Како до рамен стомак?

Дискусија во 'Фитнес' започната од CutieDoll, 9 јули 2010.

 1. Вереничка

  Вереничка Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Женска, од кај да најдам фолија? Инаку, добра линија ;)
   
 2. Вереничка

  Вереничка Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Ајде малку помош... Слаба сум, нормално..имав донекаде рамен стомак али не затегнат.. е сега се здебелив малку односно само стомакот и воопшто не ми се допаѓа, она баш имам стомаче! :doh: Кажете ми начин , совет како да го намалам за две недели? :D Некој сантим, знам дека е возможно ама не го знам баш правилниот начин..конкретно ме интересира каква храна да конзумирам? Фалаа :f:
   
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  za dve nedeli na plaza a? :)
  Hrana koja sodrzi vitamini i proteini. Leb NIKAKO
  Vitamini - Ovosje , zelencuk
  Proteini - Mleko, mlecni proizvodi, Tuna, riba, jajca vareni, oriz, pilesko meso...

  Kardio trening - Trcanje, vozenje velosiped, plivanje... Nesto od ova...
  i sekako stomacni vezbi..2-3 vezbi ...
   
  На Вереничка му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Вереничка

  Вереничка Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  1.630
  Пол:
  Женски
  Ее супер, фала ти... а ова стомачни 2-3 вежби, што ти значи на што мислиш 2-3? :?:
   
 5. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  2 ili 3 vezbi za stomakot razlicni :) ako mozes site pravi gi od videoto :D
   
 6. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  12.406
  Пол:
  Женски
  Ima sekade po marketive najlonska folija sto e.Pobrzo ke se poti taka stomakot
   
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  13.821
  Пол:
  Женски
  Никаква фолија околу стомак и бубрези!
  Што ви е?
   
  На x.Daisy.x и SlatkoLizavce им се допаѓа ова.
 8. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Тоа со фолијава навистина има ефект,ама не е воопшто здраво.Една колешка на мајка ми така слабееше и за слабеење,ослабе,но потоа имаше проблеми,така што не си играјте со се’ и сешто.
  Инаку еве и од мене еден предлог вежби:

  Има уште многу,голем избор има.Јас ги имам правено сите вежби од двете видеа што ги поставив,а и од некои други видеа и навистина се супер. Иако немам проблем со тој дел,сепак ги правам. Подобро е да вложите труд,отколку да експериментирате со фолии,апчиња и што ли уште не. И здравата исхрана е нешто што МОРА да го практикувате.
   
 9. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  12.406
  Пол:
  Женски
  Исхрaнaтa секaкo,нo фoлијaвa нее дaсестегaш туку пoмaгa при пoтењетo!!!!!
   
 10. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  13.821
  Пол:
  Женски
  Па ризично е да се препотува тој дел, како не ги знаете овие работи.
   
 11. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  12.406
  Пол:
  Женски
  15Мин вежaње,кoе препoтувaње гo дaвa?збoрaм зa вежбите штo јaс ги прaвaм.Нити препoтенa,нити нaмoкренa,нити рaзбoленa.Вежбите инaку и без фoлијa се прaвaт...не мoрa тoa .
   
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  13.821
  Пол:
  Женски
  Не може да не се намокриш кога користиш фолија. Баш препотувањето е начинот на кој фолијата ви помага вам да си го елиминирате вишокот. Ама носи здравствен ризик.
  Се што ви треба веќе ви напишале на темата, од вежби, до исхрана.
  Користење најлони, најлонска фолија, разни појаси, е непрепорачливо.
   
  Последна измена: 9 јули 2016
 13. Barbieeeeeee

  Barbieeeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Рамен стомак, стомачни нешто мн убаво отсекогаш го имам ама сега е баш тип топ како што сакам за викенд одам во еден кафич на излегување носев кратка маичка и девојките од пуста љубомора цело време ми зјапаа во стомачните :D:D:rofl:
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  10.243
  Пол:
  Женски
  Проѕирни фолии на стомакот и седете така дур не се запотите и после одма под туш ја ова го правам секоја недела и успева^_^
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  687
  Какви фолии, земите секој ден наутро и навечер по некоја вежба стомачни и така, па видете каков рамен стомак би имале..
   
 16. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  8.876
  Допаѓања:
  239.630
  Предлог ?
  Склекови ?
   
 17. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  40kg si?
   
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  10.243
  Пол:
  Женски
 19. Catnight

  Catnight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2016
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  687
  Стомачни, чучневи, се најбитни
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  10.243
  Пол:
  Женски
  @referentka легни доле,рацете под задник и прави со нозете како ножички и стегни стомак вака прави 2 пати по 50 :)
  А ако сакаш нешто екстра пиши на Јутјуб има многу :hug: