Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  24.329
  Пол:
  Машки
  Јас ја користам оваа паста и сум презадоволен
  [​IMG]
   
 2. steela.honey

  steela.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам моментално и задоволна сум :D
   
 3. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  7.755
  Пол:
  Женски
  Имаш приметено разлика?
   
 4. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  9.943
  Пол:
  Женски
  нарачај ги од ebay
   
 5. Dreamgirl90

  Dreamgirl90 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2019
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Sakam i jas da gi izbelam zabive ama sakam na stomatolog, kako ide procedurata i kolku cini? I dali ima negativni efekti neso?
   
 6. Girlll123

  Girlll123 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2019
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  G
  gi ima na aliexpress
   
 7. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  Јас ги тријам 2 до 3 пати неделно со сода. Знам дека е штетна, но мене ми помага.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.321
  Допаѓања:
  108.309
  Пол:
  Женски
  За некоја година ќе ти се изронат забите, ќе имаш јаки болки и ќе мора да правиш протетски надоместоци. Дај Боже да не се случи, ама имам прилично искуство со луѓе кои многу често користеле сода. И за жал, прогнозата не е добра.
   
  На glosipgirl, nextredstyle, Oxymoron и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. _Catherine_

  _Catherine_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1.313
  Пол:
  Женски
  Јас ги мијам 2 пати во денот , ама сакам да ги обелам уште повеќе , како можам тоа да го постигнам ?
   
 10. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  3.346
  Која би ја препорачале помеѓу овие две?
  natureon.jpg
  41VSFhkZIoL._SY355_.jpg
   
 11. no name5

  no name5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски

  Дали може слика да ставиш да видиме за која станува збор
   
 12. LanA..ana

  LanA..ana Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  32
  Оваа погоре во коментарот што е втората слика нуа нуа се вика
   
  На no name5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Amelie1708

  Amelie1708 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Од амазон или e-bay. Ги користев летово и се пре ,пре добри. Пред да нарачаш убаво провери зашто има различни, мене ми ги донесоа тие до година дена што имаат ефект, 24 ленти имаше внатре , за 2 недели третман. Откако ги искористив ,еве пројдени се скоро 8 месеци и забите ни нијанса немаат сменето ,врв се :inlove: единствен негативен ефект е што после 5-6 дена употреба ме болеа малце непцата (доста ми се осетливи) ама поминува брзо,не е нешто неиздржливо,
   
 14. poker_face

  poker_face Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2017
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  3.403
  Пол:
  Женски
  Гледам дека Зегин ја рекламираат а цело време зборуваме за тоа како содата е штетна за забите па затоа те тагнав и тебе @Annath ако можеш да дадеш мислење да не е ова случајно некоја посебна и наменета само за заби или Зегин си прават реклама на штета на нашето здравје?
  Screenshot_20190416-155448_Facebook.jpg
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.321
  Допаѓања:
  108.309
  Пол:
  Женски
  Не е посебна за заби колку што можам да видам, туку е баш обична сода, само без алуминиум, иста ваква е содата на Алкалоид. Не е препорачливо често миење на забите со сода на овој начин. Секако пастите за заби ја содржат содата, ама во далеку помал процент од ова. Таа ја нагризува забната глеѓ, и со тек на време забите се ронат. Затоа не ја препорачувам за секојдневна употреба. Повремено може, еднаш месечно или поретко.
   
  На tamche995 и poker_face им се допаѓа ова.
 16. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.149
  Пол:
  Женски
  Слушнав дека пастава навистина за неколку нијанси ги обелува забите со редовна употреба, дали некој од вас ја има користено, бидејќи во план сум да ја испробам. Претходно ја користев Colgate Max white, пастава за сега ми е најдобра од сите, но не избелува баш многу, треба доста време и нормално би се вратила секогаш на неа.
   

  Прикачени фајлови:

  На Amelie1708 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelie1708

  Amelie1708 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  И јас се канев да ја земам оваа и имам слушнато доста позитивни коментари за неа.
  Каде да ја најдам?
   
 18. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.149
  Пол:
  Женски
  Во Дм маркетите
   
  На Amelie1708 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Незнам дали е за овде прашањето но не најдов друга тема. Од која течност за плакнење на уста сте најзадоволни и некоја со пристојна цена.. патем читам на некои од нив дека плус придонесува за белеење на забите.
  Мене ми треба повеле за мирисот во уста, бремена сум и од многу повракање имам некој чуден мирис и вкус у устата па плус течност да пробам освен паста. Позз
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.818
  Допаѓања:
  3.028
  Пол:
  Женски
  Листерин :)
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.