1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до подобар сексуален живот?

Дискусија во 'Секс' започната од mentalmk, 24 јануари 2019.

?

Дали сте задоволни од вашиот сексуален живот?

 1. Да

  51 глас(а)
  63,0%
 2. Не

  30 глас(а)
  37,0%
 1. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите, се надевам дека нема ваква тема - но би сакал да продискутираме за дали сте задоволни од вашиот сексуален живот? Во моментите кога не сте што правите за да го подобрите, на кои начини го правите тоа, а ако сте како го одржувате да биде на саканото ниво?
   
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  По што си ја отворил темава , барем да кажеше за тебе дали си задоволен, како што и т.н:^)
   
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.457
  Судејќи според резултатите од анкетата испаѓа дека сите го добиваат она што го сакаат, и се релативно задоволни, но од друга страна сведочиме спамање и замарање по секс темите ради лична фрустрација и нереализираност. Иронија, лицемерие и парадокс. Тоа е тоа златно трио комбо. :)
   
  На Gosh, Milobebence, Feminka192 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  925
  Допаѓања:
  1.930
  Пол:
  Машки
  Субвенции.
   
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  4.611
  Допаѓања:
  14.719
  Пол:
  Машки
  Презадоволен, барем засега сеуште не излегле плускавици на рацете.
   
  На Агнес :D, Alanna, Gosh и 5 други им се допаѓа ова.
 6. mentalmk

  mentalmk Активен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  228
  Пол:
  Машки
  Па јас лично сум делумно незадоволен, имам лоша комуникација со партнерот па сексуалниот живот не ми е на посакувано ниво..
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Мене ми се допаѓа што во анкетата има можност за промена, па ако од утре ти тргне да си смениш мислење :D
   
  На SunnyGirl2, Feminka22, glosipgirl и 19 други им се допаѓа ова.
 8. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.086
  Пол:
  Женски
  Со експериментирање. Со партнер со подолг стаж. Сигурно нема простор за еспериментирање со некој со краток рок. Потребно е позавање на меѓусебните потреби, желби и ограничувања. Затоа бројни сексуални партнери не секогаш се потврда за успех во ументоста на водење љубов. Успех во заведување, но не и подобрување на перформанси.

  Отвореност кон нови искуства без предрасуди. Несебичност.

  И многу труд. Креативност.
   
  На PogbaPol, Dust, Ivan4e04 и 17 други им се допаѓа ова.
 9. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.494
  Пол:
  Женски
  За подобар сексуален живот потребна е посветеност на двата партнери. Со тоа што треба да се отворени еден кон друг, слободно да си ги искажуваат желбите, потребите и фантазиите без никакви предрасуди. Сексот ослободува креативност и во тој момент идејата треба да се сподели со партнерот и доколку е можна да се исполни. За некои посложени идеи треба да се разговара без страв предходно. Постојат разни игри кои можат да помогнат кон некоја промена и поголемо уживање. Ако партнерите се расположени пожелно е да се менуваат позите и да се користат помагала. Предиграта може да биде различна пр. стриптиз, секси танц, еротска масажа со миризливи масла игра со улоги и сл. Најважно од се ова е да сакате подобрување и да бидете отворени, опуштени за нови искуства еден кон друг. :)
   
  На diskreten32, Bozica1980, Кавалер и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Со многу секс. И наука малце.. и повеќе партнерки и да најдеш баланс помеѓу тоа што го сакаш и тоа што ти треба и можеш да го имаш. Всушност за да имаш секс ти треба партнер.
  За перфектен сексуален живот ти треба 1.место 2. sex drive 3.стабилен секс партнер 4.здравје 5.АКАЛ - многу битна ствар. Тој што не знае да е%е тој треба да се линчува. / да не биде после жената била крива што само знае да лежи.
   
  Последна измена: 25 јануари 2019
  На BoneMachine и toogood им се допаѓа ова.
 11. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.136
  Пол:
  Машки
  Пред да почнеш две рачии на екс и има да ораш. :tmi: :D :P
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.124
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од мојот сексуален живот. Секој ден имаме односи со дм и секогаш сум расположена за секс додека не го исцрпам не се откажувам. :$
   
  На didisi, PogbaPol и Кавалер им се допаѓа ова.
 13. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  146
  Пол:
  Женски
  Пред да ти излезат плускавци на раката заменија :P:P:D:D
   
  На SunnyGirl2, LoneWolfGuy и Кавалер им се допаѓа ова.
 14. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  343
  Пол:
  Женски
  Eksperimentiraj, bidi vo forma, spodeluvaj otvoreno fantazii
   
  На Hristov и Robson им се допаѓа ова.