Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.321
  Допаѓања:
  108.308
  Пол:
  Женски
  Зависи од пигментациите, ама најголем дел се чистат со ултразвук. Освен на пломбите. А за останатото, во право си.
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Не освежува воопшто, а за ефектот не би знаела да кажам зашто ја баталив кога приметив дека навистина е со слаб вкус.
   
  На MonikaM113 и nextredstyle им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  18.218
  Пол:
  Женски
  И јас ја користев.Нема некој драстичен ефект.(n)
  Што се однесува до Signal,јас сум позадоволна од Signal White System пастата за заби.Од други имам чуено дека се задоволни од Signal White Now.Но,за повидно белеење,поскапите брендови се подобри.
   
  На MonikaM113 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BB Clasic

  BB Clasic Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2018
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
 6. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  18.218
  Пол:
  Женски
 7. BB Clasic

  BB Clasic Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2018
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Машки
  Да и да. Пробај ја.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  13.025
  Јас со оваа патики чистам :wasntme: Нив ги белее :rofl:
   
  На Vegegirl, Pretty Woman, Macito007 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Sandrush12

  Sandrush12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  colgate white функционираше кај мене, исто така сода и лимон два пати месечно си користам. али највише ми побелеа забите кога прекинав да пушам и пијам кафе... за тоа ми е најмногу жал што почнав пак
   
 10. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  24
  Да не знае некој каде можам да најдам вакви избелувачи за заби се викаат crest whitening strips..?[​IMG]
   
 11. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  738
  Пол:
  Машки
  Mislam deka lakalut white i lakalut altiv e najdobra pasta ima efekt
   
 12. most54

  most54 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Дали некој го пробал whitelight, дали делува?
   
 13. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Дали некој пробал пасти од Curaprox?
  Black is White читам имаат доста позитивни коментари, но да прашам и тука мислење пред да се одлучам да земам. :wasntme:
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  45.628
  Пол:
  Женски
  Нема никаков ефект.
  Подобро купи гел-паста Курасепт, не е конкретно за избелување ама сто пати подобар ефект има од црната.
   
 15. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски

  За што конкретно е таа паста?
   
 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  45.628
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е за непца. Ама чисти многу темелно, и ефектот е долготраен. Црната паста исто ми даваше ефект на "мазни" и чисти заби, ама пократкотраен. Избелување немаше со црната, а е поскапа.

  [​IMG]
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  6.605
  Пол:
  Женски
  Jade moze da ja najdam ovaa pasta I koja Cena e?
   
 18. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  45.628
  Пол:
  Женски
  Во аптеки. Во Зегин обично ја има. 400-500 денари, но не ме земај за збор за ценава.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. SnowDOG

  SnowDOG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2014
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Овие се многу ефективни јас ги користам и навистина ги избелуваат забите, само за жал ги нема нигде на балканов, од Америка мене ми ги носат
   
 20. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  7.755
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-01-15-12-25-24-1.png Ја има ли некој користено и дали сте задоволни?