Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  496
  Јулијана Bulletbody добредојде на форумов :)
  Секоја чест за се она што имаш постигнато и што се приклучи да ни помогнеш. :bow:
  Изгледаш прекрасно. :rock:
  Вежбам извесно време во теретана, 3 пати неделно (вежби на машини и со тегови плус кардио) и здраво се хранам, баш онака како што имаш напишано, без газирано, благо, леб и тестенини. Резултатите за забележителни. Добив пофалби за дефиницијата на рамената, грбот и рацете :) Нозете се послаби од она што беа, а и стомакот е зарамнет.
  Е сега најкритичните точки не се сеуште доведени во состојба која јас ја сакам: inner & outer thighs, love handles & lower stomach. Обемот е намален, ама сепак не е тоа тоа.
  Прашањето мое е дали е во ред во деновите кога не одам во тератана да вежбам дополнителни вежби за овие делови и кои вежби за во домашни услови би ми ги препорачала.
  Фала многу.
   
 2. day.dreamer

  day.dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  784
  BulletBody, ќе може да ми препорачаш некои вежби за стомавот и таканарачените спојлери? Најголем проблем ми е ова. Ти благодарам однапред. :$
   
 3. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Јас не прифакам никакви изговори за везбанје. Мозес да го направиш телото бобма од дома, не ти треба теретана. Плус, во мк да се храниш здраво не е толку скапо, тука во амерка е. Во мк имате толку многу здрави работи, се е природно без антибиотици и хемикалии. Барем јас така се секавам. ;)
  Ако се вегетарјанка ти препорачувам да пошнеш да конзумираш повеке јадења со протеини. Најверојатно ти не примаш доволно протеини и нема да мозез да направиш мускули ( газот, стомакот, бицепси, нозе, се е мускул) ако не јадеш протеини. Печурките немаат ич протеини назалост. Многу се здрави али не се замена на протеин. Путер оф кикиритки, црн леп, бадеми, лешници, јајца, мелко, јогурт и протеин во прав се јадењата на кои ти треба да се фокусираш. Еве ти пример од везби за дома, никакви справи не се потребни. ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=9BpZ...DvjVQa1PpcFMcs1vKnQo9cDx8yZGvQy0jAnk319lPfKs=
  http://www.youtube.com/watch?v=9BpZ...DvjVQa1PpcFMcs1vKnQo9cDx8yZGvQy0jAnk319lPfKs=
  http://www.youtube.com/watch?v=9BpZm4Pv ... 19lPfKs%3D
   
 4. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Фала на комплиментот и ми е драго ако мозам да помогнам на било кој начин. Тоа е мојотот зивот, сакам да продонесам некако да лугето го разберат значењето од везбање за здраво и силно тело.
  За твоето прашање, да секако дека мозеш да почнеш да везбаш дома дополнително. Фокусирај се на тие делови тогаш. Еве ти едно видео за стомашни мускули. Јас користев топка за кошарка, ти мозеш да користиш било каква, не е битно. За внатрешноста од нозете ове ти видео со везби исто така. голем поздрав и прашај ако нешто не е јасно ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=aKAJ...DvjVQa1PpcFMcs1vKnQo9cMKmyX3hjK95GOTdeebo4CI=
  http://www.youtube.com/watch?v=aKAJ...DvjVQa1PpcFMcs1vKnQo9cMKmyX3hjK95GOTdeebo4CI=
   
  На Sweety-Tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Еве некои везби за стомак. наместо големата топка јас со ја користам, ти стави ја едната нога на стол и прави ја везбата. малата топка мозе да биде заменета со било каква топка или тег во некои везби.
  http://www.youtube.com/watch?v=6Fq2-8b3RI0
   
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.625
  Допаѓања:
  12.174
  Пол:
  Женски
  Здраво и од мене :hai:
  Прво те поздравувам тебе, имаш според мене СОВРШЕНО ЖЕНСКО ТЕЛО :clap: алал да ти е на упорноста. И убава си :)
  Се разбирам нешто во боди билдингов јадење, протеини ова-она (брат ми е многу навлечен) и сега те гледавме заедно на некои видеа и рече Многу почитувам вакви девојки! И се дивам. :lol:

  Е сега јас имам услови за вежбање во смисла (имаме мала теретана дома со справи правени ама се добри за вежбање како професионалните, имам орбитерк и пилатес топка а и јаже за скокање :!: ама никако да почнам да вежбам :$ срам ми е да го кажам ова. Никако да изржам до крај. Ќе почнам и за месец дена се откажувам и си барам некои причини за да не вежбам, а и не можам да не јадам нездрава храна (благо, пржено)
  Ти ми даде голема мотивација со твоите совети и твоето тело ќе пробам да почнам да ги користам :lol: и сакав да те прашам тебе за колку месеци, години го направи тоа тело ;)
  Respect
   
 7. i-am-who-i-am

  i-am-who-i-am Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  17
  BulletBody за колку време треба да очекувам резултати од стомачните?правам секој ден по 100.пола година или?
   
 8. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  BulletBody погоре имаш поставено две исти видеа со топката за кошарка. Дали е таа вежба и за стомачни и за внатрешниот дел на нозете истовремено?
  Ако не, ќе те замолам да поставиш видео за слабеење на внатрешниот дел на нозете :) затоа што колку и да ги затегнувам во горниот дел од бутовите ми останува салце, посебно од внатрешната страна.
  Ќе ти бидам многу благодарна!
   
 9. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  На mila89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Сакам да знам колку од вас се заинтересирани да почнам да правам видеа на македонски и исто така да ја преведам страницата буллетбоду на македонски? дали другарите и другарките што ги имате би биле заинтересирани да везбаат со мене? сакам да прашате и да оставите коментари или на блог страната на булетбоду или овде или на мојот уоутубе канал. мозете да пишувате било на мк или на англиски. ;)
  Ми требаат вашите мислења :$
  Искрено ваша,
  Јулијана
   

  Прикачени фајлови:

  • BEACH.jpg
   BEACH.jpg
   Големина на фајлот:
   83 KB
   Прегледи:
   418
  На K.Mari4ka, Ognenija, lackygirl и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  оо Јулијана, само што доби нов subscriber на youtube! :) Многу ми се допаѓаат твоите видеа, а тоа за Македонски големо ДА! Од утре започнувам да вежбам со тебе, total support!
   
  На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.938
  Допаѓања:
  3.518
  Јас сум ЗА Македонски и сметам дека ќе има многу луѓе што ќе вежбаат со тебе.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  И јас сум ЗА преведување на македонски иако и вака разбирам, но секако подобро и поинаку е така.

  Е мене ми треба помош помош!
  Имам широки колкови и газ. Газот си го сакам, напрчен ми е само малку поголем. Сакам да го намалам но да си го задржам обликот.
  Имам сало на внатрешноста од бутовите и ми се најдебели од целото тело само со нив и гзот имам проблем.
  Давај жити се линкови од видеа кои треба секој ден да ги правам, за да го растопам салото на гзот и нозете, сакам да ми се намалат, аман ми е од нив...
  Фала ти однапред и пофалби за телото и упорноста! :)
   
 14. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Огромна поддршка и од мене! Имаш прекрасно тело морам да те пофалам :D . Јас сум ЗА преведување на страната и ЗА правење вежби на македонски. Знам и многу други луѓе кои би биле заинтересирани, па ќе те препорачам. Би сакала да те прашам како да си го намалам долниот дел на стомакот? Значи не ми е многу голем имам малку салце што ужасно ми смета :doh: . Задоволна сум со своето тело, ама стомачето ми е... Ако можеш да ми постираш некои видеа кои треба да ги правам за малку да го смалам обемот.
  Ти благодарам однапред.
  П.С. Keep up the good work! :D
   
 15. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Благодарам на сите за пофалбите и подршката :)

  Најверојатно ке има македонска веб страна булетбоду и плус нов канал на јутубе со видеа на македонски во најскоро време. Мозеби за 2-3 недели или порано. Спремајте се, ке ја направиме македонската нација позгодна од што е. ;)

  Јас секогош се фалам дека ги имаме најзгодните девојки и момци во цел свет. ;)
   
  На maryJ, Ema.Sk, Smilly и 18 други им се допаѓа ова.
 16. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Драга Бојана, :)
  Го пишувам ова на темата а не лична порака за да мозе и другите да прочитаат и да им помогнеме и на другите. :) Догега читав што сите имаат напишано за оваа дукан диета и планирав да напишам моето мислење за диетата. Јас сум нутриционит, фитнес тренер и имам многу искусто со храна, болести и диети. Морам да казам оти оваа диета е лоша за здравјето на телото. Ке го напишам моето мислење таму. Сега ми е мило што ти не ја дризиш таа диета исто така. Умна девојка. :)
  Секој човек мозе да ослабне на едноставен начин без ризици за здравјето. Ризици предизвикани од недоволни витамини и минерали внесени во телото на дневни вази. Пример оваа глупава диет дукан.

  Еве како мозе да ослабнеш и не само што ке го задрзиш здравјето, туку ке го поправиш.
  Прво еве се јадењава што треба да и исфрлиш од диетата, или да ги јадеш ретко. ( мозеш да јадеш еден ден во неделата што сакаш)
  - масло користи само 1 лазица дневно во салата, маслиново масло е суперман храна за целото тело!
  - леб јади 1 - 2 парчиња дневно максимум - црн леп или тој со семки внатре ( мултиграин) :)
  - откази газирани сокови засекогаш, стварно се полни со шекер а шекерот а најголем непријател на убаво тело. Пиј вода, шај со 1 мала лазичка мед, минерална вода
  - ако пиеш алкохол, откази го или не повеке од 1-2 чаши неделно. Алхохолот има многу калории и го прави телото дехидрирано и предизвикува глад.
  - пица, бурек, месени баници и кифли и лебови, шпагети, макарони, колачиња, слатки, и секакви благи работи, сите овие јадења се јагленохидрати и ти даваат енергија многу брзо, али исто така многу брзо ке обработуваат во стомакот, така да за кратко време ке си гладна пак. Што значи ке јадеш пак. Исто така сите овиее јадења имаат минимални количини на витамини и минерали, така да телото е повеке осетливо на болести и вируси.
  Јадења што се полни со здравје, и што ке ти го избалансираат телото се следниве.
  -јогурт обичен незаблазен,
  -секави бадеми, лешници, кикиритки, бразилски лешници, oреви и се во слишна форма,
  - путери од претходните, пинат бутер,
  -црн леп,
  -грав без масло,
  -лека,
  -секакви зитарици,
  -секаво месо,
  -посебно риба и пилешко ( пешено),
  -колку сакаш овешје и зеленчук,
  -компир печен не прзен,
  -печурки,
  -јајца,
  -млеко,
  -соја,
  - леблебија??? не сум сигурна оти така беше зборот,
  -фета сирење и кашкавал, ( не многу али здраво е, има калциум и протеини,
  -кромид, лук, јаболков оцет,
  -ајвари и зимници,
  - домашни мармалади и компоти не многу затоа што имаат шекер али секако дека мозеш по малку, -секакви семки ( сите семки се ептен здрави)
  -ориз не бел туку кафеан или див ориз
  -и од слатките црна чоколада, не млечна и алва ( алва е здрава али има многу калории така да мало парче. :)

  Ако се придрзуваш до оваа исхрана и везбаш, ке станеш во најдобра форма и плус здравјето ке ти се ептен подобри. Јас знам од мое лично искуство и плус сум сертифирана :) Ако се сетам за други здрави јадења ке ти пишам.

  секој ден јади голем доручок, многу е битно затоа што ке бидеш помалку гладна во текот на денот. Пиј многу вода, и никогаш не се оставај прегладна. Ако се осекаш малку гладна јади овошје, една тупаница кикиритки или слично. Било што од листата горе. ;)

  Кази ми како оди везбањето?
   
  На Ema.Sk, FBI, mila89 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. sweety7

  sweety7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  Јулијана, секоја чест!!! Преубаво изгледаш... :clap: Мојот најголем проблем е мојата прекумерна тежина која варира веќе со години... Конечно ја имам мотивацијата да ослабам и го средам моето тело засекогаш.. :D Те молам за совет, потребно е да ослабам 20тина кг, како да се хранам според тебе и дали веднаш да започнам и со вежбање. Фала ти многу. :*
   
 18. BBojana

  BBojana Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  5
  Почнав со вежбање, и сега сум преокупирана со вежбите што се за задникот затоа што неостварена желба ми е ба ми биде напрчен и топчест ама немам мн мускулна маса па и слаб е ефектот :( Затоа ме интересираше што храна да практикувам не за да слабеам туку да ставам мускулна маса па сега ке практикувам поголема количина протеини па здравје кога ке има ефект ке пишам :D :D
   
 19. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
  јулијана ако можеш да ми препорачаш некои вежби оти ми треба да скинам 3 кила ии мало да се затегнам???
   
 20. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.545
  Пол:
  Женски
  Јулијана многу добро изгледаш, изгледав некои од твоите видеа да видам чисто како изгледаат твоите вежби и доби нов subscriber од мене, од утре ќе почнам да правам некои твои вежби и инаку ДА сум за преведување за македонски на страната :)