Како до забрзување на метаболизмот?

Дискусија во 'Диети' започната од ELLen, 30 јуни 2010.

 1. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  964
  Пол:
  Женски
  И јас имав проблеми со метаболизмот. Ете мене што ми помага:
  - Баланс јогурт
  - Црни сливи
  - Наутро турско кафе и цигари
  - Чаша јогурт и ленено семе
  - Чаша топла вода, мед и лимон
  - Зелен чај
  - Смути
  Наведувам она што мене ми помага.
   
  На Animali, Spiceyourlife, didisi и 3 други им се допаѓа ова.
 2. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  702
  наутро една супена лажица путер од кикиритки врз едно парче ржан тост леб(путерот од Кам маркет , оти е потечен) по пола-саат или саат едно турско кафе.
   
 3. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Pomaga?

  Odlicna statija..thanks
   
  Последна измена од модератор: 10 мај 2019
 4. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  964
  Пол:
  Женски
  Да, да. Додади и чиа семе. И тоа многу помага.
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Spiceyourlife

  Spiceyourlife Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  322
  Пол:
  Женски
  Fala ♡☆♡ za sovet
   
  На cavalli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vojdana

  Vojdana Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  732
  Пол:
  Женски
  Последните 2 години качив 15 кила, а најмногу во делот на стомакот што не е ич добро за ние што планираме да раѓаме.
  Земав од д-р Петровски ливадски мед од лековити билки и со цимет и ѓумбир е внатре медот, има чоколадна боја. Растварам насабајле 2 лажици во чаша млака вода и докторот ми рече во истиот напиток да ставам и малку чист јаболков оцет или ако немам може и лимон....
  За жени оваа комбинација е одлична, ослабена сум 5 кила до сега и не се осеќам потечено како претходно. Најверојатно метаболизмот го забрзува, нема друго.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.519
  Чај од магданос
   
 8. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.550
  Пол:
  Женски
  Наутро доручекот да е што потечен. Не се препорачува тврда храна, а течната храна е побрзо сварлива и го забрзува метаболизмот.
   
  На hermosa, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Site organizmi se razlicni.Nekoi varat mnogu brzo a drugite sporo.Od moe iskustvo sfativ deka koga ne mesam namirnici na primer meso,kompiri,leb,salata mnogu poubavo se cuvstvuvam.Koga mesam cuvstvuvam prejadenost.
   
  На didisi и mKdevojce им се допаѓа ова.