Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

 1. srnka

  srnka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Големината на градите е генетски предодредена. Но најголем непријател за намалување на градите е губењето на тежината :( е тука ништо нема да ве спаси, никакви креми и никаква врста храна. Јас така си ги загубив градичките, кога ослабнав 10кг, и не можам да се препознаам на сликите во врска со тоа колку убаво ми стоело деколтето, ;( е сега, си се тешам така што си викам подобро да имам убава линија, отколку да бидам дебелка со големи гради :)
  И не е вистина дека машките не сакаат девојки со мали гради, јас никогаш не сум имала лошо искуство во врска со тоа,,, туку мојот сегашен дечко (и претходниот) вели дека се мали ама многу слатки и убави :D :)
   
 2. big.mama

  big.mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  i jas imam mali gradi i vsusnost bi sakala da imam pogolemi ne mozam da nosat nesto kako dekolte ne mi stoi :( :(
  a znam deka i za gradite da ti bidat pogolemi nema nisto drugo osven silikoni no jas mrazam silikoni ako imate nekoj sovet ve molam pomognete fala odnapred
  [mod-kirilica:eq9bfoua][/mod-kirilica:eq9bfoua]
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  јас имам премногу значи ПРЕМНОООГУУ мали гради.. а 19 години имам.... незнам дали е од тоа што дури од малецка кога бев...земав да носам градник..зошто бев опседната да имам големи гради а и уште сум...и многу сум разочарана и тажна...дали носењето градник...ако немате циц*и влијае ?? ;(
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  Јас само да кажам една изрека за сите кои го делиме овој проблем
  Градите се ГОЛЕМА работа, дури и тогаш кога се мали :D
  Градите не се зголемуваат ни од соја, ни од смоки, ни од ништо таква работа. Единствено природно е зголемуваат во текот на бременоста, кевови ке бидам тогаш :) Исто и од дебелеење може малку да се зголемат како и сите делови од телото. Силикони не би ставила никогаш, од страв од компликации, па затоа гледам да ги истакнам убавите работи на мене, и што помалку да е комплексирам околу тоа.
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.796
  Пол:
  Женски
  Лелеее, јас па се нервирам, градите ми се баш онака големи, дури од конструкција излезени, висока сум 170 и имам 60 кг., а градите ми се корпа Д, уфф најмногу се нервирам кога треба да си купам некоја блузичка, кошулка во грбот и рамењата таман, а копчињата напред уште малку им фали да пукнат :$ :@ , затоа девојки не се нервирајте, малите гради според мене имаат многу предности.... :?:
   
  На blond му/ѝ се допаѓа ова.
 6. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.678
  Хаха е кај мене нема шанси да се фати кошулка.Ако ми се закопчува напред, тогаш во половината ќе ми е широка.Затоа кошулки си правам по нарачка, друг излез нема...
  Верувајте ми да имате големи гради, ќе сакате малечки да имате.Не знаете какво нервирање е да не можеш да си најдеш бикини (горе таман доле широк ко за баба ми), блуски, а па за градници да не правам ич муабет.Среќа Lisca имаат се' за скротување на гради како моите :D :D :D
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Е како може тоа да влијае? Влијаат гените т.е. немаш генетски предиспозиции за големи гради. Simple as that.
   
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.796
  Пол:
  Женски
  Даааа, и јас истиот проблем го имам за елечиња и бикини :@ , само Lisca одговара на моите потреби..
   
 9. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.636
  Допаѓања:
  12.222
  Пол:
  Женски
  До пред некое врене ич не си ги сакав градиве неможев ни прслук да си најдам ни купаќи ама сега многу си ги сакам :lol:
   
 10. big.mama

  big.mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  па видете мојата мајка и двете баби имаат оклави гради а јас имам 16 год и се уште имам мали гради како е тоа можно не разбирам ако тоа е наследно според гените кога сите жени од семејството имаат големи гради како може јас да имам мали ако мозе ве молам дајте ми одговор фала :* :l:
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.533
  Допаѓања:
  132.540
  Пол:
  Женски
  Па ти ги немаш тие гени. Просто и јасно. Можеби си од страната на татко ти.
   
 12. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
  Искрено јас имам големи гради и немам никаов проблем со нив :$ ..

  се согласувам :)
   
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема рецепт за поголеми гради, освен силикони. Според мене тоа е до самиот човек, до гените. Јас немам проблем со големината на градите дури некогаш сакам да ми бидат и помали. Едно време се глупирав не јадев за да ми се намалат градите :lol: но сега си ги сакам. Мислам дека и телесната тежина нема врска со големината на градите, имам другарка која е дебела а градите и се многу мали, што значи зависи од организамот и од гените. ;)
   
 14. Whatsername

  Whatsername Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  343
  Тие што имаат мали сакаат големи и обратно. До пред неколку месеци бев баш она даска, ама ете ми пораснаа нагло и сега мака мачам со нив. Понекогаш сакам да ми се помали :lol:
  И малите гради имаат голем број предности, така да прифатете си се себе си какви што сте. ;)
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.557
  Допаѓања:
  99.684
  Мене знаеш кога ми станаа вооооолкави?!
  На 18-9 години!Така да,биди трпелива.
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  18.796
  Пол:
  Женски
  И мене градите нагло ми пораснаа на 18 години...
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. stefanijata

  stefanijata Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски

  па мајка ми има огромни гради значи ни најголемиот број од прслук не и е точен . и сите мои роднини што ги знам. :sweat: :sweat: :sweat:
   
 18. big.mama

  big.mama Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  па и кај мене е така сите освен јас имаат големи гради но што е тоа е ке си се помирам со фактот дека имам мали гради :* :l: :f:
   
 19. loca23

  loca23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  И кај мене сите си имаат нормални гради само јас си имам малечки...и не се замарам ич...на сите машки им се свиѓам ваква каква што сум...Така да не се замарајте ама ич!!! :D
   
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.321
  Пол:
  Женски
  Хах... па градите се природа... Неможат така да пораснат... Јас имам средни гради не се ни мн мали ни мн големи , носам деколте убо ми стои и сум задоволна :D ама зато [не да се фалам] имам голем и цврст задник оти ко мала мн спортував и сега спортувам и имам видено анкети дека машките поќе се палат на голем задник од колку на големи гради :D хахах
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.