1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. bubaaa

    bubaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Jas go probav, no nemashe znachajni rezultati. No mi tekna da mu dodadam soda bikarbona i navistina imashe efekt. Ne beleat kako na klipot, no sepak dovolno.
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Овој рецепт погоре со јогуртов не би требало да го користите секој ден... јогуртот има киселини кои штетно делуваат на забите, ги нагризуваат, па и да побелат, пак ќе потемнат многу брзо...
     
  3. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Малце ќе отидам офтопик, ама ај...ќе ми простите нели!? :mrgreen:
    Евен...Зашто си ми позната по форумиве...И на идивиди си зачленета, така!? :ugeek:
    поздрав 8)
     
  4. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    fala srcka aj da pobam pa ke vi kazam ;)
     
  5. Snezana.cvetkovska1

    Snezana.cvetkovska1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    pastata se vika Dr,White,pozz t.e ne e pasta tuku prav
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски


    Да, да, и таму сум член... ама ич не ми е оригинален ников, нели? :lol: :lol: :lol: :lol:
    Поздрав и до тебе!
     
  7. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Рената проба ли? Помага? :)
     
  8. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Женски јас пробав пред пола сат,точно се како што е на клипчето и освен раскрварени непца нема никакви други резултати! :evil:
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Zenski,ic ne se macete so gluposti oti se sto e na klipcinata mozi samo da vi gi napraj nepcata za nikade.Jas samo so pasta na Doctor's gi cetkam i odvreme navreme so soda bikarbona.Toa stvarno ima efekt.Jas prvo koga si kupiv takva pasta se vcudonevidiv od rezultatite po dva -tri dena.Stvarno e dobra a i ne e skapa,60 denari e.Pozdravcina do site i belejte zabi :D :D :D
     
  10. dolencana

    dolencana Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zdravo,jas sum stomatolog i vrsime belenje vo ordinacijata kade shto rabotam.ne e lasersko tuku so karbamid peroksid,chini 150 eu za 2 vilici i obeluva do 3 nijansi.bezbolna i ne shtetna metoda
     
  11. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    na doktor`s ima nekolku pasti...ovaa nesto posebno kako da ja prepoznaeme, pisuva za belelnje ili....???pozdrav
     
  12. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ништо само пишува Whitenning, а и таа за пушачи,Antitartar мислам беше дава исти ефекти,Од сите ги пробав сите ми се исти и задоволна сум.
    А има и прав за белење на заби исто од докторс ама грдо е за употреба,дури да се растопи на четка.Поздрав и до вас
    Еееее,да, на паковката има една насмевка со ултра бели заби
     
  13. Natasha-Sofi

    Natasha-Sofi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    11
    i jas bev na tretman na belenje na zabi, mi gi belea dva pati dnevno samo zaboraviv kolku dena bese 10 dena ili 2 nedeli. I efektot bese malku vidliv so toa sto zabite mi izgledaa po mat. Go izgubija sjajot sto go imaja. Posle razgovarav so nekolku stomatolozi i site mi kazaa deka takvoto belenje e momentalno, a glegta ja unistuvas trajno i zabot ke stane potemen od sto bil. Najdobro e osven cistenje na kamen drugo da ne probuvas. Samo dobiv pozolti zabi
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    A dali nekoj od vas ima staveno porcelanski implanti na zabite? Me interesira sega kako tie se odrzuvaat koj ima iskustvo neka mi pise. Mene lekarot mi rece isto kako i prirodnite ama jas sum vo dilema da ne im nasteti prasokot za belenje na zabi< sepak ne se raboti za prirodni zabi? pozz
     
  15. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    има од докторс прашок за избелување заби пробајте ;)
     
  16. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Редовно миење на забите значи 3 пати на ден со соодвртна паста и ќе имате бели заби !!..Зашо се шо е неприродно е и штетно за забите (јас имам идено на предавања во врска со оваа тема значи како до побели заби и после користење на било какви вештачки средства за избелување се симнува заштитниот слој на забите и потоа многуу брзо пожолтуваат :) ) pozz :D
     
  17. Dpapfpep

    Dpapfpep Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Ako mislis na porcelanski implant samo zaradi estetika i da gi vmetnes na zdrav zab togas podobro izvadi go zabot, sakam da kazam deka porcelanski implant na zdrav zab zaradi ubavina ne odi. A dokolku mislis na dopolnuvawe na izgubeni zabi so porcelanski most ,navlaka ili slicno togas ke ti kazam deka porcelanskite navlaki se najdobri vo odnos na drugite samo da se napraveni od kvaliteten porcelan od dvete strani. Inaku sekoe strugawe na prirodnsata obvivka na zabot e stetna
     
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    оваа техника ја имам пробано 1000000 пати и никаконе ми ги избелува забите ни малку решение???? :?
     
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Девојки да не отварам цела тема непотребно,хитно ми треба добар,ама стварно добар во секоја смисла стоматолог! (да биде и човек,а не морон,ипак не сум кроакодил со вишок заби и без чувства)
    По можност да биде во централно градско подачје!Плс,плс,плс....
    Една безобразна карамела ми направи проблем!Сум си плачела над паднатата пломба небаре паднат борец е!
    Имам огромна фобија од забар уште од мала,па затоа гледам да водам константна хигиена за да немам проблеми со нив и редовни рутински контроли да не тргам маки.Леле со тоа машинчето кога ќе почне ...ме потсеќа на Цацко што нема врска со забар...си бил еден принц и отишол во шумта да ја бара принцезата шо лошо лафела за него...и фатил со тоа циркуларот вррр,вррр... :lol: .
    Ве молам тука,по лп како сакате пишете ми број,адреса...ама стварно да сте задоволни од него и по можност доколку побарам да ми стави анестезија,а не да ми се цепа дека не може (најчесто така и прават,мамата нивна,не знам зашто кога поштено ќе си платам) зошто стварно,ама стварно се можам да поднесам,дури и неправда ќе поднесам,ама болка не можам да толерирам,а плус реков,имам искуство од мала со една хистерична забарка што ми го дупна јазикот со тоа -циркуларот-.
    Кај таа што бев последен пат не ми ја залепи пломбата убаво,прво естетски,а еве сега и падна...јес да карамелата беше клучна,ама па не ми е прв пат да ми падне пломба од кај неа.

    ;( ;( ;(
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  20. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Pobarajte vo apteka izbeluvac mislam deka bese "Doctors" ili taka nesto.ne e ni skapa a pomaga:) ;)