1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поретка коса без ретчење?

Дискусија во 'Канта' започната од barbie5678, 12 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. barbie5678

  barbie5678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Kako do poretka kosa bez retcejne?
   
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Ајде да ти помогнеме, светот ќе пропадне инаку. Многу итно и битно е ова!
  Ти сакаш, преку леб, погача.
  Чим не сакаш ретчење, мавни се кец, што да ти кажам друго.
  Ретка ќе ти биде косата, поретка здравје. :rofl:
   
  На mina, viki44e, TheKiketoo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Kako do poretka kosa bez retcejne?  хаха ангелче ме насмеа... па како бе девојче без ретчење?? дојди ке ти скубам влакно по влакно со чупалица..... што има лошо во ретчењето ??
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Барби, нема друг начин. Единствено можеш да го намалиш волуменот со препарати, ама да се изретчи без ретчење тешко :)
   
 5. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  Kako do poretka kosa bez retcejne?


  :D :D :D cel den se nemam nasmejano no me iznasmejavte i dvete solzi mi potekoa da ste zivi i zdravi za ova
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 6. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Застани на улица , денес недела и така е гужва и секој што ќе помине нека ти искуба по едно влакно :D ќе ти ја изретчат косата ептен :rofl:
  Па како бе без ретчење , па нели сакаш ретка коса ..оди на фризер и ќе ти ја изретчат ;) Или ти си од оние ниту те сакам , ниту те давам ..ма ајде ептен голем проблем имаш :x
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Ииии темава :lol:
  Туку си имам и јас едно прашање, па да не отворам нова тема, еве тука ќе прашам:
  Како до бебе без еб*ње :D :lol: :rofl:
   
  На TheKiketoo и Bokicka им се допаѓа ова.
 8. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Kako do poretka kosa bez retcejne?


  анфејтфул .... сега и ти ... па мораш малце да се ебеш за бебе пробај со перница и ќе имаш меко како перница и лесно бебе како пердувче ... :)
   
  На Unfaithful18 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Абе есен е паѓаат косите, паѓаат лисјата, сами се ретчат, почекај
  Можеш и да го пробаш шампонот за ретчење коса, само заборавив како се викаше....
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 10. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Kako do poretka kosa bez retcejne?  хахахахаха к.и.м беееее хахахах се превртив од смеењее..... :D :D :D :D
   
 11. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Ама и во право сум до негде :!: :D
   
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Kako do poretka kosa bez retcejne?


  хаха да да ... видиш не ми текна мене на тоа ... стварно треба да причека па ке дојде и период на митарење ... :lol: :lol:
   
  На Winter.Girl и TheKiketoo им се допаѓа ова.
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Kako do poretka kosa bez retcejne?

  Темава е за клуч! ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.