Како до побели заби?

Дискусија во 'Лице' започната од GlamourouS, 30 ноември 2009.

 1. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  301
  Што предлагате од ДМ маркет за избелување на забите?
   
 2. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Машки
  Со AIM white now забележав разлика уште по првите две миења, а за околу една недела ефектот уште толку се потенцираше! Продолжив да ја користам во комбинација со течноста за плакнење од listerine, advanced white, a во план сум да ги набавам и овие boom таблетиве од lush.
   
 3. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  @Waverly Raven moze slika od pastata?
  A znaete od kade moze da se poracat online tie tableti?
   
 4. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Машки
  17A3C897-C715-40EB-B368-40A3B8740D6D.jpeg
  Еве ја пастата, а за таблетите од lush мислам дека можат да се порачаат од нивната веб страна
   
 5. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  3.004
  Пол:
  Женски
  upload_2020-4-29_12-26-39.jpeg Јас ова го зедов пред една година скоро, задоволна сум
   
  На Elena-123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Leat

  Leat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  444
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има користено пастата за заби со сол и лимон од Др. Хаушка? Дали сте задоволни?
  Каков ефект има?
   
 7. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали има некој искуство со ова, дали има ефекти
   

  Прикачени фајлови:

 8. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со гел за инстант избелување на заби?
   
 9. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  828
  Кај нас се продаваат ли такви како салојтеп што се и се лепат на забите за избелување?
   
 10. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  9.015
  Пол:
  Женски
  На кој начин се користат таблетиве? Се раствараат па се мијат забите?
   
 11. SleepingbeautySk

  SleepingbeautySk Нов член

  Се зачлени на:
  25 мај 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Имам пробано секакви пасти и водички, гледам минимален ефект, следно ќе одам на стоматолог да видам што ќе ми советува