1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

  1. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.471
    Допаѓања:
    10.436
    Пол:
    Женски
    И претходно беше дискутирана оваа тема...А ,иначе сум слушнала за соино млеко ама не знам колку има ефект ,пробај само треба секојдневно многу да пиеш.Ама прифати си ги градите такви какви што ти се.И моите се малечки ама си ги сакам,убавки ми се :) И да знаеш дека поубави и попривлечни се помалите гради,барем јас такви коментари сум слушала :D :*
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    :?: Хммм ја не сум баш задоволна со моите гради бидејќи лето е а мене ми е срам да се соблечам по купачи пред моите пријатели, камоли пак пред некој кој ми се допаѓа :|
     
    На endlesslove му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sunshine93

    sunshine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    37
    И јас сум слушала дека ако се јадат некои грицки и смоки такви работи демек се зголемувале но не верувам баш во тоа.. од смоките исто мислам дека и целулит се создава така да па ке си направиме друг проблем па со него. И моите се многу мали и порано се нервирав но сега ги прифатив такви какви што се.. па мислам дека е подобро мали одколку ептен големи.. :)
     
  4. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Мене една другарка ми кажа дека смоките помагале ама не верувам...и јас имам многу мали гради и едни деца од клас почнаа да ми набиваат комплекси иако немав претходно :| ова со сојата ке го пробам...ќе бидам оптимист и ќе се надевам дека во блиска иднина ќе пораснат барем малку :wasntme:
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    лененото семе баш ме заинтересира , ке си купам па ке видиме што ке биде :D и јас би сакала барем едно бројче да ми пораснат :( ама ајде де ...
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    А да ве прашам како го јадете лененото семе , јас пред малку купив пишува во додаток на салати , мусли ... така да го јадам пробав ама тешко :D
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    мислам дека овие "природни препарати" не помагаат единствен начин да се дојде до поголеми гради е со пластична операција
     
  8. raperche

    raperche Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2


    Abe pa i ja nosam push up prsluk i koa nosam obi4na mai4ka okej e, se glea ko da iam pogolemi, ama so dekolte za nigde mi se...ne mi se spojuvaat -.-
    Iiii kao sho vikash...i ja se sramam nekoe mashko da me fati, samo zatoa sho sum daska, sho se vika kje proba nekoj i kje se razo4ara nema sho da fati ebate :@
     
    На endlesslove и Cloee им се допаѓа ова.
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Може да го ставаш во салати, посипи одозгора, може да сркаш, ама да го потеруваш со вода или сок :lol: , како сакаш може, нели се ситни(ама не толку, поголемки се од сусам). И колку што јас знам, не повеќе од три лажички дневно.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    фала ти :) ааа повеќе од 3 лажички нема шанси , и тие три незнам како ке ги јадам :D :D :D
     
  11. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    лененото семе има да ве закова за вц :worried: , јас ја користев кремата од авон за да ги дигнам моите и така бујни гради и ми пораснаа уште повеќе :@
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    па ако не и јас ќе ја порачам кремата , и така не ми беа нешто големи па сеа коа ослабев уште толку ми се намалија :(
    А 1 пакување ли ти заврши работа , и колку време отприлика го користеше ?
     
  13. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    па траеше негде месец, зависи по колку ставаш ама мислам дека е до масажата така ја потикнуваш циркулацијата :?: шо знам јади смоки најсигурно е од тие црвените највеќе растат :lol: ;)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Епа да и кај кремите за целулит е истото , не дека толку ти помогнала кремата како масажата што се прави за време на нанесувањето .А инаку смоќи не јадам заради линија така избегнувам грицки , ама и јас мн сакам изгледа :D Незнам веќе ми иде да го измашам ова лененово семе низ тераса :D и така се велам од утре ќе јадам секој ден ...

    Па какви такви на крајот и не сум без ич, само шо коа ја гледам другарка ми со нејзините " силикони'' и јас сакам :D :D :D ама тоа е тоа неможе се да се има ,просечно најубаво :rofl:
    Како и да е фала ти уште еднаш ;)
     
  15. macush1

    macush1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    ja kako sto vidov od svite komentari nema ostaveno nikoj efikasen sovet za pogolemi gradi.skoro kaj site komentari ima semki od len,soja,soino mleko...itn. a nisto od toa ne pomaga :worried:
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па нормално дека не помага. Се знае што помага. Пластична операција. Другото е се глупост.
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Знаете шо помага?!Добар спонзор!Е сега од тоа колкава големина сакате,таков спонзор ќе барате,а може и ќе се уќари и задник,нос итн итн.
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    :D
     
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки, а бе па што се замарате со тоа, арно ви кажа Лилит, или добар спонзор, или сами ќе си платите добар хирург. :D
    Сепак генетика е тоа, не може сите да имаме големи гради. Совршенство во се што сакаш нема!
     
  20. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Едно време само Барби беше од пластика ..... сега хаос стана :D (гради, нос, усни, задник...) кукли на тато :D :D :D
     
    На inlovegirl му/ѝ се допаѓа ова.