Како до посветли веѓи?

Дискусија во 'Лице' започната од moniiiii, 29 март 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.029
  Моите се осветлени сеа ми се светлокафени нешто као лешник боја и многу подобро ми стојат и со очите и со косата отколку темнокафени. :)
   
 2. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.291
  Допаѓања:
  7.182
  Пол:
  Женски
  Мислам дека поголем проблем е кога ќе почнат веѓите на белеат.
  Тек тук се појавува бело влакненце...страшно!
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.954
  Допаѓања:
  6.900
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ima farbano vegi?jas sakam potemni t.e temnokafeavi I kolku vreme trat?
   
 4. meinenameis...

  meinenameis... Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Дечки има ли некоја специјална боја за веѓи или може со фарба ? И каква боја препорачивате за црни веѓи..сакам светло кафени ...хелппп :(
   
 5. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.479
  Пол:
  Женски
  јас на козметичар ги фарбам , инаку мислам со кна фарбаат! И ми трае 2 недели
   
 6. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  710
  Јас моите ги фарбам со истата боја кога си ја фарбам и косата, и засега сум задоволна..
   
 7. meinenameis...

  meinenameis... Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Да но јас планирам да се фарбам плава..нема сигурно плава да ставан и на веѓите.. Имам скоро црни веѓи..немам никакво искуство ни со фарбанје на коса ниту со фарбање на веѓи..ептен сакам да се променам :D
   
 8. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  710
  Хахаха, на дечко ми братучетка се фарбаше од црни на плави, и испаднаа портокалови :D и потоа пак се офарба и доби плави
   
 9. meinenameis...

  meinenameis... Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Неможам да се замислам со портокалови хаххаха .. Ако стаан светло кафена дали би ми испаднале кафени ? (think) не сакам баш онака плави како косата пошо кога ке ми раснат нови црни ке бидам плашило..сакам само за една две нијанси посветли :D инаку благодарамммм :*
   
 10. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  710
  Мене не ми се многу црни, сепак имам црни, значи посветло црни (ни јас сама незнам какви ми се), се фарбав светло кафени и така ми испаднаа стави малце појак хидроген но 1 капка до 2 и исфарбај се, можеби ќе успееш, нема ништо страшно. :*
   
 11. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  33.196
  Пол:
  Женски
  IMG_6339.JPG eve vi farba za vegji, mojata kozmeticarka mi ja preporaca i top e ! okolu 500 den vo dm e :) ima kafena i crna boja.
   
 12. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  2.207
  Допаѓања:
  9.524
  Пол:
  Женски
  Имам многу црни веѓи како да ги осветлам малце со што? Освен фарба.
   
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  868
  Ima kao farba ama saamo za vegji e nameneta vo depileve -more blond se vika. mi kazaa ne ostetuvala mnn..

  Inaku zenski sakav da ve prasam osven vo DM tie i vo Depileve , kade mozam drugo farbi za vegji da najdam ? povekje nijansi mi trebaat pa zatoa
   
  На mssuniquee и VDT2906 им се допаѓа ова.
 14. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  2.167
  Допаѓања:
  33.196
  Пол:
  Женски
  DCC884D2-A301-4BC9-895C-22BAC3507C73.jpeg Jas ovie gi imam i sum zadovolna, prvata na Delia mojata kozmeticarka ja koristi i e super, a vtorata mi e od Germanija no ja ima i tuka vo DM :)) Inace vtorata e i za trepki bas super crni gi pravi
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.133
  Допаѓања:
  868
  А има и други бои од овие за трепки од ДМ освен црна и кафеава?