1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

  1. srnka

    srnka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Големината на градите е генетски предодредена. Но најголем непријател за намалување на градите е губењето на тежината :( е тука ништо нема да ве спаси, никакви креми и никаква врста храна. Јас така си ги загубив градичките, кога ослабнав 10кг, и не можам да се препознаам на сликите во врска со тоа колку убаво ми стоело деколтето, ;( е сега, си се тешам така што си викам подобро да имам убава линија, отколку да бидам дебелка со големи гради :)
    И не е вистина дека машките не сакаат девојки со мали гради, јас никогаш не сум имала лошо искуство во врска со тоа,,, туку мојот сегашен дечко (и претходниот) вели дека се мали ама многу слатки и убави :D :)
     
  2. big.mama

    big.mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    i jas imam mali gradi i vsusnost bi sakala da imam pogolemi ne mozam da nosat nesto kako dekolte ne mi stoi :( :(
    a znam deka i za gradite da ti bidat pogolemi nema nisto drugo osven silikoni no jas mrazam silikoni ako imate nekoj sovet ve molam pomognete fala odnapred
    [mod-kirilica:eq9bfoua][/mod-kirilica:eq9bfoua]
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. stefanijata

    stefanijata Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    јас имам премногу значи ПРЕМНОООГУУ мали гради.. а 19 години имам.... незнам дали е од тоа што дури од малецка кога бев...земав да носам градник..зошто бев опседната да имам големи гради а и уште сум...и многу сум разочарана и тажна...дали носењето градник...ако немате циц*и влијае ?? ;(
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас само да кажам една изрека за сите кои го делиме овој проблем
    Градите се ГОЛЕМА работа, дури и тогаш кога се мали :D
    Градите не се зголемуваат ни од соја, ни од смоки, ни од ништо таква работа. Единствено природно е зголемуваат во текот на бременоста, кевови ке бидам тогаш :) Исто и од дебелеење може малку да се зголемат како и сите делови од телото. Силикони не би ставила никогаш, од страв од компликации, па затоа гледам да ги истакнам убавите работи на мене, и што помалку да е комплексирам околу тоа.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.803
    Пол:
    Женски
    Лелеее, јас па се нервирам, градите ми се баш онака големи, дури од конструкција излезени, висока сум 170 и имам 60 кг., а градите ми се корпа Д, уфф најмногу се нервирам кога треба да си купам некоја блузичка, кошулка во грбот и рамењата таман, а копчињата напред уште малку им фали да пукнат :$ :@ , затоа девојки не се нервирајте, малите гради според мене имаат многу предности.... :?:
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Хаха е кај мене нема шанси да се фати кошулка.Ако ми се закопчува напред, тогаш во половината ќе ми е широка.Затоа кошулки си правам по нарачка, друг излез нема...
    Верувајте ми да имате големи гради, ќе сакате малечки да имате.Не знаете какво нервирање е да не можеш да си најдеш бикини (горе таман доле широк ко за баба ми), блуски, а па за градници да не правам ич муабет.Среќа Lisca имаат се' за скротување на гради како моите :D :D :D
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Е како може тоа да влијае? Влијаат гените т.е. немаш генетски предиспозиции за големи гради. Simple as that.
     
  8. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.803
    Пол:
    Женски
    Даааа, и јас истиот проблем го имам за елечиња и бикини :@ , само Lisca одговара на моите потреби..
     
  9. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    20.852
    Пол:
    Женски
    До пред некое врене ич не си ги сакав градиве неможев ни прслук да си најдам ни купаќи ама сега многу си ги сакам :lol:
     
  10. big.mama

    big.mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    па видете мојата мајка и двете баби имаат оклави гради а јас имам 16 год и се уште имам мали гради како е тоа можно не разбирам ако тоа е наследно според гените кога сите жени од семејството имаат големи гради како може јас да имам мали ако мозе ве молам дајте ми одговор фала :* :l:
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Па ти ги немаш тие гени. Просто и јасно. Можеби си од страната на татко ти.
     
  12. sexybaby22

    sexybaby22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    22
    Искрено јас имам големи гради и немам никаов проблем со нив :$ ..

    се согласувам :)
     
  13. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека нема рецепт за поголеми гради, освен силикони. Според мене тоа е до самиот човек, до гените. Јас немам проблем со големината на градите дури некогаш сакам да ми бидат и помали. Едно време се глупирав не јадев за да ми се намалат градите :lol: но сега си ги сакам. Мислам дека и телесната тежина нема врска со големината на градите, имам другарка која е дебела а градите и се многу мали, што значи зависи од организамот и од гените. ;)
     
  14. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Тие што имаат мали сакаат големи и обратно. До пред неколку месеци бев баш она даска, ама ете ми пораснаа нагло и сега мака мачам со нив. Понекогаш сакам да ми се помали :lol:
    И малите гради имаат голем број предности, така да прифатете си се себе си какви што сте. ;)
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Мене знаеш кога ми станаа вооооолкави?!
    На 18-9 години!Така да,биди трпелива.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.803
    Пол:
    Женски
    И мене градите нагло ми пораснаа на 18 години...
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. stefanijata

    stefanijata Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски

    па мајка ми има огромни гради значи ни најголемиот број од прслук не и е точен . и сите мои роднини што ги знам. :sweat: :sweat: :sweat:
     
  18. big.mama

    big.mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    па и кај мене е така сите освен јас имаат големи гради но што е тоа е ке си се помирам со фактот дека имам мали гради :* :l: :f:
     
  19. loca23

    loca23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    6
    И кај мене сите си имаат нормални гради само јас си имам малечки...и не се замарам ич...на сите машки им се свиѓам ваква каква што сум...Така да не се замарајте ама ич!!! :D
     
  20. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Хах... па градите се природа... Неможат така да пораснат... Јас имам средни гради не се ни мн мали ни мн големи , носам деколте убо ми стои и сум задоволна :D ама зато [не да се фалам] имам голем и цврст задник оти ко мала мн спортував и сега спортувам и имам видено анкети дека машките поќе се палат на голем задник од колку на големи гради :D хахах
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.