Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Elperseguidor#

  Elperseguidor# Нов член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Девојки... Си направив профил само за да додадам некои нешта, а не знам од каде да почнам.

  Ќе бидам кратка и јасна: четкањето на забите со толку јако абразивно средство како што е јагленот е ужасно штетно за забите. Ја уништува заштитната обвивка на истите. Не ги белее, само отстранува слоеви од самиот заб, кои му се многу многу потребни.

  Знам дека сите сакаме брзо и евтино решение за нашите beauty concerns, но нажалост ова не функционира како што мислите. Забите се белеат само со пероксид. Избегнувајте и пасти за заби со абрњзивни супстанци.

  Еве ви повеќе на темата од вистински професионалец:

  Препорачувам да ги изгледате сите нејзини видеа, ќе ви се промени животот. :)


  Секое добро <3
   
  На irenna и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. LiveWild

  LiveWild Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас имам гледано од лупка од банана ама неам пробано
  Велат дека тоа помага за белеење на забите
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.226
  Пол:
  Машки
  И јас не сум баш задоволен. Ја потрошив вчера така да веќе се враќам на Лакалут за белеење. Поубави се и повеќе освежуваат.

  @elimkd колку ти земаа за избелување на забите? Како си задоволна од резултатот?
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  29.009
  Пол:
  Женски
  Не ми текнува да имам пишувано за тоа... барав наназад немам коментирано, да не сум по грешка тагната?
   
 5. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.226
  Пол:
  Машки
  Да, по грешка си. Некоја ели25 била. Слепец. :drunk: Сори.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyDee1

  LadyDee1 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Се канам да пишам веќе две недели.. Се маткав со различни препарати али немаше некој си ефект, а не бев расположена да давам толку пари по ординацииве. Сестра ми ми имаше земено пред месец ипол негде, ко у смисла и го препорачала другарка и ајде да видиме иако стварно бев скептик, пошто пробав сва и свашта и ко демек ајде чим си го купила океј ќе пробаме. Мислам го имаше нарачано преку интернет и како што знам не било скапо. Иначе производот се вика "My Мagic Shine".. Чим се врати сестра ми од работа, ќе се распрашам убаво и ќе ви кажам подетално.
   
 7. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  5.154
  јас купив од таа со јаглен но ми се воспалија непцата ужасноо
   
 8. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.543
  Допаѓања:
  8.906
  Пол:
  Женски
  Како се движат цените за избелување на заби ? Дали некој бил и искуство ?
   
 9. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Имам пробано да си ги избелам забите со јаглен, со сода бикарбона, со лимон, со јагоди, кора од банана ама ништо не ми се покажало толку ефикасно како едни ленти што ги добив од сестра ми. Порачани и беа од интернет ама не знам точно од каде, кој селер и сл.
  За пола саат забите значително се побели.

  Ќе распрашам баш, па ќе пишам пак на темава.
   

  Прикачени фајлови:

 10. Sindell

  Sindell Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  305
  Пол:
  Женски
  Nouveau-Packaging-Signal-White-Now.jpeg
  Презадоволна сум од пастава.
  Ја препорачувам (y)
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyDee1

  LadyDee1 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  shine.jpg


  Го користам повише од месец дена, а 1/3 негде сум потрошила.. Не ни беше многу скап а многу сум задоволна
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.113
  Допаѓања:
  17.277
  Пол:
  Женски
  Од кај го зема и цена ако може?
   
 13. LadyDee1

  LadyDee1 Активен член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Od kade go kupi penkaloto za belenje na zabite i kolku chini ?
   
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.995
  Допаѓања:
  73.905
  Пол:
  Женски
  Од ДМ ама во Хрватска, кај нас не знам дали го има, не сум проверила.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  13.576
  Пол:
  Женски
  Женски,некоја добра паста што ги белее забите и да има јак вкус на ментол?
   
 17. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Colgate Whitening, е не се сеќавам на што има вкус ама лута е. Ама овие што се за белење пасти не се препорачуваат за секојдневна употреба.
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Може ли некој подетално да објасни како се користат тие ленти што ги нарачувате од aliexpress
   
 19. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.226
  Пол:
  Машки
  @marama @Kimberly11
  Ги прашав дали е потребно и со паста да се четкаат забите или само со пудрата. Прочитајте во спојлер.
  Screenshot_20180825-204747.png
   
  На marama и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 20. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.367
  Пол:
  Женски
  Дали го има во dm во Македонија?
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.