1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до збогум на перничињата

Дискусија во 'Фитнес' започната од Lady-Mistique, 29 ноември 2009.

  1. skorpija79

    skorpija79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas nemam problem so tezinata,naprotiv mozebi treba i da se zdebelam malce.Pocna da odam na fitnis za da napravam muskulcinja malce,da se zajaknam i eve sega imam problem.Muskulite se tuka no odma pod niv imam topcinja tvrdi koi nemozam ni so masazi ni so nisto da gi ostranam.Ve molam pomognete mi so nekoj sovet.Prestanav so treninzi bidejci imav bolki,muskulite mi bea zategnati no ovie masni pernicinja nikako ne pukaa i mi stvaraa grcevi,bolki.Po netov razgleduvav i edinstveno sto mislam deka bi mi pomognalo e onaa liposukcija bez hiruski zafat-kavitacia.Dali znaete nesto vo vrska so mojov problem,ili pak nekoj od vas ima slucno iskustvo.Bi vi bila blagodarna na sovet bidejki ona sto me luti e deka so mojava kilaza da imam noze ko stara baba ne e bas estetski.....
    Pozdrav!!!
     
  2. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    прво,да кажам дека сум задоволна со изгледот ;) ми се допага како сум градена,имам тенка половина немам стомак и малку колкови..е сега се е супер само што заради колковите,таква ми е градбата, бутовите во горниот дел ми се подебели.сакам само тој дел да го ослабам,ве молам ако некој знае какви вежби треба да правам или на кој сајт да побарам такви вежби.значи ми требаат вежби за затегнување на внатрешниот дел од бутовите,тој што најтешко се затегнува :x
     
  3. AnjaF

    AnjaF Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    10
    за остварнување на перничињата само трчање со појас и нисто друго :up:
     
  4. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Da, AnjaF samo sto sakav da kazam-pojasot mnoooogu pomaga, bidejki stomakot i pernicinjata se predel koj najmalku se ispotuva, zatoa mora da se nosi pojas pri vezbanjeto-znaci, stavete pojas (go ima vo Orka-nekoi 250 denari bese...) i pravete gi svoite omileni kardio: trcanje, orbitrek, trcanje i odenje na lenta, aerobik, step itn...
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    vo vrska so vakvi pojasi i slicno,dali navistina pomagaat za slabeenjeto i dali pomagaat za celulitot na noze?
     
  6. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Појасот кој јас го користам е само за околу стомак-значи не можеш да го користиш за нозе. Но веројатно има хеланки за вежбање кои можат да послужат за потење на нозете... Или за било кој дел на телото. Значи не треба погрешно да се сфаќа намената-појасот помага само за забрзување на потењето на делови каде е тоа потешко, а не може не знам колку да ти помогне да ослабиш... Појасот е само помагало при процесот на слабеење, придружен од соодветна исхрана и вежби.
     
  7. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    1 vezba : legnati vo strana, edna noga dole, ednata ja krevas prema sebe
    2 vezba: polozba kako kuce, i nozete svitkani 90stepeni, kako sto se, gi krevas vo strana ili pravis krugovi
    3 vezba: stoecki, race na polovina i levo desno, so celo telo
    4 vezba: stoecki, udiras so nozete nagore

    Ne sum profesionalec, no otkako odam redovno na aerobik, se custvuvam pozategnata a i moite spojlercinja se namalija :)

    pozz
     
  8. caculence

    caculence Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Ова со хулахопов ми изгледа интересно,и не толку досадно :) Ќе сака некој да ме упати каде би можела да си купам такво нешто, да се спремам за летово? 8)
     
  9. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Tesko se naoga takov tezok hulahop.
    Jas kako mala imav no bese lesen.
    Tie teskite imaa nekoi devojcinja, koi bea cuvni od nivnite majki. Taka da, sega dali ima nekade takvi teski, ne znam.

    pozz
     
  10. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    jas nikogas ne sum imala problem so tezinata no sega vo posledno vreme "staviv" pernicinja.5 kg plus.sega imam 53 i voopsto ne sum zadovolna zs tie kg se poznavaat samo na stomakot.lek?trcam no nema efekt.so da napravam ama brzo da dejstvuva.koj znae neka mi pisi.pozz
     
  11. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Перничињата на стомакот најбрзо се стопуваат со возење точок тоа ми го има кажано еден фитнес тренер и нормално треба да сме упорни сигурно дека од 3 пати возење нема да ни ги однема :D
     
  12. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    A moze da stavis link koi se tie vezbi?
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645

    Lady-Mistique,да те прашам тоа со вежбите со хулахоп,гледам ти покажале ефекти,а со колку време вежбање?Сакам да кажам по колку време на ден,и колку дена во неделата,сакам и јас да почнам па прво да се информирам,а мешето ти се намали ли малку или тоа само кај перничињата пали???
     
  14. Lady-Mistique

    Lady-Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    до annnni :)

    Па вака, хулахопот го вртев во времетраење од две недели, ама не секој ден.. кога како имав време (отприлика секој втор ден гледав да го има) .. она што беше секојдневно, беше физичката активност, но таа се разликуваше од ден на ден во зависност од расположението... меше никогаш не сум имала, ама мора да признаам дека од хулахопот се зацврсти, не нешто видливо, туку само на осет дури вртев... сепак времето од две недели вртење е прекратко за постигнување на видлив ефект :) (но не беше прекратно за успатни модринки во фазата на учење и секако на мрмкањето на комшиите ради буката што ја создавав при секое негово паѓање.. (секогаш вежбав касно касно навечер ... :$ )) ...меше немам ама перничиња и бутики охохо(и охохо-то е релативно нешто, сите различно си ја сфаќаме големината... хехехехе)... како ли ќе го проголтам моментот плажа летово... и што ми требаше да престанам со физичка активност .. но што е тука е ... секако дека нема да и речам не на плажата ради моите бутинки и пернички ;)

     
  15. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4

    najde od net vezbi ? moze da mi pratis nekoj link :) fala...
     
  16. zumbul

    zumbul Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    4
    hulahop od kaj zema ? a jaze za skokanje , znaete od kaj da kupam ? :)
     
  17. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Jaze imas i na pazar, kineski prodavnici...
     
  18. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Хулахоп?! Јас знам дека тоа е за струк да оформиш.. а што да правам со перничињата над задникот што се? :worried:
     
  19. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    здраво :)
    Си купив јаже од спортска продавница, со бројач :))). Интересно е многу и не е многу скапо, пристапна цена 270денари . позз
     
  20. polunadrven-22mm

    polunadrven-22mm Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY на следниов линк се наоѓаат 8 минутни вежби кој многу ќе ви помогнат перфектно да го обликувањето Вашиот стомак, се што треба е да ги правите вежбите барем еднаш во 12 часа во период најмалку од една година, се друго е само илузија, јадете што сакате само не во големи количини, никако фаст фуд или било какви таблети и диети