Како до поголем задник?

Дискусија во 'Фитнес' започната од unknown, 4 март 2010.

 1. Anarchy

  Anarchy Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  75
  Ако не ти е проблем можеш ли да кажеш со кои вежби постигна толку голем напредок и колку пати во текот на неделата тренираш
   
  На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Машки

  Прикачени фајлови:

 3. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Чучнови секојдневно по 50-60 минимално.
  Јас секој ден правев по 100 и имам предобар ефект.
   
 4. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Чучнови до долу или до пола?
   
 5. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  До долу, со тегови ако си на теретана или фитнес, ако си дома рацете испружени.
   
 6. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Машки
  Чучњeви до долу се штетни за колената. Спуштајте се надоле се додека не достигнете прав агол (90 степени) кај колената и не одете подолу од тоа. Ова ќе ви го потврди секој ортопед. Поздрав кардашијанки :)
   
  На Kimberly11, didisi, xnotyourbabex и 2 други им се допаѓа ова.
 7. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Немаше да се мачам со вежбање ако бев Кардашијанка. :D
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Машки
  А шо ќе ти е голем гз? За помеко да ти биде кога ќе седиш на тврдо столче? :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  4.516
  Пол:
  Женски
  за фармерките подобро да стојат
   
  На didisi, Kimberly11, EvAngelos и 2 други им се допаѓа ова.
 10. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Немав воопшто облик на задник, моја желба беше да го обликувам.
   
  На EvAngelos, PogbaPol, Feminka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  4.411
  Пол:
  Женски
  Всушност, за да се таргетира задникот мора да се помине таа паралела и да се прават подлабоки чучњеви. Инаку повеќе се активира квадрицепсот. Барем од лично искуство. :)
   
  На Kimberly11, Jessnow и vectra20 им се допаѓа ова.
 12. Mariii :)

  Mariii :) Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Фалаа, за почеток колку е доволно? Ако правам по 100 од почеток нели ќе има лош ефект?
   
 13. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  За нас машките го прават сето ова...
  Но ако, ние повеќе сакаме големи задници.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.722
  Допаѓања:
  35.667
  Пол:
  Женски
  И да знаеш дека има тикви од жени, на кои твоето напишано им е мотивација.
  Имаше една додека идев во теретана, само газ вежба. И викам посвети внимание и на други вежби, за пропорционално тело и ефект. Не, вика. Дечко ми сака вака.
  Што да и кажеш,освен да ја одминеш.
  Среќа па помал е бројот на ваквите. Повеќето вежбаат лично за себе, за поубав визуелен ефект.
   
  На Elf, Arja, ray-man и 5 други им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.178
  Допаѓања:
  47.437
  Ова само под услов да имаш доволна подвижност за да ги направиш чучњевите правилно.
  Златно правило: никогаш не дозволувај колената да ти отидат преку стапалата. Немаат сите подвижност кога им го овозможува тоа. Во тој случај подобро е паралелно, затоа што инаку целиот товар оди директно на колената.
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  4.176
  Пол:
  Машки
  Pobqrajte na instagram skiman fitness, keljav mazh, ubavo gi objasnuva vezbite kako pravilno da se pravat, i imase video za cucnjevi kako pravilno se izveduvaat, dokolku gi pravite so sipka.
   
 17. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  967
  Пол:
  Женски
  Колку можеш за почеток, толку. Не се преоптеретувај.
   
 18. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  4.411
  Пол:
  Женски
  Апсолутно. Дури понекогаш ми помага и да ги подигнам стапалата на плочи, за да имам поголем опсег, зошто сум многу флексибилна. Настојувам прстите на нозете да се благо свртени нанадвор при класични чучњеви и тогаш немам проблем да ја преминам паралелата. Инаку подобро да се одбегнуваат ако првичната цел е обликување на задник.
   
 19. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  492
  Допаѓања:
  3.139
  Немој толку одеднаш ако си почетник. Првите 2-3 дена прави помалце, после постепено зголемувај.
   
 20. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  4.176
  Пол:
  Машки
  Ако направиш 100 од почеток ( и си почетник) другиот ден ни пола нема да можеш да направиш. Што значи ќе дојди до превежбување на мускулите и воспалување.