1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми заби?

Дискусија во 'Канта' започната од bananni4ka, 28 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bananni4ka

  bananni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Можеби мислите дека е досадна темава, ама имам многу мали заби и насмевката ми изгледа многу неприродна:///... би сакала да знам што треба да јадам повеќе ако знаете... фала многу однапред ииии ако имате некоја тема спомнете си тука :D :D posting.php?mode=post&f=7#
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  како до поголеми заби?

  А бе дете ме изнасмеа :D :D забите да ти пораснат така, од храна? Се извинувам ама јас за ова немам ни појма дека можело...
   
 3. bananni4ka

  bananni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  како до поголеми заби?

  многу често се зборува дека треба да се јаде сирење и уште нешто, мислев вие постарите ќе знаете нешто повеќе ама океј..
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  како до поголеми заби?

  Да, калциумот е добар за забите, коските, ама дека растат не верувам. Инаку, убаво е да се јаде сирење, да се пие млеко, да се јадат здрави зеленчуци, овошја. Инаку големината ти е таа, веројатно природно ти се малечки забите, ама штом ти се менале на 6 години, готово, не знам што би можело да ги поттикне да растат. Тие ти се :) Пa и што дека ти се малечки, твои си се, сакај си ги и биди среќна што ги имаш. :)
   
 5. bananni4ka

  bananni4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  како до поголеми заби?

  :) да во право си... сепак фала :D
   
 6. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  како до поголеми заби?

   
 7. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  како до поголеми заби?

  Абе срце па забите неможат да ти пораснат. :) Еве ајде јади здрава храна и пи многу млеко,ама нема да пораснат,само ке ти станат поцврсти.И што ти е гајле па накрај па,ти секогаш биди си насмејана,не се замарај дали ти се мали или големи забите. :) Важно да ти бидат ЗДРАВИ и прави.Јас имам малку криви заби и дека на време несум носела протеза сега тешко дека ке се исправат.Ама тоа ми е-мои си се :D
   
 8. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  како до поголеми заби?

  леле и јас имам многу мали заби..и многу е грдо кога ке се насмејам...ама сите у фамилија имаме мали заби така да ништо неможам да направам :( бар предните ( кецовите) да ми беа малце поголеми исти ми се ко двојките :(
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Најјаката тема што некој форум ја имал некогаш :) :rock: :rock: :D
  Инаку со некои навлаки, не знам сигурно постои нешто за естетско зголемување
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  Боже каква тема! :o
  Не ќе беше толку лоша,ако девојчево не веруваше дека ќе и пораснат со здрава храна.
  Колку што знам има можност да поткревање на непцата нагоре.Веројатно зборувате за насмевка каде што повеќе се гледаат непцата,а забите навистина изгледаат значително помали.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.