Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.194
  За избелување испробав многу работи. Задоволна бев од нуа нуа пастата од зегин, потоа имаше и една на Frezy derm исто во зегин ама беше поскапа. Имам ја пробано и новата таа AIM White Now и таа ми се допадна, навистина се примети разлика, но сепак нај нај успешно за избелување се таблетките од LUSH црнире Boom се викаат, не само мене на многу луѓе им подарив и им се допаднаа. Еве и вереникот целосно ја исфрли обичната паста ги користи само тие. 595 денари ги земав има околу 100 во пакување. Најдобро нешто се и плус природни.
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Од каде ги купи таблетките и како се употребуваат?
   
  На SunnyGirl2 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.194
  Па од сити мол, штандот на LUSH. После можам да ги сликам ако сакаш. Се грицка таблетката во уста со предните заби ја раздробуваш и со натопена четка за заби четкаш 2-3 минути. Црнило во устата ама има убав вкус како кока кола и потоа плукаш и плакнеш. Исто како обична паста.
   
  На GlowGirl, eliesaab и Darlingzz им се допаѓа ова.
 4. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Аа извини јас не ни знаев дека има Lush во сити мол (facepalm) Во ред, ти благодарам, ќе ги пробам обавезно. :*
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  После колку време/употребени таблетки забележа разлика?
   
  На Fallen.Angel и Darlingzz им се допаѓа ова.
 6. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.194
  Јас веднаш забележав мала разлика, е сеа поинтензивно се примети после 1 недела редовна употреба. Отвори има многу видеа на youtube за овој производ. Многу изгледав пред да ги купам.
   
  На GlowGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Ауу браво, па една недела е ептен брзо.. Баш ќе ѕирнам фала ти. А и цената не е лоша, по некоја пресметка ќе траат два месеци, три ако користам една таблетка на ден. Отворив и на страната ама не пишува дека се за избелување?
   
  Последна измена: 14 јануари 2020
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.194
  Јас таму лично прашав, ми кажаа дека сите пушачи такви земале, избелуваат пробај ќе видиш. Ги имам и другите видови, тие со лимон не се убави, а белите се добри и освежуваат. Си ги имам бидејќи ретко користам паста се навикнав на таблеткиве.
  Овие црните навистина ме воодушевија, околу 100 денари се поскапи од останатите видови, но се 100 пати подобри.
   
  На SunnyGirl2 и GlowGirl им се допаѓа ова.
 9. StormX

  StormX Нов член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Zavisi i kakvi pasti za sekojdnevna upotreba koristite probajte od pastite na Lakalut jas mnogu sum zadovolen sekako efektot nee vednas no toa sto se poskapi da znaete deka ima efekt:devil:(fingers)
   
 10. Darlingzz

  Darlingzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2018
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Јас многу долго време користев лакалут, немаше знак на избелување..
   
  На Maša8 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.186
  Пол:
  Женски
  Colgete crvenata so plavi zrnca... Najdobro :)
   
 12. PoisonIvyFatale

  PoisonIvyFatale Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво! Дали вреди да го порачам hello smile advanced kit? Го пробала некоја?? Ве молам за искуства
   

  Прикачени фајлови:

 13. GlowGirl

  GlowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2019
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Читни за овие таблеткиве од Lush, јас едвај чекам да земам плата за да си ги купам.
   
  На PoisonIvyFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Со Kolynos Whitening има ефект.

  Rosadent повеќе е за свеж здив. Beladentot e за пушачи - за белеење.
   
  Последна измена од модератор: 28 јануари 2020
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.239
  Допаѓања:
  7.972
  колку пати дневно ги користиш?
  Јас ги имам ама по навика ги заборавам и се миам со обична паста. Сега пред 3-4 дена ги ставив на дофат да ги користам редовно.
  Коа ги користев сабајле и вечер или само еднаш во денот ми беа супер. Сеа со 3-4 миења во текот на денот со нив осеќам како мало пецкање на непцата. Ако е на краток временски интервал значи дури и болка имам.
  Неможам да најдам да прочитам дали има некоја инфомација колку може да се користат или не е одредено..да не имаш инфо?
   
  На beti11 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.951
  Допаѓања:
  5.194
  Имав читано по странски форуми дека некои луѓе целосно се одвикнуваат од традиционална паста за заби и преминале на таблеткиве. Јас ги имам и белитe Miles of Smiles така што 2-3 пати во денот мијам заби, ги комбинирам, да не претерам со црните. Немам информација дали може постојано со црните. Другарка имам од Америка, таа си донесе овде 2 пакувања за цела година. Вели дека 2-3 пати неделно ги користи.

  Кај го има ова беладент?
   
  На AlicaInWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Таблетите на "Lush" се одлични ("Boom" таблетите) за избелување на заби. Имаат вкус на Кока кола не толку интензивен, но ефектот на белеење е неверојатен.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 18. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  Исто и мене ужасно е]:)(facepalm)

  Ане пробај лакалут стварно добра е испробано 100%
   
  Последна измена од модератор: 8 февруари 2020
 19. macor24

  macor24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може да ми а кажеш која е слика прати да ја видам нрможам да ја најдам на нет. Фалаа
   
 20. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Беладент пастата само преку дистрибутери. Српска фирма е, во Ск дисконтот им се наоѓа во Н. Лисиче.