1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до побрзо раширување на чевли

Дискусија во 'Мода и стил' започната од orcenikolov123, 30 октомври 2013.

 1. orcenikolov123

  orcenikolov123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Епа вака барав но не можев да најдам а премногу ми треба совет.. носам овично бројче 38 на патики балетанки и сл.. ама штикли 38 ми се големи а пак 37 ми се мали и ми треба разгазување.. купив сега едни превисоки штикли 37 и ми требаат за во петок,многу се високи премногу ке ме болат нозете ако не се разгазени.. знам читав порано нешто во замрзнувач ама не ми текнува како беше.. ај ве молам ако знаете како побрзо да ми се олабават, рашират ве молам кажете мииии
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.360
  Допаѓања:
  10.440
  Стави ги во кеса и во замрзнувач. Макар еден саат да стојат ќе осетиш промена. Проверено е ова.
   
 3. Nobadys.Perfect

  Nobadys.Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Женски
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.077
  Допаѓања:
  80.882
  Пол:
  Женски
  Намокри ја целата крпа со ракија и стави ја во нив , нека отстојат така , или пак може и во фрижидер да ги чуваш во замрзнувач (јас многу пати сум го правела оваа и многу ми има помогнато) или носи ги на чевлар ке ти ги рашират и нема да имаш проблем. Мајка ми имаше проблем со патики и тоа го среди кај чичко чевлар :D
   
 5. ennaz

  ennaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  412
  Однеси ги на кондурџија, ќе ти ги стави на калап и за еден ден ти се готови. За 50 ден. сигурно го решаваш проблемот. Се разбира ова функционира најдобро на кожни чевли. :)
   
 6. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.794
  Еве и јас мака мачам со моите нови чевли :(
  Ги ставив во замрзнувач утрово, а колку време треба да ги чувам така “замрзнати“?
  Им ставив и хартија во предниот дел каде што ме стегаат
   
 7. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Натопи крпички до омекнувач...ама не повеќе од 10мин. да ги држиш
   
  На Thallia му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.794
  И да ги ставам во чевлите напред нели?
   
 9. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.972
  Пол:
  Женски
  Јас би поставила прашање Како да ги стеснам чевлите :?: :?:
  Носам мал број 35 (чевли,сандали,влечки),36(само чизми)
  Ама оваа сезона и чизми не можам да најдам.Не знам од каде ги увезуваат и 36 ми се големи ]:)
  Многу се нервирам :devil:
   
 10. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  да
   
 11. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.077
  Допаѓања:
  80.882
  Пол:
  Женски
  Нека отстојат 2-3 дена ако не ти се хитни ,хартија не крпчиња стави им напред и стави ги во замрзнувач можеш кога ке ги извадиш да си ги облечеш одма да си ги разодиш и нема да имаш проблем :)
   
 12. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.794
  Се` ќе пробам додека не ги направам таман :D
  Нека стојат сега во замрзнувач со хартија, па ако не ми се рашират така ќе пробам како што кажа
  Snow-Queen, со крпички и омекнувач.
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
 14. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139

  И мене ми треба истото, ама за штикли, од страните ми се разлабаени, како можам да ги стеснам?! :tmi: