1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до визуелно зголемување на очите?

Дискусија во 'Лице' започната од Reaper666, 16 ноември 2011.

 1. Reaper666

  Reaper666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  15
  Разгледував низ темите ... и никаде не најдов ваква тема ..
  Имам ситни очи .. па ако некој знае .. совет за да ми изгледаат поголеми..
  Знаам со бело моливче на долниот дел на окото ..
  Некој нешто да понуди ок ќе е :) ..
  За секојдневно .. без сенки и такви ствари .. позз :)
   
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Јас си го имам истиот проблем.
  Бело моливче доле, преку него можеш црно да ставиш, ама никако да го затвараш кругот.. Ако ме сфаќаш....Односно кај што ти завршува окото да оставиш простор и тој со белото моливче да го пополниш...
  Имаш еден тон туторијали за ова на Јутуб
   
 3. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Може некој линк да ставите да видам како изгледа? :)
   
 4. Reaper666

  Reaper666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  15
  Да те сфаќам .. а што би ми препорачала .. да ставам маскара врз долните клепки или само на горните ? :)

  Еe да .. ако може линк и јас сакам да видам .. смачено ми е од минијатурните очиња :$

  http://www.youtube.com/watch?v=ZBM1uWHT038&feature=player_embedded

  Го видов ова. . но не користам сенки .. :worried:
   
 5. whiteflower

  whiteflower Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  маскара што е можно повеќе и побледи нијанси на моливчиња плаво бело.....
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.881
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
 7. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  88
  На горниот капак туш и римел,а на долниот дел од окото само колку да не е премногу бледо стави мааалку црно молив4е при крај на окото,а на по4етокот на о4ите бело молив4е ќе видиш дека нависитна о4ите ти изгледаат поголеми ;) п.с а може долу и ништо да не ставаш уште поголеми ќе ти изгледаат
   
 8. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Па веѓите ако си ги исчупкаш поподигнати ќе има ефект :D
   
 9. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  Постои ли природен начин да се зголемат очите? Јас имам мали очи и сакам да си ги зголемам некако.
  3 Ways to Get Bigger Eyes - wikiHow читав ове како, но неверувам дека ќе ми успее... Што совет би ми дале вие?
   
 10. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  895
  Пол:
  Женски
  Значи без шминки, туку засекогаш да ми бидат очите големи.
   
 11. Elence93

  Elence93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.713
  Допаѓања:
  5.035
  Пол:
  Женски
  Само со кревање на капаците може малку да се отвори окото.
   
  На calm-girl му/ѝ се допаѓа ова.