1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до секси и мазен задник?

Дискусија во 'Тело' започната од annnni, 31 март 2010.

 1. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  девојки,
  ај дајте некој совет како до секси и мазно газе?(не дека не ми е мазно газето,ама сакам да биде СОВРШЕНО мазно),сакам да кажам кожа како на бебе,совршено мазна,мека како свила едноставно кога децко ти ќе го допре да не може да му одолее па да му дојде да го гризне :D
  знам за пилинг за тело за да падне мртвиот слој на клетки,меѓутоа кажете некој што има екстра дејство,или некои домашни маски,(имам ставано и маски за лице на газето и ефектот се покажува како добар)но сакам одличен.... :D
  какви креми ставате,постојат ли некои масажи,пишете,давајте совети,ајде затоа сме ние девојките :D
  а за секси газе, исто така кажете вежби било какви ок??? позз ве гушкам
   
  На little women му/ѝ се допаѓа ова.
 2. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  http://www.femina.mk/images/articles/538/08.jpg
  јас само оваа вежба ја знам како добра за подигнување на задник,ама некако досадна е веќе се таа па таа... :D
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.067
  Допаѓања:
  199.255
  Пол:
  Женски
  Секогаш кога седиш или подобро кога стоиш, на пример, во кујна додека миеш садови, или во автобус или нешто слично, стисни ги мускулите на газето и држи ги така околу 10-20 секунди, па олабави, после пак повтори го тоа неколку пати... има ефект! ;) освен тоа, можеш наутро пред да станеш од кревет да правиш една едноставна вежба, и тоа оди вака: легни на стомак, гушни ја перницата, а нозете испружени рашири ги во форма на V. Така раширени, подигај ги без да ги виткаш во колената, без да го подигнуваш горниот дел од телото, направи серија од 10 или 20 подигнувања, колку можеш за почеток, па одмори. Пробај и ќе видиш дека и ова има ефект, и тоа многу брзо се гледа.
   
  На avita и Name им се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  Абе девојчево прашуваше за мазна кожа на газето...
  Јас со павловичева секој ден си го мачкам или со беби уље и додека не упие гола си се шетам . :D
  А ако имам време и не заборавам си купувам маст со пчелин восок од зелен пазад од медарите,малечка е многу,50 денари е и петите,лактите и газето си го мачкам со неа! :lol:
  И мазно ми е многу! :lol: :lol: :lol:
   
  На EmeraldBLUE и Saraa им се допаѓа ова.
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  еј бравос :clap:
  а таа маста да ја побарам како МАСТ СО ПЧЕЛИН ВОСОК-така се вика??? :D
   
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.486
  Па така нешто,прашај ако не,нешто помрсно да ти дадат за груба кожа и таа ќе ти ја препорачаат.Имаат повеќе избор ќе си видиш,е сега не мириса баш најпријатно,ама ефикасно е.
   
 7. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  ок,фала многу лилит,
  ти ги читав другите твои коментари пред некоја ден,и мислев дека нема воопшто да се согласувам со тебе,ама сум погрешила,супер си и фала на советот.позз :D
   
  На Ksenija92 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.067
  Допаѓања:
  199.255
  Пол:
  Женски
  Па прашуваше девојчето и за вежби, па и кажав... а инаку и јас си го мачкам газето со павловиќева :)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Бекутан масло, ама дооообро намачкано, скрос да се впие, или се разбира, павловиќевата е лек за се. Тоа за мазно. И не само газе, кај сакаш!
   
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  благодарам девојки почнав да применувам некои веќе,но не на одмет да дадете уште некои,тоа важи за останатите девојки.позз :D
   
 11. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  пробај и со вазелин :lol: :) за секаде е добро ептен мека ја прави кожата
   
 12. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.450
  Павловиќевата, но во неа додај едно шишенце бадемово масло, и неколку капки витамин е...било како уље било ампула, ама тоа и не е толку битно....битно оваа комбинација е за најмаааааааазна кожа :D :D посебно за спречување стрии, и многу им се препорачува на трудниците...така да...немаш гајле....нека се подрастопи павловиќевата, додај го бадемовото, витаминот е( кој се додава и во ноќните креми за лице, против брички, и е стварно ефикасен) и ....МАЗНО ГАЗЕ :rofl: :rofl:
   
  На blackhair и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. realisticna

  realisticna Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  4

  abe ne vi se pravat akni?
  jas imam golem problem so toa. stom stavam nesto takvo... kozata mi poluduva. a inace imam suva koza.
  mnoram istreno da priznam bas mi se problem, i bas mi e stram :tmi:
  sto da pravam?
  POMOS
   
 14. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  дефинитивно мачкај се и со талог од кафе и измасирај малце и после исплакни со вода... ем пилинг си правиш ем кожата ти е мазна после тоа како бебешко газенце :)
   
  На LiderKa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Да си го мачакам газето со кафе-озбилно???? :?:
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Да бе озбилно :) Многу е мазна и стегната кожата после кафето :)
   
  На bbbt му/ѝ се допаѓа ова.
 17. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  Јас искрено за ова со кафето прв пат слушам! :?:
   
 18. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  :lol: за се има првпат душо :lol: :D
  иначе пробај и ке видиш штубаво е + помага и против целулитот... ;)
   
  На LiderKa, AnGeL4e009, Twinkles и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  А целулит немам воопшто,како и да е фала за советот.
  -Има од некој друг да слушнам нешто ново? :lol:
   
 20. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  прави си пилинг секој ден кога се тушираш, а после мачкај се со бебешко уље, вазелин, павловичева... било што ама да е за сува кожа, тие ја омекнуваат ;)