Како до рамен стомак?

Дискусија во 'Фитнес' започната од CutieDoll, 9 јули 2010.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
 2. SharlotEla

  SharlotEla Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  И јас никако да се ослободам од стомакот правев вежби ама јок.. Слаба сум само стомак надуен имам и неможам да го оставам газираното :worried:
   
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.506
  Soda bikarbona za poduenost
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  И чaј oд aнaсoн тoј е прoтив гaсoви,утoплувa
  Јaс гo мешaм сo нaне-мерoдијa. Пoмaгa
  Вреди дa се прoбa, се јaдaм и пијaм и грaв,грaшoк,гaзирaнo и пoтoa чaј a мoже и пред кoнзумaцијa нa некoи прoизвoди. Немa дa зaжaлиш.
  Гo препoрaчувaм. Тoплo.
   
  На Chanell* и okcenzi им се допаѓа ова.
 5. Biannchi^-^

  Biannchi^-^ Нов член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Од кога знам за себе јас имам сало на стомакот,онака сум слаба само стомакот ми е голем.. Иако правам стомачни ништо не се познаава
  Знае ли некој како би можела да го намалам салото?
   
  На IvannaT му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  623
  Пол:
  Женски
  Стомак се прави в кујна ☺ Балансирана и здрава исхрана за рамен стомак, многу вода а салото да го стопиш плус вежбање-кардио повеќе. Само со стомачни ќе ги зацврстуваш мускулите под салото.
  Мене хроно исхраната ми помогна многу за рамен стомак е сега уште да се замрдам малку па и останатово салце да го стопам околу
   
  На didisi, Animali, macunka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  3.578
  Пол:
  Женски
  Мојот проблем е тоа што иако сум слаба, имам сало околу стомакот. Внимавам на исхрана веќе долго време и ослабев доста, али пак немам рамен стомак и имам спољери (како и да се викаа). Сега почнав да трчам, а кога немам време да излегувам вежбам на орбитрек. Мислите дека ќе има резултати само од кардио?
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.062
  Пол:
  Женски
  Прави редовно склекови и "plank" вежби.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  3.578
  Пол:
  Женски
  Ах, камо да имав сила за склекови... ама планк вежби можам да пробам.
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.204
  Допаѓања:
  38.062
  Пол:
  Женски
  Сила никој нема на почеток...малку по малку. Почни прво со "женски" склекови, направи 5 па пауза, па уште 5. Доста ко за почеток :)
   
  На Regina.Phalange, Animali и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Сaкaм стoмaчни дo Август дa имaм,јaс кoгa се пoпрaвaм се пoпрaвaм вo нoзете т.е. вo oние мускули нaпред тaкa штo стoмaк имaм сaмo кoгa седa.

  Нo кoгa требa дa се прaвaт стoмaчни,кaкви и кoлку?
  Еден периoд прaвев ми се пoдувa стoмaкoт ништo другo.
  Се нaдевaм нa сoвети :)
   
 12. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.875
  Допаѓања:
  19.477
  Пол:
  Женски
  Сте дискутирале за тоа дека не е добро фолија околу стомакот, но никој не пишал зошто па би сакала да прашам? Јас една година секоја вечер трчав со фолија околу стомакот за побрзо да ми се стопи салото. Имаше ефект. Но ме интересира кои се последиците?
   
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.460
  Допаѓања:
  12.439
  Од топлото се губи само тежина што е всушност вода заради потењето.
  Не се губи вистинско сало. Тежината се враќа во моментот кога ќе се напиеш вода и ќе се врати хидратацијата. Тебе ти имало ефект самото трчање, а не фактот што си трчала со фолија.
  Не знам дали е докажано точно, ама читав дека имало лош ефект за бубрезите.
   
  На The Saturdays, Animali и gjoker4e им се допаѓа ова.
 14. Littlebaby12

  Littlebaby12 Активен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Devojki od denes pocnuvam da go simnuvam saloto okolu stomakot. Imam 64 kg a imav 57 znaci tezinata vidno mi se ima zgolemeno pretoa trcav vezbav redovno ne jadev leb i imav ubavo telo a sega povtorno ke pocnam so zdrava ishrana ke jadam ovosje nautro banana ili portokal i pred da otidam na vezbanje povtorno ke jadam ovosje a za rucek ke jadam zelencuk , meso, jajca, mleko t.e se sto sodrzi proteini leb i jaglehidrati nikako pa ke vidime dali ke go stopam saloto koe sto go nataloziv se nadevam ke uspeam. Pretoa pravev taka i imav golem efekt... se izvinuvam na latinicata nemam kirilicen fond.
   
 15. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Машки
  a soe muabetot "pred trening ovosje" ? sto ke postignis so ovosje pred trening a toe naj golemata greska :P
  pred trening zdravi hidrati kako ovez oriz ili kompir vo kombinacia so jajca,meso ili proteinski sejk od domasni namirnici. ovosjeto sodrzi brzi hidrati od sejker i go kreva sejkerot isto se kreva i insulinot i se dobiva brz pad na energia za vreme na trening... ovosje samo odma posle trening, a pred trening posto ti treba gorivo,se jadi hidrati znaci zdravi hidrati koj nema da ne zdebelat. vnesuvaj pogolema kolicina na proteini i vo obrokot na sabajle ili posle trening najdobra varianta jajca. jajcata sodrzat mnogu malku kalorii koj proizlegvat samo od proteini i isto taka sodrzat bcaa. bcaa se razgranet lanec na aminokiselini koj go smalvat visokot salo :) samo uspeh ;)
   
  На Animali и Littlebaby12 им се допаѓа ова.
 16. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  3.586
  Покрај вежбањето мислам за стомак највеќе влијае храната
   
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.830
  Допаѓања:
  140.443
  download.jpg
   
  На S.J.Parker, piglet1, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 18. themoon_

  themoon_ Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  зошто секогаш кога вежбам ми се дуе стомакот:(
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cvetcetoo55

  Cvetcetoo55 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Пред неколку дена,почнав да правам стомачни вежби за зацврстување на стомакот.Значи,добра сум во стомакот но само долниот дел од стомакот ми е малку дебел,и ме нервира тоа.:@Не јадам како порано,порано јадев премногу значи,неконтролирано,а сега сум внимателна и внесувам повеќе течности,па кажете ми за пресното млеко,дали е добро да го пијам и дали ке покаже некој ефект,односно дали ке ослабнам барем малку во долниот дел од стомакот???Имав читано дека долниот дел од стомакот се здебелува како последица од мрсна храна,таму најмногу се складираат маснотиите,и од незаинтересираноста за физичка активност..
   
 20. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.960
  Допаѓања:
  3.586
  Има посебни вежби за долен дел на стомак и внимавај на храна за одреден период ќе има резултати