1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до негово свршување?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Madam-A, 15 ноември 2013.

 1. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  дечко ми не свршува :worried: . Имаме секс веќе 5 месеци и никако да сврши , додека пак јас за разлика од него немам таков проблем :) . Која би можела да е причината за тоа и дали можам некако јас да издејствувам да дојде до тоа
   
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  како до негово свршување?

  Осигурај се што најмногу го возбудува и прави го тоа во текот на сексот. Друго не знам што би преземала, едноставно има мажи кои тешко свршуваат, не знам колку време ви трае сексот ама.... можеби треба подолго време да се помачиш. :D Си разговарала со него на таа тема?
   
 3. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  како до негово свршување?

  сум разговарала, и не е дека не свршувал никогаш. Со мене само е проблемот :( али ми вика дека со тек на време ќе си дојде, да не се замарам. Ама па тапа ми е вака. Сакам и тој. :@ Сум го прашувала што и како сака, се онака отворено сме праеле муабет... али мене сирота он прв ми е па ме мава на психа..а ваљда па и тој може да си ја нареди работата, не би требало да е само до мене? м? А вака убаво ни е, мислам се познава дека и него му е убаво само никако да стигне до крај. А самиот секс и не трае кратко. Сеа зависи..ма да и после некое време да му се спушти за брзо му се дига и не е проблем втора рунда, ама ипак ништо од свршувањето :worried:
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  како до негово свршување?

  Не сакам да кажам да не му веруваш, ама можеби ти рекол дека порано свршувал за да не си помислиш дека нешто не е во ред со него, знаеш, машко его, па дури и на нас женските не ни е сеедно во такви ситуации. Штом веќе сексот ви е убав и тој ужива во него и никогаш нема проблем со ерекцијата, тогаш тоа во никој случај не значи дека не го привлекуваш доволно. Мислам дека колку и да си неискусна не треба да си набиваш комплекси, според мене не е до тебе. Има некој проблем кај него можеби, треба да се консултира со лекар. Не може да е во тебе проблемот кога тој ужива во сексот со тебе. Не гледам зашто да не може да сврши затоа што ти немаш искуство пред него. Крај краева, за 5 месеци веќе имаш стекнато барем некакво искуство. Обавезно кажи му да се консултира, ова не е мал проблем. Ај да се случува понекогаш, ама постојано не е нормално. А разбирам дека ти иако свршуваш тоа ти пречи, нормално е, ако знаеш дека не сте обострано задоволни не може да ти е сеедно.
   
  На Stojanka1858 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  како до негово свршување?


  па и јас си викав можеби не сака да ми каже ако не свршувал и претходно али ептен незагрижено се однесува :worried: можеби добар совет е да му кажам да се консултира со лекар. Фала :)
   
 6. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  како до негово свршување?

  Јас ти советувам обавезно да му кажеш, не знам како него не го загрижува тоа. Ај и да не му смета, а утре да решите да имате дечиња, како? Нема штркот да ги донесе. Разговарај со него ама трпеливо, немој дрско, затоа што можеби ќе се осети понижено и нема да сака ни да зборува на таа тема. Тој сигурно се чувствува полошо и од тебе, само не покажува. И нема на што, повели и друг пат. :)
   
 7. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.291
  Допаѓања:
  169.253
  како до негово свршување?

  А да го прашаш,онака отворено,да не се изработува самиот себе пред да имате однос(за да те импресионира дека може подолго да тера)?
   
 8. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  како до негово свршување?

  Не мора да значи дека е до тоа, не го напаѓај одма. Да сакал да ја импресионира ќе го правел тоа на почетокот или одреден период само, не цели 5 месеци, дури иако почнува да ѝ паѓа во очи и да ѝ смета на неа. Нема логика. А и не мора да значи дека нема да може да сврши ако се самозадоволувал пред сексот. Некогаш и да се случи, постојано сигурно нема! :!:
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  како до негово свршување?


  аии не сум знаела дека може да е и тоа. Ќе го прашам дефинитивно!

  Ma да и јас мислам дека не би требало да се напиња толку време со тоа. Ваљда не е толку глупав :^) Баш поимпресионирана би била да си сврши уз секс. Нема везем, и да не е тоа, јас ќе си прашам. Фала!!!
   
 10. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  како до негово свршување?

  Прашај го дали го прави тоа и ако го прави ќе прашаш колку често, па ќе почнеш дискусија околу тоа.... Нормално е да те интересира, не знам како си издржала досега да не ја почнеш таа тема. :D Ама пак ќе кажам, со обвинување и напаѓање никако немој да настапиш, ќе постигнеш контра ефект, ништо нема да ти каже. :)
   
 11. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  како до негово свршување?

  сум го прашала како не, само не ми текнува што ми кажа, мислам дека рече не многу често... Што и би требало да е вистина пошо имаме прлично редовен секс (на 2-3дена)
   
 12. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  5.291
  Допаѓања:
  169.253
  како до негово свршување?

  Не сфаќам кај гледаш напад ....во едно прашање ????
  И неможеш да бидеш во негов ум,за да знаеш кога ќе го правел тоа,дали на почетокот или сега....
  Па 5 месеци и не се којзнае колку долг период....
  И не скокај другпат со цитирања....полека....
   
 13. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.341
  како до негово свршување?

  Прашање е дали свршува кога сам се задоволува? Зашто може да има уролошки проблем. Дали се осеќа како да е свршил а не исфрла сперма? Некогаш имаат ваков проблем, каде спермата се абсорбира на внатре во мочниот меур. Дали е на антидепресив, или друг вид лекарства што влијае на рецептори?
  Тоа што му се крева и спремен е да има секс, сака со партнерката, и го има, кажува доволно дека не е до партнерката која не може да го стимулира, туку друго му е маката. Ако свршува сам а не со неа може некоја анкциозност го запира. Не се е секогаш така едноставно, а ова е сенситивна тема за машкото да се осмели да побара помош. Јас би го убедила и дала кураж да иде да се прегледа кај уролог како прв чекор.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  мислам дека не се осеќа како да свршил, барем колку што сме разговарале не спомнал дека има такво чувство, не е на никакви лекарства... а за тоа дали свршува кога се самозодоволува ми кажал дека некогаш да, некогаш не, али во глобала ретко се испробавал така. Како и да е, ФАЛА многу. Ми ја дигнавте самодовербата со другите девојки што пишале погоре пошо мислев дека до мене е работата :(
  Јас сум му спомнала да иде на уролог ама ми ја избегава таа опција, веројатно тоа само остана што можам јас да направам па ќе гледам да го убедам. :)
   
 15. bate-bane

  bate-bane Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  има 4 работи кои влијаат..

  1. Уролошки проблеми
  2.Психички проблеми
  3.Мастурбира пред секс и затоа потешко свршува..
  4.Има секс со друга девојка пред да има со тебе :D

  Нема промашај верувај, само треба да дознаеш која работа е од овие 4...
   
 16. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Da i jas pomisliv isto!
   
 17. Pucanka

  Pucanka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Jas mislam pod proj tri ili 4
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дечки вака барав на интернет одговори по едно прашање ама не најдов ништо конкретно ве молам за помош. Излегувам со едно дете еве веќе околу месец дена се е супер се е прекрасно он е мн добар ама имам проблем. Вчера требаше за прв пат да имаме секс и не успеавме. Претходно сум имала само два пати секс прв пат кога се скинав и еднаш после тоа. Е сега со него оди се супер се додека не треба да ми го стави не знам што е проблемот никако не можеше пробавме неколку пати и е фрустрирачко чувство посебно за машко прво ја не бев доволно опуштена и навлажнета а после на него не му беше доволно кренат ве молам за помош итно што да направам за следниот пат да успее зашто преубаво ми е се друго со него ама знаете како викаат ако сексот не чини ништо од врска се плашам од тоа после ова да не се одалечи од мене или недај боже и вториот пат ако не ни успее не знам шо ќе правам.
  Фала ви многу од напред
   
  На filipfico му/ѝ се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.874
  Допаѓања:
  175.314
  Пол:
  Женски
  Тој треба да те возбуди тебе, а и ти него за да биде се во ред. Според текстов и двајцата сте неискусни. Треба да се опуштите доволно и да се препуштите на моментот.
  Второ за сексот и врска, ти што и да направиш и да ти е преубаво ако не штима, не штима и тоа е.
  Не иде само ти да се трудиш, а тој не. И дали од прва ќе ви тргне или не во секс е најмалку важно.
   
  На handyman, Selman и piksooki им се допаѓа ова.
 20. filipfico

  filipfico Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  poveke vnimanie na predigra bidejki ste pocetnici odma idete na krajnoto ne ste dovolno spremni dvajcata a bogami za prrv pat bi trebalo da bide podmackano :)))
   
  На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.