Како до помал струк?

Дискусија во 'Фитнес' започната од NightAir, 2 декември 2011.

 1. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  Здраво! Незнам дали има ваква тема,ако има слободно - КАНТА!
  Ме интересира како може да се дојде до помал струк со диети, т.е. одреден режим на исхрана, вежби и нормално - искуство.Само ви се молам без Корсети :D :D
  [​IMG]
   
 2. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Па,пробај со вежби од фемина..можеби ќе ти помогнат.
  Инаку јас немам проблеми со струкот па и не знам баш што треба да правиш за да ти е помал. :)
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Начин на исхрана, трите оброка и без прејадување, без грицки, евентуално да не се јаде во периодот помеѓу оброците, многу течности, посебно вода и нормално вежби, за меше, грб, колкови, рачиња, ноџиња :D барем според мене :) и онака не држам диети, затоа и кажувам вака, како би било добро, но, сепак најмногу зависи и од конструкцијата на телото.
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 4. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  334
  Многу зависи и од коската... јас немам "Сало" ама имам широка карлична коска....
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 5. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  И јас исто. Зависи дали имаш сало или широка ти е карлицата. Ако имаш сало почни да правиш некои бежби на пример оваа помага :
  така кажуваат

  Ќе земиш тег во едната рака и странично ќе се наведнуваш надолу ( на страната каде ти е е тегот). Вежбата се повторува и кога тегот е во другата рака. :)
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.080
  врти хулахоп, тоа му е мајката, намали со шеќерите и пиј зелен чај(бидејки спречува таложење на масти токму на струкот )
  мене барем ова ми помогна =)
   
  На MarchelineAmaru и NightAir им се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Врти хулахоп. Делува, испробано :!:
   
  На Korija и NightAir им се допаѓа ова.
 8. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  159
  И избегнувај тестенини. Ако јадеш леб само интегрален до 2 парчиња во денот
   
  На Korija и NightAir им се допаѓа ова.
 9. bube123

  bube123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Јади повеќе протеини, избегнувај масти и вежбај.. Уствари вежбањето највеќе помага. Инсталирај фитнес вежби ил користи ги тие од фемина :)
   
  На NightAir му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.936
  Пол:
  Женски
  Има добра вежба за помал струк. Први резултати ќе имаш после еден месец ако ја практикуваш секој ден по 5 минути.
  Рашири ги нозете во должина на твоите раменици. Со една рака допирај го глуждот а со другата рака, покушавај да "го допреш таванот" и така наизменично.
  Исто имаат влијание сите вежби за страничните стомачни.
  Исхрана - ќе исфрлиш леб и наутро појадувај овесни снегулки во комбинција со јогурт, млеко, па можеш и со јаболка. Плус тоа ќе пиеш чај од камилица, помага при оформувањето на стомачните и зелен чај кој го забрзува метаболизмот и топењето на мастите на стомакот.
   
  На MarchelineAmaru и NightAir им се допаѓа ова.
 11. marija.hana.una

  marija.hana.una Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  34
  Со кардио вежби. Трчање најдобро.
  Исхрана битна добри 80%. Повеќе вода и овошје наутро. За ручек нормален оброк минус леб и слатки.

  Good luck
   
 12. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Jaс имам слушнато дека од вртење на хулахоп се намалувал струкот...е сега,јас си купив,ама сум заборавила како се врти,има ли некое видео или било што од што би можела пак да се научам да вртам хулахоп?
  И има ли врска големината на хулахопот...мојот не е голем, една и пол педа под колкот ми е висок...
   
 13. AlanisM

  AlanisM Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  589
  Па едната нога понапред другата поназад и врти круг многу е просто и едноставно
   
  На Korija и VerHeidi2 им се допаѓа ова.
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Вртење хулахоп е одлична вежба за струкот и стомачите мускули воопшто. Но битна е поставеноста на телото и рацете :!: Ако рацете ги крениш нагоре исправено, a меѓувремено вртиш со хулахопот и правилно дишиш, ќе осетиш како мускулите ти се целосно вклучени во вежбата.

  Искрено и јас имав заборавено како се врти со хулахоп, ама после 2 дена влегов „в шема“. Значи се учи ;)

  п.с. Немојте да бидете најадени пред вежбата или пак да се имате препиено вода - бидејќи ќе биде отежнато варењето на храната, а водата ќе си ја слушате како се клатка во стомакот.
   
 15. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  8.294
  Вежбава може да се прави и без тегови, ако немаш при рака. Само лизгај ги дланките во близина на телото најизменично, колку што можеш подоле, без да се превиткуваш. Уште наредниот ден ќе видиш дека делува вежбата пошто мускулите ќе те искинат :) Секој ден повторувај ја колку можеш и ќе видиш резултати.
  Можеш и по дома да си вежбаш стомачен танц. Пушти некое видео на youtube и пробај да копираш. Се обликува баш тој дел од телото.
  Исто прави и како што ти кажаа другите, ако можеш набави хулахоп и почесто пиј зелен чај и нормално, поздрава исхрана применувај.
   
 16. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.170
  Ја си купив хулахоп пред некое време, и си го вртам, ама се мислам дека не е доволно .. Па некои вежби плус ??

  А и стварно ова со зелен чај помага ??

  јас го пијам не дека не, знам само дека помага да не се дува стомакот нели :lol:
   
 17. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.100
  Допаѓања:
  6.558
  Пробај со вежбите на Тифани на YouTube.Јас ги правам програмите за намалувањето на обемот на стомакот.
   
 18. mona-li

  mona-li Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  9
  Женски мои, не знам во која тема да писшам па ај тука :) Еве на оваа страна гледам дека имаат некои топачи на масти: http://www.napumpajse.com/shop/topaci-na-masti.aspx
  Дали некоја од вас има пробано, каков ефект имаат овие топачи на масти? thanks :*
   
 19. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  538
  Допаѓања:
  1.378
  Jaс немам пробано,ама колку што сум информирана не треба да се земаат на своја рака,ако отидеш во продавницата сигурно ке ти кажат таму подетално.И додека ги конзумираш,мораш да бидеш многу физички активна,ем ти даваат повеке енергија.И мене ми изгледаат интересно,сум слушала позитивни коментари па најверојатно би пробала во иднина.
  Btw еве ги ефектите :D

  http://www.youtube.com/watch?v=1PBUQ5rSEXU
   
 20. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  На charliee и PeachGirl им се допаѓа ова.