Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.186
  Пол:
  Женски
  15806359379764725867307799668194.jpg
   
  На macor24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  ASTERA Whitelning, многу е ефикасна, а чини само 57 ден, на штандот за орална хигиена во TINEX.
   
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  5.304
  Дали може слика?
  Фала
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  2.710
  Искуства со електричните четки од Oral B? Добри се?
   
 5. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Не е до четката, до техниката на четкање на забите било. Стоматолошка сестра ова ми го има кажано.
   
  На Spidy и Ahoy им се допаѓа ова.
 6. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски

  Може и од нивната страна да се порачаат така ?
   
 7. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  L
  LUSH таблетките за заби "BOOM"? Може и на нивната страна, или директно на штандот во City Mall. Само чинам дека над 1500 ден. нарачка, доставата е бесплатна.
   
 8. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски

  Да за нив прашувам .
  Дека баш гледав сега можело и од нет. :party:
  Btw дали зеде и задоволна дали си ?
   
 9. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.949
  Допаѓања:
  5.194
  Eве овие се!
   

  Прикачени фајлови:

 10. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Сум да ти кажам, 595 денари се, 100 таблети има внатре, има ефект.
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски
  Да порачам значи :inlove:
   
 12. Zorica59

  Zorica59 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Што и да ти сугерирам, ќе е неблагодарно.
   
  На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. King4ee

  King4ee Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2020
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Машки
  IMG_20200205_141720.jpg IMG_20200205_141720.jpg
   
  На Fallen.Angel и Jelena250 им се допаѓа ова.
 14. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.568
  Допаѓања:
  10.329
  Пол:
  Женски
  Од сите Lacalut пасти најзадовона сум од lacalut multi effect.
  А инаку реално за видливо побели заби, само професионално белење на стоматолог.
   
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  20.538
  Пол:
  Женски
  Јадете јагоди за побели заби.
   
 16. aceee99

  aceee99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2017
  Пораки:
  779
  Допаѓања:
  1.008
  Пол:
  Женски
  Moze link od stranata?
   
 17. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  2.230
  Пол:
  Женски
  https://www.lush.com.mk

  Не сум пишала коментар откако ги порачав...
  Да кажам само дека не сум баш задоволна, не очекував 10 нијанси побели заби но кај мене ни една немаше :D
  Дали дека имам бели заби па сега не се гледа баш подобрување не знам. Единствено позитивно ми остави тоа што чувството на чисто го имаш преку цел ден.
   
  На GlowGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Badd

  Badd Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  За побели заби имам пробано со сода бикарбона и лимон искрено мене многу ми помогна :)
   
 19. Ladyy*

  Ladyy* Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно (fingers)
  Истата ја имам,презадоволна сум и доста е ефикасна.
   
 20. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  2.186
  Пол:
  Женски
  Mozes i ednas u nedela da stavam i soda malku top
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.