Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  14.321
  Допаѓања:
  108.308
  Пол:
  Женски
  Не се препорачливи во бременост, и во нормални услови не се препорачуваат секој ден да се користат, само кога реално имаш потреба.
   
  На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  E za ova neznaev... fala ti na informacijata

  Blagodaram
   
  Последна измена од модератор: 26 април 2019
 3. Searcher

  Searcher Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  5.983
  Пол:
  Женски
  Јас користам течност за плакнење на уста од Doctor's и е супер ја има и во аптека и во подобро снабдените маркети..
   
  На Мачкетина и Kjutche им се допаѓа ова.
 5. Facecace

  Facecace Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Која ке може слика да ставиш?
   
 6. Zimone

  Zimone Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ова е почетна ерозија на заби поради повраќање... пробај да си ги премачкаш со тутмус ако не го најдеш во аптеките твојот стоматолог сигурно има ... ќе те премачка а може и да ти каже каде би можела да си набавиш....
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Најголем ефект забележувам кога ги чистам и полирам забите на стоматолог, тогаш избелуваат за некоја нијанса, а со домашните средства мислам дека многу бавно се постигнуваат ефекти.
   
  На SunnyGirl2, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Со полирањето не се избелуваат, туку поради сјајот кој се добива, така ти се чини. Најдобар начин на избелување е професионалното белење во стоматолошка ординација, се друго се само обиди кои имаат многу краткотраен ефект.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.447
  Допаѓања:
  20.349
  Пол:
  Женски
  Затоа пишав дела избелуваат само за некоја нијанса, нормално дека со професионално избелување ќе се добие поголем ефект, ама се’ зависи и од природната пигментација на забите.
   
  На Недопирлива5, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има користено My magic shine(прашок од јаглен) за избелување и како сте задоволни?
   
  На Zimone и Ginger^ им се допаѓа ова.
 11. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  298
  IMG_20190721_153014.jpg Во аптека ја најдов, беше 200денари. Имаше и една друга 340денари на природна база била, ама неможам да јадам слика. Кажете ми дали помага? Вреди да се земи или да барам друго чаре?
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.843
  Допаѓања:
  4.964
  Пол:
  Женски
  7080B108-89E1-4786-9C25-C9B17FB58024.jpeg Дали ја има пробано некој? Гледав доста видеа на YouTube па решив да ја пробам
   
 13. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Kade ja ima da se kupi?
   
 14. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  24.329
  Пол:
  Машки
  Јас имам ленти крест, значи презадоволен сум од нив. Пастава ја немам пробано
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.843
  Допаѓања:
  4.964
  Пол:
  Женски
  Јас ја купив во Абу Дхаби тука живеам моментално, претпоставував дека ја има во Скопје .
   
  На Adorabela му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MysteriousQueen

  MysteriousQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Кај има такви ленти?
   
 17. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  24.329
  Пол:
  Машки
  Crest Macedonia на фб се порачуваат
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  9.426
  Пол:
  Женски
  Колку пари се?
   
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  24.329
  Пол:
  Машки
  Околу три иљади
   
  На SunnyGirl2 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 20. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  298