1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголем задник?

Дискусија во 'Фитнес' започната од unknown, 4 март 2010.

 1. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Имам многу мал задник. Ве молам кажете ми како можам да го зголемам?
  Имам супер тело, таман гради, ама премал задник... ПОМОШ!!!
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.642
  Допаѓања:
  149.350
  Епа јбг,извини вака што морам да ти ја соопштам универзално користената вистина,совршенство не постои.Морало нешто да ти биде ускратено.Освен силикон на задник,ништо не ти помага.Едино да вежбаш,ама ако сакаш и жабиј батаци со тоа,ондак поти го задничето и билдај мускули.
   
  На Крис Естер и endlesslove им се допаѓа ова.
 3. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Не знам за тебе, ама мене ми е како удрена со тепсија одпозади :lol: хухуху . Викаат дека со вежби се зацврснува, пробував ми викаа многу банани да јадеш...ама ништо...изгледа дека таква ни е конструкцијата јбг :lol:
   
 4. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Луѓе комплекс ми е. Психата ми се разорува кога ќе се погледнам во огледало ако верувате... ;(
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  А какви вежби да правам?
   
 6. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Задникот може да се стегне и да му дадеш така некој поубав облик,а да го зголемиш само со јадење и така не добива баш убава форма :mrgreen: а за да ти биде убав и заоблен ко на ј.ло само со силикон,се зависи од кострукцијата,некој господ ги вајал а некои не за жал :x :roll:
   
 7. dodo

  dodo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  27
  прави вежби
  можеш коа се качуваш по скали да скокаш една скала, односно да качуваш две. потоа можеш да легнеш на стомак и нозете наизменично да ги подигаш нагоре, односно наназад. прави грбни(исто ко стомачни али лежиш на стомак, а грбот го подигаш нагоре) и имаш вежба коа стоиш исправена и наизменично со нозете буткаш наназад(ја креваш ногата позади тебе) - со овие вежби ке го подигнеш газот и ке ти биде по тртлест, али треба константно подолг период да ги правиш. од искуство ти ги кажувам, помагаат :D
   
  На Anastasia9228, cresa-jagoda, Anacid и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Оди на аеробик и пилатес, научи ги вежбите, јади повеќе..... и биди упорна, па има големи шанси да успееш ;)

  јас се откажав од аербикот и пилатесот.. нејќев да го зголемам мојот веќе голем задник :lol: :mrgreen:
   
  На ansaj му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Твојот веќе голем, добро заоблен, секси, супер задник.... :D :D Ти го обожавам :lol: :lol: :lol:
   
  На sj *O* и unlucky им се допаѓа ова.
 10. LadyD

  LadyD Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  i jas moram da priznam =))
   
 11. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  hahhaah jas imam obraten problem :? mene zadnikot mi e super mnogu i mi se imat cudeno hahhaha :lol: ama jas imam mali gradi taka da pomos so toa ako moze :roll: :mrgreen:
   
 12. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Хмм..
  Луѓе значи АМАН ако самите не си се прифатите со тоа какви што сте си немојте да очекувате да бидете прифатени од страна на другите !!
  Незнам зашо безпотребно си стварате комплекси,ја иам добар гз,добар стомак,се супер.. ама неам Балони(туку помали ми се градите) И сеа шо треба да праам?? Да зеам да се убијам?? Или секој деен да се бедирам зашо неам големи гради!!
  Абе бидете среќни со тоа што го имате,за да не го изгубите и тоа !!


  Многу често мислиме на работите што ги немаме,а многу ретко на оние што ги имаме !! ;) :mrgreen: Позз!!
   
  На Beauchamp и Name им се допаѓа ова.
 13. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Lelee kako da se oslobodeme od tie kompleksi .......???? I jas imam slicen problem no ne so zadnikot tuku so gradite :( Mnogu mi vlijae na psihata, se obiduvam no nikako ne mozam da se prifanam ...imam ubavo telo se , zadnik .stomak , noze ...... no gradite :( hmm .... premali se . Mnogu dobro te razbiram kolku mnogu vlijae na psigata oti znam na mene akko mi e ...... no toa e ...ti barem so vezbi mozes da napaves nesto ama ja osven slikikoni izgleda nema spas :D :D . ama toa da se potrudeme da se prifaneme kakvi sme ..... sepak retki se tie koi sto se sovrseni :) POzz
   
 14. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Мислиш дека АКО имаш поголеми гради дека поеќе ќе бидеш сакана ??
  Или..??
  зашто без потреба сии ствараш комплекси?
  Значи прифати си се таква каква што си,на крај краева НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН!!
  да не ви праќам слики од млади девојки што не личат на НИШО па пак си уживаат у животот и не се умараат со непотребни работи..Ако не се прифатиш сама каква што си не очекувај другите да те прифатат!!
  Самите си правите од ништо нешто,почнува ко комплекс после се преобразува у проблем.Кај многу девојчиња,девојки,жени сум го приметил ;) а тоа... не ја свакам поентата!!
  Уживајте во вашето тело
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Уште ова:

  Жената со мали гради има големо срце :mrgreen:

  Прифатете се онакви какви што сте, бидејќи тоа не ваша вина.

  :!: Ја сменавме тематикава на темава :!:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  е добро јас имам гради како балони и си ги мразам,искрено :( подобро да имав мали немаше шанси да кукав за големи,никогашнеможам да си најдам соодветен градник,ако облечам блуза со поотворено деколте сите
  -ЛЕЛЕ ЕНЕ ЈА ПАМЕЛА АНДРЕСОН!!!
  ама ете па дечко ми многу ми ги сака :D
   
  На Korija и Saxobeat им се допаѓа ова.
 17. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  i jas go imam toj problem, veke problem go vikam bidejki gi mrazam moite gradi.
  a zadnikot ne mi e tolku golem, no dobro e, podobro mal otkolku site :o po zadnikot :lol:
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  ете и кај мене потполно истата ситуација , читав дека помагале семките од лен па планирам да пробам со нив ... аман од овие гради :D
   
 19. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  kaj moze da se najdat takvi semki od len aj probaj pa ke kazes ima li rezultati :D :lol:
   
 20. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Има по маркетите од различни производители. А имаш и во Виталија.
   

  Прикачени фајлови: