓаш пак ти, ич не бери гајле за едно година-две ке биде важно кога-тогаш ке биде :D
    п.с јас да си бев едно машко без око да ми трепне ке си станев пе*ер. |(
     
  6. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Што викаш имаш голем алат,па затоа несака да има секс со тебе :lol: :lol: ,ти навистина така мислис или?која се плаши од к.р тоест алат,што трескаш,јас мислам дека ти си тука да си го рекламираш алатот бе другар,но нема ништо од тоа,не си единсвен бе пријателе,само изговор ти е тоа демек како да ја убедам,оди бе шетај.
     
  7. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Посмешен женски изговор за немање секс не сум сретнала! :rofl: :rofl: :rofl:

    Типката ми стои не-таман. После 11 месеци врска, на 18 години да не сакаш секс? Епа и фали некој хормон изгледа...

    Верувај, или причината е подлабока (преголем страв од бременост), или има некоја болест, или едноставно си игра играчка со тебе (аа, не сум спремна, немат врска годините, дрн дрн...)

    Мислам дека се поигрува.
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    ^
    Годините не се мерило за спремноста или неспремноста да се започне со односи.
    Тука нормално, не зборувам за некоја 14-годишна прцличка која мисли дека ... дека е семоќна после губењето на хименот, лета во облаци и мисли дека го достигнала врвот. :D
    Едноставно, до човекот си е - секој си знае што си носи во главата и кога ќе посака да се одлучи на таков чекор во врската.
    Колку и да изгледа ненормално, стравот од „непознатото“ си го прави своето и прашање на време е кој кога ќе го преброди или ќе подзамиже па ќе се „прежали“. ;)
     
  9. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Абе точно дека некој на 17 ке биде спремен, некој на 19... Ами тие на 22 што не се спремни - тоа е едноставно психичко заостанување...

    И сметам дека после 11 месеци врска на 18 години ако се е вред со врската не би требало девојката да не биде спремна.. Толку долго била со типот во врска, зошто да не му даде?

    Познавам многу девојки кои чисто онака се лигават, се прават принцезички и демек не дават.. И ако има до неа мирен дечко, ке си ја трпи..
     
  10. makedonec87

    makedonec87 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Slusaj batka. Da ne se pravime deca. Ostaj toa ne ja prisiluvaj nemoj ke ja povredis i neznam sto. Pa ti so nea si 11 meseci sto znaci vreme e. Mora toa nekogas da bide i baska ako sega ne uzivas koga... devojka koga te saka ili obratno taa rabota ne ceka. Sekako toa se pravi so dogovor i zelba na dvata pola ama koga ke razmislis deka devojka imas a si seuste suv znaes toa malce e nevkusno za samiot sebe. Vo pravo si masko-zensko nema veze. Primer na devojka mi i se saka i jas da i kazam izvini mace NEMOZAM. Epa razmisli kako ke se osekja ona ponizeno. Nemam sto drugo da ti kazam bratko osven so srekja. I devojka mi prviot pat ja bolese ama da znaes deka sekogas ke go pamtime toa iskustvo.
     
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Работата е мили мои, што не се убедува, се заведува.

    Младиве во Македонија, особено мажите, имам приметено дека многу се замараат со бројки/статистики и сл. Желбата да бидеш интимен со партнерот не доаѓа на одредена возраст, по одреден период поминат во врска и тн. Доаѓа од умешноста на партнерот да те заведе.

    А ќе успееш да заведеш некој тогаш кога ќе се потрудиш доволно да го запознаеш и да му ги запознаеш желбите и копнежите, а тоа ќе се случи ако му го посветиш потребното внимание од една страна и му дадеш простор. Како некој ќе копнее по тебе ако не му дадеш простор за тоа? Кога ќе го постигнеш тоа, не ретко партнерот самиот ќе ти укаже дека посакува и таков вид на блискост со тебе.

    Не, не зборам само за романтични вечери и нападни предигри. Тие може дури и да исплашат и да го предизвикаат спротивниот ефект, особено :!: кај неискусни девојчиња. Ама на некои мажи им се брза, немаат време за такви работи и ништо чудно што потоа партнерките не чувствуваат желба да бидат интимни со нив. Зборувам за внимание, посветување на цел ден за неа, покажување на колку ти е значајна и колку те привлекува, а не, „аа толку е саат, време е - ако не, чао!“.

    Муабетов нема блага врска со реалност, барем не во мој случај. И јас сум кажувала „не можам“ и машкото ми кажувало и тоа воопшто не ми претставувало тригер дека не ме посакува, дека сум варана, дека треба друг да си најдам, или пак знак дека не ме привлекувал мажот покрај мене. Доволно зрел човек не би требало да се чувствува навреден или понижен од тоа. Жив човек е тоа не е машина па на секое вклучување да работи. И на машината некад и прегорува некој дел.

    ....................................................................................................................................................
    ....................................................................................................................................................

    Туку сакам еден друг муабет да ви направам и да ви укажам на еден голем феномен кај нас. Како што сум се плашела во средно школо од губење на невиност, никад не сум се плашела. Зашто? Едноставно. Другарките и тоа тазе скинатите. Да драги мои мажи, не лажете само вие невини девојчиња, другарките у средно особено го праат тоа бетер од вас. Има повеќе такви ситуации, ама еве една ќе ви опишам. Ме потсети приказната на ракче со коментарот на девојка му дека му бил голем.

    Никад нема да ги заборавам сочните описи на губењето на невиност на една од другарките наши од друштвото што го сочинувавме 5-6 девојчиња. Она прва „се дадее“ и у моментот беше најинтересната у друштвото и сите околу неа како внучиња покрај дедо што раскажуе прикаска. Мора едукација, од кај да знаеме кога првиот дечко за озбилно ќе затропа на врата. Мора барем теориски потков. Немавме интернет по дома, одевме по интернет кафеа, кисневме на hi5 ама уште не знаевме како да работимe на наша едукација, да бараме разни информации, немавме толку достапни можности за едукација, па верувај на жив сведок.

    Ауу описи. :x :worried:hock: [​IMG] Да се истрауматизираш од секс и од пенис за цел живот. :lol: Не` најде нас невините, па си викала сигурно, „ај ќе им се испофалам на нив и така не можат да докажат дека лажам.“ Абе колење. :D Па „болка како операција без анестезија да ти прават“ (како да знаела како изгледа тоа, копиљ еден :D) , па „цела шака крв ми истече“. И да не испадне само она си се фали и дечкото си го пофали на крај „А кога го извади еден толкав...мене затоа толку и ме болеше. Да си најдете некој со помал, полесно ќе поминете. Ама па затоа јас ќе си уживам после....ама не вреди бе, немојте таква болка да истрпувате никад, аман.“
    И беше далеку од единствената шо се фалеше така на невини другарки.

    И јас така пред матура негде си фатив дечко „за озбилно“ (првпат се бацив со јазични акробации де :D ) и се договоривме да ми биде партнер за матура. И почна навака-натака да го тера муабетот накај секс и јас како што отсекогаш сум си била отворена му раскажав „Чекај бе малку тебе убаво ќе ти биде а дали си свесен дека мене вака/вака и вака ќе ми се случи, од кај да знам дека ќе пазиш...“ Ма све ова за шаката крв, за болките, дури и за колку потешко ќе ми биде ако му е поголем и тн (и не, не ја издадов другарката која ми кажа). Никад нема да му го заборавам погледот... :D Ќе си умрам, којзнае за кој дебил ме мислел...природно, утредента ми раскина со клишено дека „минува низ тежок период у животот“. Многу му благодарам шо беше нежен и не ми укажа кој тротинет бев. [​IMG]

    Не губење невиност, епизода од „Се плашите ли од темнината?“ е понежна во раскажување. :D
    Tака што, ете со што се соочуваме у средно, а вашата сакана ако се плаши, слободно покажете и` го ова мислење да знае дека нема благе везе со реалност. Уствари не мора да го покажете, сигурно сама ќе го види. Еве јас за добробитта на машко-женските односи во врска го споделувам ова сведоштво. Амин :D

    П.С. Значи боли, факт и не треба да ви напоменам дека треба тогаш да бидете нежни и внимателни со нив да не ги повредите. Кај секого различно, мене не ме болеше баш малку. Си имав и наредниот ден малку болки. Ама дека другачките си додаваат у причата и ги лажат и ги вадат од памет, не ретко го прават тоа.
     
  12. Serena21

    Serena21 Нов член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Прво треба да му биде чест а дечкоту што девојкаму е сеуште евина и несака да има односи бидејки малку се такви девојки. Не ми се допага зборот натерам, нетреба никој никого да тера туку кога таа ке почувствуа дека е спремна сама ке ти даде. Незнам зошто вам машките толку ви е битен сексот, сексот е само споредна работа но не и главна из која може да се искажат и примат чувствата. Мене могу повеќе ми значи кога со оној што го сакам се милуваме, гушкаме, бакнуваме отколку да имаме секс.
     
  13. SoN4oGlEtKa

    SoN4oGlEtKa Активен член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Jas bi ti kazhala da ne ja brzash nea bidejki mnogu poubavo kje bide koga i dvajcata sakaat odkolku so sila po4ekaj nekoe vreme pa kje vidish zz
     
  14. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    Другарче, ќе купиш убаво винце и ќе се напиете заедно. Само гледај она да се напие поише од тебе, не е поентата ти камен да бидеш, она трезна. Алкохолот опушта.

    Ако ти рече дека...
    1. Не пие алкохол - откачи го ѓубрето, не си троши време. :Down:
    2. Се напие две чаши и пак ти се пренемага - откачи го ѓубрето, не си тришо време. :drunk:

    Кој те лажел дека сексот им е битен на машките? Битно им е само да оргазмираат на секое можно делче од вашето тело. Сексот им е тотално неважен. :geek:
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Бре ама совет му даде |(
     
  16. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    Ако треба да ја убедуваш, или не си убав или не си паметен.
     
  17. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Секоја вечер ќе и ја кажуваш ,,оче наш,, ќе ја пропрскаш 3 пати со крстена вода и ќе и го бубнеш рачето.
    Ако и ова не ти помогне тогаш побарај стручен совет ;)
     
  18. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ова од искуство :?:
     
  19. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804

    Хахахаха лелелее значи ова е да не биде џабе пари за виното??? Мизерија ! :)
     
  20. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Убедам ?? :^)

    Јас до негде сум на нејзино место. Неможиш да ја убедиш. Можиш само да ја сакаш и да се стрпиш тро. Ко ќе треба да биди ќе биди.