1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до рамен стомак?

Дискусија во 'Фитнес' започната од CutieDoll, 9 јули 2010.

 1. CutieDoll

  CutieDoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  6
  Луѓе ве молам помагајте.. бидејки скоро се пробав...ослабев дури 8 килограми а стомакот ми остана ист ... :( кога не јадам по цел ден.. малку ми е порамен .. а вака ми е надуван..немам сало како некои ..туку едноставно е надуван и цврст..некој ми вели да правам стомачни но така само га зацврстувам ваков каков што ми е.. и сега после правење на стомачните ми е голем..надуен и цврст ./.. ве молам помагајте..срам ми е да излезам во костим за капење ;(
   
  На Osamena devojka, Elena..T, sake и 2 други им се допаѓа ова.
 2. male4ka89

  male4ka89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  srcko ne se otkazuvaj od toa da pravis stoma4ni taka gi zacvrstuvash stoma4nite muskuli........probaj da pies poveke te4nosti.....izbegnuvaj grashesta hrana i testenini bedejki tie go zgolemuvaat stomakot...ako pusis cigarni namali so niv bidejki i od niv se zgolemuva i naduva stomakot bidejki so trganjeto na cigrata vo tebe vnesuvas vozduh koj ne mu e potreben na organizmoti toj vozduh se skladira vo stomakot i se sozdava naduenost...... :) pozz :*
   
  На sake и RedHeart им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.823
  Допаѓања:
  151.897
  Имаш проблем со варењето,не е до тоа дека си дебела и дека бара не знам какво зацврстување,а можеби имаш и затвор хроничен,па ти го дуе стомакот.Штом е цврст,а не е сало во прашање нешто од ова е...избегнувај млечни производи,зрнеста храна како грав,избегнувај зелка,брокула и слично за да не ти се дуе стомакот.
  Јас верувам дека не е толку лош на изглед,си имаш умислено од претходно нешто...
  Има ваква тема...
   
  На sake, glosipgirl и RedHeart им се допаѓа ова.
 4. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Имам читано дека газираните пијалоци го дујат стомакот, како и џвакањето мастики бидејќи голташ воздух при џвакање. Така барем имам прочитано... Штом ти е цврст стомакот, не е сало или целулит во прашање туку нешто со дигестивниот систем.
   
 5. CutieDoll

  CutieDoll Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  6
  Не сум ја видела темата...инаку не пушам цигари, не пијам газирано..A за јадењата секако ке ве послушам..благодарам на советитее :*
   
 6. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  Luge pijte mnogu vodaa po 2 l na den toa pomaga.
   
  На Korija и Osamena devojka им се допаѓа ова.
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  нередовната осхрана го дуе стомакот, затоа јади повеќе пати во денот помали оброци.
   
 8. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Naj uspesno do ramen stomak samo vezbanje na tocak ili Орбитрек sekoj den naj malku po 40 min .i nosenje na pojas za slabeenje.Efektot e brz i vidliv.
  Pocnete so vezbi :) .
   
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  342
  Јас сум слаба,а пак имам стомаче,дечко ми постојано ми се смее на него :$
   
  На ChErLlOyD, CaperucitaRoja и blonde.92 им се допаѓа ова.
 10. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  И јас имам стомак некогаш поголем а некогаш помал слаба сум мислам нормана таман ни мн слаба коски и кожа па ни мн дебела но сепак имам стомак сакам да го симнам ама нз како помагајте
   
 11. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.200
  Допаѓања:
  21.336
  Пол:
  Женски
  До рамен стомак------НИКАКО :rofl:
   
  На Animali, krEM4Eto, honey95 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Само стомачни му е мајката :bow:
  И не класични стомачни, свиткај нозе - крени се :x
  Отвори на ју тјуб, и имаш многу видови на стомачни, за горните мускулчиња, за долните, за страничните.
  Кај мене за 2 недели (правев вакви стомачни) имаше видлив резултат, ама ги ропав по 100че :$ , секако дека не наеднаш, на почетокот на 3 пати, а после на 2 партии :emo:

  Од денеска почнав пак.
   
  На mims-89 и FBI им се допаѓа ова.
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  ^Како море Бројче - свиткај нозе - крени се? :wasntme:
   
  На Blondydevil му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LEKSIS

  LEKSIS Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0


  Многу е СЕКСИ на девојка кога има мало стомаче !!!! проверено од многу МАШКИ муабети, така да девојки не се оптоварувајте !!!!!
   
 15. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  леле мене мојов стомак стварно ме нервира....значи не сум дебела во нозете ама стомакот ми е надуен....
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  6.341
  Па јас мислам дека рамен стомак може да се постигне со правилна исхрана и со редовно вежбање. Стомачните вежби се добри за рамен стомак, но во нормална мера, не претерано.
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Стомачни и имам читано дека јогуртот бил за рамен стомак ..
   
  На Korija, Osamena devojka, maravillosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Monickaa

  Monickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  5
  одбегни го лебот и благото вежбај играј мешај дома пушти музика и мешај :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Korija, Osamena devojka и maravillosa им се допаѓа ова.
 19. eki4k2

  eki4k2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  41
  За рамен стомак само стомачни.Јас почнав да ги правам пред 2 недели и задоволна сум.Првата недела прави 30(2пати по 15-само така има резултат не наеднаш сите)па потоа накачувај по 10 ;)
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  Мене зелениот чај многу ми помага. Ама една шолја дневно. Ако испијам повеќе од една ми се дува плус од течностите :)
  Мора да се внимава и на исхрана и стомачни. Џабе стомачни, ако пиете секој ден кока кола и по некое чоколадце. Мускулите ќе се зацврснат ама салото останува :) Мора прво со исхраната да се намали салото, па потоа со стомачни да се зацврсти стомакот

  Јас правам 200 стомачни од оние со кревање, за горните стомачни мускули, ама за оние долните едвај 20 :D а баш тој дел, ниско на стомакот е најкритичен :)