Како до рамен стомак?

Дискусија во 'Фитнес' започната од CutieDoll, 9 јули 2010.

 1. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Најдов одлични вежби со кои за 8 дена , си го обликував стомакот (кој инаку имашее малку сало) како кај моделите. Кој го интересира нека пише
   
  На Marija 1999, IamSexyAndIKnowIt, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.014
  Допаѓања:
  5.110
  Пол:
  Женски
  Можеш да ги споделиш вежбите :)
   
  На shekerna, didisi, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Scorpion91

  Scorpion91 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  86
  Пол:
  Женски
  Постои ли некоја крема за затегнување на стомакот после породување? Неможам да вежбам поради раната од царски, а и искрено не би имала време со малиот.
   
 4. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  6.928
  Пол:
  Женски
  Според мене, за рамен стомак улога има и градбата на телото. Другарка моја, никогаш немала рамен стомак дури и кога била во најдобра форма (секој дел од телото стегнат).
  Јас, од друга страна, доволно е да ослабам (никаква мускулатура немам) и стомакот ми е рамен.

  Стремете се кон здраво тело, не мора се да е по мерка за да биде убаво и згодно.
   
  На shekerna, blackred, Angie1432 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Стефанни27

  Стефанни27 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2019
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  За рамен стомак повеќе треба да се внимава на исхраната,вежбањето иде на второ место.:)
   
  На IamSexyAndIKnowIt, didisi и hermosa им се допаѓа ова.
 6. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  24.210
  Пол:
  Женски
  Женски дајте некој добар проверен трик:rofl: за рамен стомак. Од секогаш сум имала топ тело, рамен стомак но после породување ми остана доста стомак:doh:
  Барем до пролет да го средам ?
   
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  15.865
  Пол:
  Женски
  Вежбај стомачни :)
   
 8. Snow_King

  Snow_King Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Машки
  Точно така. Џабе и убивање од стомачни ако тоа не е испратено со регулирана исхрана.
  Тестенини, шеќер и благи работи, како и чипс, пржена храна, сланината и кожата од месото и газирано се за избегнување. Наместо колачиња - бадеми и лешници, наместо пилешки прсти - варено бело пилешко.

  За да се исцртаат стомачните мускули мора да се исфрлат овие работи, за да се намали процентот на масти во организмот. Иако ова се воглавном јаглехидрати, со намалување на ЈХ во исхраната телото почнува да ги троши масните наслаги.

  Добра работа е што вака и крвната слика се подобрува, се намалуваат триглицеридите и холестеролот.
   
  На Marija 1999, Regina.Phalange, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Zumbula

  Zumbula Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  40
  Ќе можеш да ги споделиш вежбите за стомачни? :)
   
 10. Snow_King

  Snow_King Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Машки
  Najgolemo vnimanie posvetuvam na prvite 2 vezbi od ova video:  I ovoj e dobar, ima i drugi videa vo zavisnost od koj del na stomacnite se vezba:  I pravam edni hanging leg raises, ama tie se za maski zatoa sto i podlakticata treba da e jaka.
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.136
  Допаѓања:
  47.316
  Пффффф, за машки. Мене тренинг без нив не ми поминуваше.
  Нема машки-женски вежби, има прилагодување на тежини и повторувања. Тоа е тоа.
   
  На 1209, Snow_King, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Snow_King

  Snow_King Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Машки
  Ok, ne se izraziv najprecizno zatoa sto devojkata e pocetnik i ne veruvam deka bi mozela vednas da gi pravi, zatoa ne gi preporacav.
  Inaku ne potcenuvam, imam videno devojka sto pravi po 15 zgibovi, sto 90% od mazite ne mozat :D
   
 13. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.422
  Допаѓања:
  15.865
  Пол:
  Женски
  За рамен стомак само редовно идење во вц
   
 14. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  Јас еве пред недела дена почнав да вежбам, главно стомак бидејќи само таму знам да се здебелеам. Правам предизвик од Chloe Ting (https://www.chloeting.com/program/2020/flat-tummy-challenge.html)

  Има супер видеа и други предизвици на нејзината страна и на нејзиниот youtube канал, а има и видеа каде споделува резултати на други кој ги прават предизвиците и навистина се гледа промена.
  Јас ќе видам резултати за 3 недели ;)
   
  На dayla, Marija 1999 и Snow_King им се допаѓа ова.
 15. Tea678

  Tea678 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2018
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  1.425
  Пол:
  Женски
  Со работа на нива;) + витамин Д, зраците од сонцето нема да ве промашат, човекот е создаден да живее во природа... :D колку смешно и да звучи, со таква работа кај ќе се храните здраво, па дури и ќе ги активирате мускулите и рамен стомак и задник и се ;)
   
  На Ilajla666 и Beautiful_girl.. им се допаѓа ова.
 16. K...

  K... Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  1.608
  Пол:
  Женски
  Хелоу
  Имам мала мака.
  Значи јас веќе два месеци вежбам(имам вежбано и пред тоа но правев пауза) и се хранам здраво, смалив килажа и ги оформив стомачните но само на горниот дел од стомакот. Долниот дел никако не можам да го смалам, да го оформам. Читав дека е можно тоа да е од јаглехидратите и ги елиминирав. Но не помогна. Има ли некој искуство или совет.
   
 17. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.476
  Допаѓања:
  22.382
  Само продолжи, може едноставно стомакот последен да ти слабее. Чим досега веќе имаш резултати, значи идеш натака.
  Јаглехидрати немој да елиминираш скроз. Да намалиш, да, но пак треба да внесуваш.
  Инаку и кај мене моментално е исто.
   
 18. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  Здраво дали има резултати?
  п.с. не знам зошто не ми ја отвора програмата. Дали можеби сеуште ги имаш вежбите?
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  791
  Пол:
  Женски
  За резултати има, после коментаров, пробав неколку од програмите, сега ја правам за 2020. Мене ми го отвара линкот, но лесно можеш да ја најдеш на YouTube.
  Јас малку забушавав, додека да ми влезе во рутина вежбање, можда 5 пати почнав, па и исхрана. Долго време не вежбав, ништо незнаев. Сум била skinny fat и вежбите ми одговараат. Варирав со килажата, 52/50, али недела дена сум 49, нешто добро правам:$
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.622
  Допаѓања:
  5.335
  има нејзина програма за исхрана?