Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

 1. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  1.656
  И претходно беше дискутирана оваа тема...А ,иначе сум слушнала за соино млеко ама не знам колку има ефект ,пробај само треба секојдневно многу да пиеш.Ама прифати си ги градите такви какви што ти се.И моите се малечки ама си ги сакам,убавки ми се :) И да знаеш дека поубави и попривлечни се помалите гради,барем јас такви коментари сум слушала :D :*
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  :?: Хммм ја не сум баш задоволна со моите гради бидејќи лето е а мене ми е срам да се соблечам по купачи пред моите пријатели, камоли пак пред некој кој ми се допаѓа :|
   
  На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  И јас сум слушала дека ако се јадат некои грицки и смоки такви работи демек се зголемувале но не верувам баш во тоа.. од смоките исто мислам дека и целулит се создава така да па ке си направиме друг проблем па со него. И моите се многу мали и порано се нервирав но сега ги прифатив такви какви што се.. па мислам дека е подобро мали одколку ептен големи.. :)
   
 4. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Мене една другарка ми кажа дека смоките помагале ама не верувам...и јас имам многу мали гради и едни деца од клас почнаа да ми набиваат комплекси иако немав претходно :| ова со сојата ке го пробам...ќе бидам оптимист и ќе се надевам дека во блиска иднина ќе пораснат барем малку :wasntme:
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  лененото семе баш ме заинтересира , ке си купам па ке видиме што ке биде :D и јас би сакала барем едно бројче да ми пораснат :( ама ајде де ...
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  А да ве прашам како го јадете лененото семе , јас пред малку купив пишува во додаток на салати , мусли ... така да го јадам пробав ама тешко :D
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  мислам дека овие "природни препарати" не помагаат единствен начин да се дојде до поголеми гради е со пластична операција
   
 8. raperche

  raperche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2


  Abe pa i ja nosam push up prsluk i koa nosam obi4na mai4ka okej e, se glea ko da iam pogolemi, ama so dekolte za nigde mi se...ne mi se spojuvaat -.-
  Iiii kao sho vikash...i ja se sramam nekoe mashko da me fati, samo zatoa sho sum daska, sho se vika kje proba nekoj i kje se razo4ara nema sho da fati ebate :@
   
  На endlesslove и Cloee им се допаѓа ова.
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Може да го ставаш во салати, посипи одозгора, може да сркаш, ама да го потеруваш со вода или сок :lol: , како сакаш може, нели се ситни(ама не толку, поголемки се од сусам). И колку што јас знам, не повеќе од три лажички дневно.
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  фала ти :) ааа повеќе од 3 лажички нема шанси , и тие три незнам како ке ги јадам :D :D :D
   
 11. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  лененото семе има да ве закова за вц :worried: , јас ја користев кремата од авон за да ги дигнам моите и така бујни гради и ми пораснаа уште повеќе :@
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  па ако не и јас ќе ја порачам кремата , и така не ми беа нешто големи па сеа коа ослабев уште толку ми се намалија :(
  А 1 пакување ли ти заврши работа , и колку време отприлика го користеше ?
   
 13. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  па траеше негде месец, зависи по колку ставаш ама мислам дека е до масажата така ја потикнуваш циркулацијата :?: шо знам јади смоки најсигурно е од тие црвените највеќе растат :lol: ;)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Епа да и кај кремите за целулит е истото , не дека толку ти помогнала кремата како масажата што се прави за време на нанесувањето .А инаку смоќи не јадам заради линија така избегнувам грицки , ама и јас мн сакам изгледа :D Незнам веќе ми иде да го измашам ова лененово семе низ тераса :D и така се велам од утре ќе јадам секој ден ...

  Па какви такви на крајот и не сум без ич, само шо коа ја гледам другарка ми со нејзините " силикони'' и јас сакам :D :D :D ама тоа е тоа неможе се да се има ,просечно најубаво :rofl:
  Како и да е фала ти уште еднаш ;)
   
 15. macush1

  macush1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  ja kako sto vidov od svite komentari nema ostaveno nikoj efikasen sovet za pogolemi gradi.skoro kaj site komentari ima semki od len,soja,soino mleko...itn. a nisto od toa ne pomaga :worried:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.854
  Допаѓања:
  47.197
  Пол:
  Женски
  Па нормално дека не помага. Се знае што помага. Пластична операција. Другото е се глупост.
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.557
  Допаѓања:
  99.684
  Знаете шо помага?!Добар спонзор!Е сега од тоа колкава големина сакате,таков спонзор ќе барате,а може и ќе се уќари и задник,нос итн итн.
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  :D
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Девојки, а бе па што се замарате со тоа, арно ви кажа Лилит, или добар спонзор, или сами ќе си платите добар хирург. :D
  Сепак генетика е тоа, не може сите да имаме големи гради. Совршенство во се што сакаш нема!
   
 20. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Едно време само Барби беше од пластика ..... сега хаос стана :D (гради, нос, усни, задник...) кукли на тато :D :D :D
   
  На inlovegirl му/ѝ се допаѓа ова.