1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

  1. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    најефикасно средство за белеење на забите кај женските е спермата, вистина е ова на неколку места на нетов го имам прочитано :P
     
    На Macci.007 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gloryengland

    gloryengland Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    laserskoto beleenje na zabite e i skapo i e stetno ..ja kupiv edna pasta so mi ja preporaca edna prijatelka pastata se vika white now plava e cela i navistina dejstvuva zadovolna sum :)))
     
  3. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски

    Кај ја има оваа паста, во Тинекс ќе ја најдам?
     
  4. gloryengland

    gloryengland Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    ustvari pastata se vika mentadent odstrana pisuva white now..neznam dali ja ima vo tinex.jas momentalno ne sum vo mk ja najdov vo eden od marketite na dm ali tie gi nema u mk kaj nas pak vidi ti moze da ja najdes i u tinex
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ќе ја побарам , фала :)
     
  6. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    пак на некоја страна прочитав за сода бикарбона, растворена во вода. Се миеш со тоа, а после нормално со паста. Ама бидејќи било штетно , се препорачува еднаш неделно да се применува.
     
  7. gloryengland

    gloryengland Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    abe jas i toa praev ali niso ..tapa e plus i stetno ...samo znam deka pastava super mi se pogodi..bar za moive zabi :D
     
  8. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас имам читано така само плус и јаготка изгмечкана. Ама џабе е.
     
  9. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Јас мислам дека најдобро е да се оде на стоматолог, исто знам дека и лимонот е добар за белење на забите :)
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Абе добар е лимонот, ама не се препорачува често да се користи затоа што лимонската киселина ја нагризува глеѓта.
     
  11. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Aбе хипи мислев на лимонче да си јадеш, така се белеат забите.
    Текиличка плус лимонче. Ем журче ем бели заби :lol: Изивинете за оф топкиот
     
  12. sexy.vampire.girl

    sexy.vampire.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    1
    земи паста за избелување на заби и забите да ги миаш наутро и на вечер (пред да си легнуваш)
     
  13. baby-by

    baby-by Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    Колгејт! Подобра нема..онаа што е во шишенца со гранули мене забите ми се побели...ем кариесот почна да ми се рони од неа..скоро го нема ...СУПЕР!
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Jas odsekogas sum imala beli zabi ama od pred godina ipol od koga pocnav da pusam malku pocnaa da mi zolteat za edna nijansa,i poso imam prijateli od Amerika im poracav Crest white streps, bea nekade oklu 20-25 $ i mnogu se dobri taka sto sea zabite mi se i pobeli od bilo koga,taka so pred eden mesec koga bev na zabar cisto onaka za proverka zabarkata moja se iznacudi ,taka sto vi gi preporacuvam na site
     
  15. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
  16. TanYa

    TanYa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    2
    Користи паста за избелување на забите и водичка за плакнење уста има од Colgate на неа пишува Whitening. :)
     
  17. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Инаку девојки , пастите за избелување се сосема исти како обичните пасти. Тоа е веќе докажано.
    Секоја паста се прави на ист принцип, и нормално е дека ако сакаат повеќе да се продава, ја ставаат пастата во друга туба и пишуваат за избелување, и така луѓето ја купуваат. Сите пасти го имаат истиот ефект!!
    Работата е само колку редовно ги миеш, како ги миеш и колку долго. И после се друго доаѓа од тоа што ние си имаме умислено.
     
    На mamence и LivingGlam им се допаѓа ова.
  18. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Можда е малку чудно ама јас ги избелувам забите со ореви. :) Секогаш откако ќе јадам ореви забите ми се бели и со сјај, и сода бикарбона е добро ги тријам забите со неа 3 мин. после Colgate со прополис и супер е!
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски

    Морам да те поправам тука - пастите за избелување содржат сода бикарбона за разлика од обичните пасти, па колку толку помагаат во избелувањето. Можеш да провериш во состојките. Ама во право си за тоа дека е важно колку редовно ги миеш, како ги миеш и колку долго. Многу е важна правилната техника на четкање на забите, како и правилно одбраната четка.
     
  20. Girlllll

    Girlllll Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Исто така забите можат да се избелуваат со јагоди. Се пасираат 2-3 јагоди и се стават на четката за заби се нанесува врз забите, се поминува неколку пати и потоа веднаш треба да се измијат со паста за заби. Но од ова нема некој голем ефект многу е мал но сепак има ;) :)